Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bingölde 6 şehit 36 yaralı

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

deady said:

Mighty_THoR said:

cahil adamla tartışmak zor.

AKP bütün ülkeyi satsa ilk doğan çocukları şeytana kurban ediyoruz dese, sokak ortasın adam taşlasada, bu olayın ordunun A noktasından B noktasına adam taşımaktan ACİZ olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

şakirt tayfasından ne kadar tiksiniyorsam bu cahil muhalif tayfasından da okadar tiksiniyorum.

O güzergahta tam 6 defa askeri konvoyla yolculuk yapmış biri olarak bir kaç şey söyliyeyim

Yıllardır TSK o bölgeye konvoylar ile asker taşıdı benim bildiğim 3 tane olay gerçekleşti bir tanesi şemdin sakık ın yaptığı 33 askerin öldürüldüğü olay diğeri hakkari yüksekova da tugay yanında bekleyen konvoya yapılan canlı bomba saldırıki bu saldırıda sadece bir uzman cavuş şehit oldu ve bu son olay .

Bu güne kadar milyonlarca asker bu yollardan gitti geldi görev yaptığı yerlere bazen konvoylar ertelenirdi gelen istihbaratlar sonucu ayrıca memleketine izine gidecek her askere AK 47 verirler yolculuk boyunca silahlarımız dolu bir biçimde kucağımızda olurdu üstümüzde hücum yeleği ve 4 dolu şarjör ile yola çıkardık ayrıca her konvoyda en az 3 tane shortland denilen zırhlı jipler eşlik ederdi .

Uzun lafın kısası hiç. bir şey bilmeden cahilce yorum yapan asıl sensin ,TSK ya laf söleyinde nasıl sölerseniz artık

bu ülke çok eğlenceli, yurdumda yerleşmiş asker ucuz gebersin zihniyetinin temeli böyle cahil halka dayanıyor.Bu çetintaştan bile daha feci.

inanılır gibi değil ak 47 aman allhım zırlı hemde JİP. Sen ister 1 ister 141 silah taşı yelek değil takım elbise giy yanında 4 değil sandıkla mermi olsun sana zırhlı jeep değil tank eşlik etsin. Sen askerini üstü üste koyar güvenliğini sağlamadığın yolda yollarsan böyle fatality çekerler.

Hani herkes silahlıydı saldırı sırasında otobüsdekiler silahları münasip bir yerlerine sokup sarjörleri çikolata niyetine yediler mi?

Ama bir yandan da haklısın insan orduya kızamıyor adam bakıyor elindeki adamın kapasitesi bu yaşasa ne olur yaşamasa ne olur diyor, yürüyün kalan sağlar bizimdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu arada insansin ucan uraclar icin neden o kadar yurtdisina baktigimizi hic anlayamadim. Yani teknik olarak cok zor bisi deigl ki, eminim insanli ucan araclar 100 kat daha zor yapmasi. Bi ton sey var.

Bugun hobiciler yapiyo bu aletleri, o kadar ozellik radar vs yok, o kadar range de yok ama bi kisi ucan ve uzaktan kontrol edilen bisi yapabiliyosa, bu aletin payload kapasiteside varsa, is bu ise 1 degil 30 kisi verip, scale etmek.

Cok kolay demiyorum ama yani bugun bu ulkenin bu tip aletleri yapmasi gerek.

Ha bunlarin silahli olanlari var ABD de o zordur, hedef tutturma vs, ama standart casus ucak tarzi zor olmamali insansiz oldugu surece.
Sosyal ağlarda paylaş

Feysbukta filan bu aralar donmeye basladi zaten,turkiyenin yukselisini onlemek isteyen dis mihraklar pkk ile akp.yi bitirmeye calisiyor diye.pkk nin hedefi akp.yi bitirmekmis.tam gundem degistirmelik konu aslinda rte kacirmaz bunu,sonrasinda kamyonlarin arkasindan pilic yemler gibi kurekle bulgur pirinc dagitir oh mis gelsin oylar.
Sosyal ağlarda paylaş

kafalar hemen karakolları kale yapalım, konvoyları tamamen zırhlı araçlar ile kuralıma falan çalışıyor, ama bunları konuşmadan önce de demiyor ki, bu olay ülke sınırları içinde oluyor...

başka bir ülkeye saldırısındır, köprü başı tutmuşsundur, bir yerden biryere falan gidiyorsundur, o olur

silaha, abd doktrinlerine falan gelene kadar, nerede senin istihbaratım, nerede gayri nizami teşkilatın (gerçi biliyoruz nederde, silivirde) adam bombayı nasıl sok muş içeri? -masum kaçakçı- nasıl oraya yerleştirmiş?

önce bunları engeleyeceksin, en ucuz ve ne az kayıp ile naca bu şekilde yapılır bu iş,
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

bu ülke çok eğlenceli, yurdumda yerleşmiş asker ucuz gebersin zihniyetinin temeli böyle cahil halka dayanıyor.Bu çetintaştan bile daha feci.

inanılır gibi değil ak 47 aman allhım zırlı hemde JİP. Sen ister 1 ister 141 silah taşı yelek değil takım elbise giy yanında 4 değil sandıkla mermi olsun sana zırhlı jeep değil tank eşlik etsin. Sen askerini üstü üste koyar güvenliğini sağlamadığın yolda yollarsan böyle fatality çekerler.

Hani herkes silahlıydı saldırı sırasında otobüsdekiler silahları münasip bir yerlerine sokup sarjörleri çikolata niyetine yediler mi?

Ama bir yandan da haklısın insan orduya kızamıyor adam bakıyor elindeki adamın kapasitesi bu yaşasa ne olur yaşamasa ne olur diyor, yürüyün kalan sağlar bizimdir.

Muhtemelen o konvoy elazığ ktm den ilk defa birliklerine giden acemiliklerini yeni bitirmiş erleri taşıyordu o yüzden otobüslerde sadece iki tane silahlı muhafız olur zaten onlarda görevlerini yapmış Milliyet

Aynen Şemdin sakık olayında olduğu gibi 1993 te yine elazığ bingöl karayolunda gerçekleşti bu olayda .Birliklerinden KTM lere giden hiç bir konvoya saldırı düzenlenmemişti çünkü yemez o konvoydaki asker usta asker daha ilk kurşun atıldığında ak 47 leri itlerin münasip bir yerine sokarlar kaldıki Van hakkari yolunda öyle yerler varki dağın tepesine bir bixi koysan o yoldan hiç bir aracı gecirmez ama cesaret edemezler .
Ayrıca asker oraya çicek toplamaya gitmiyor askerlik yapmaya gidiyor tamam saldırıya uğrayan hemşire doktor öğretmen olsa anlarım TSK bunları korumak zorunda ama asker yurdunu savunmaya gidiyor ,bu uğurda şehit olmakta var gazi olmakta bizde bu düşünceler ile gittik oraya hiçte goçunmadık devlet bizi korumuyor diye ağlaşmadık eminimki şu anda oradakilerde aynen bizim düşündüğümüz gibi düşünüyor.

Zaten seninde tepkin orada yitip giden canlara için filan değil pekte bi tarafına taktığını sanmıyorum şehit olanları. Fırsat çıkmış TSK ya verip veriştiriyosun ve aynı liderin gibi öfkeyi hitabet sanatı olarak kullanıyosun yani ağzından bal damlıyor eğer daha iyi bir çözüm önerin varsa yazda bilelim
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

kafalar hemen karakolları kale yapalım, konvoyları tamamen zırhlı araçlar ile kuralıma falan çalışıyor, ama bunları konuşmadan önce de demiyor ki, bu olay ülke sınırları içinde oluyor...

başka bir ülkeye saldırısındır, köprü başı tutmuşsundur, bir yerden biryere falan gidiyorsundur, o olur

silaha, abd doktrinlerine falan gelene kadar, nerede senin istihbaratım, nerede gayri nizami teşkilatın (gerçi biliyoruz nederde, silivirde) adam bombayı nasıl sok muş içeri? -masum kaçakçı- nasıl oraya yerleştirmiş?

önce bunları engeleyeceksin, en ucuz ve ne az kayıp ile naca bu şekilde yapılır bu iş,

"This"(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Kimseye rest cekmeye gerek yok. Gucunun yettigine dayilanip yetmedigine kolelik etmektense adam gibi iliskiler kurup destek ve dayanisma gerceklesse idi ne teror kalirdi ne de komsularla sorun yasardik.

Sirf AKP'de de yok bu sacma tutum. Halkin yarisi da boyle. Herkes bir dayi, asar keser tavirlar. Herkes kasimpasali.

Ha hepsi tezgah, bilerek yapiliyor, falan filan bir suru senaryo var. Hangi birisi dogru neye inanicaz onu da bilmiyoruz.

Tek gercek, olup giden yuzlerce, binlerce insan...

Yazik, cok yazik.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

Sirf AKP'de de yok bu sacma tutum. Halkin yarisi da boyle. Herkes bir dayi, asar keser tavirlar. Herkes kasimpasali.

Türk insanının genel sorunu. Artık hayat sıkıntıları mı, senelerce pompalanan boş milliyetçilik, ulusalcılık, büyük osmanlı reröre tatavalarının yarattığı gaz mı, din meselesi mi bilmem ama insanlarımızda baya bir ego sorunu ortaya çıkıyor bence bunlar da onun yüzeye çıkması.
Sosyal ağlarda paylaş

13 yıl evvel deprem oldu. çok büyük acılar yaşandı, çok büyük kayıplar verildi. halen yıkılması gereken hasarlı binalar yıkılmadı. bizim her sene aynı büyüklükte deprem yaşamamız lazım 30 sene boyunca akıllanmamız için. 3-5 şehit haberiyle kimse akıllanmaz. çünkü rutine bağladı iş. Uyanacak insan uyanırdı kısacası bu saate kadar bukadar şehit verilmeden. Bu saatten sonra nasıl uyanır dersen bir gecede 100 şehit verirsen uyanır belki. Onun için az biraz sabredin Suriye'ye girersek göreceksiniz bir gecede 100 şehit haberlerini.
Sosyal ağlarda paylaş

hiç saldırı kastım falan olmadan sormak istiyorum. millet uyanmadı diyosunuz da sizler neler yapıyorsunuz mesela? milleti uyandırmak için veya başka bir sebeple. sanki burda hepimiz "uyanmış" gibi konuşmak garip geliyor bana.

ben hiç bir şey yapmıyorum misal. ülkeyi terkettim son 2 senede bunalıp. ordayken de hiç bir şeye kılımı kıpırdatmamıştım taksicilerle şehit haberleri üstüne anti-akp muhabbet çevirmekten başka.
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

hiç saldırı kastım falan olmadan sormak istiyorum. millet uyanmadı diyosunuz da sizler neler yapıyorsunuz mesela? milleti uyandırmak için veya başka bir sebeple. sanki burda hepimiz "uyanmış" gibi konuşmak garip geliyor bana.

ben hiç bir şey yapmıyorum misal. ülkeyi terkettim son 2 senede bunalıp. ordayken de hiç bir şeye kılımı kıpırdatmamıştım taksicilerle şehit haberleri üstüne anti-akp muhabbet çevirmekten başka.

etrafımdaki insanları uyarmaya çalışıyorum yeri geliyor kitap armağan ediyorum okusunlar akıllansınlar diye,saçma salak dergi,gazeteler yerine her kesimden gazeteleri tavsiye ediyorum(aydınlık ve yeni çağ bence şu an en iyi gazeteler) yada bazı önemli kritik köşe yazılarını ezberim el verdiğince aktarıyorum,anlatıyorum,köşe yazarları tavsiye ediyorum...ama nafile şöyle cümleler duyuyorum "seccademi serdiğim yer vatanım dır","inönü kuran yaktı zamanın da ahır yaptı camileri","sen seksenlerde yoktun biz ne sıkıntı çektik şimdi bak ekonomi iyiye gidiyor" "kardeş kardeşi vurmuyor artık" tabi haliyle sinirleniyorum etrafımda az insan kaldı haliyle...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...