Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Aile yapısındaki sorunlar (Genel)

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Madem bu kadar ısrar ediyorsunuz bende dilimin döndüğünce düşüncelerimi yazıya dökeyim.

İlk olarak olaya kadın erkek olarak yaklaşmamak lazım. Kim ben bu işi biliyorum diyorsa o insandan korkacaksın, uzak duracaksın. İcraate gelince kenara çekilen, lafa gelince mangalda kül bırakmayan kadından da, adamdan da korkacaksın, uzak duracaksın.

Bahsettiğim kadın türüne bir çoğunuz rastlamışsınızdır. Kadın olmayı Allah olmakla karıştırırlar. Kimse bizi ezemez. Hadi ordan, ezmeye çalışan mı var? Yok. Eeeeee sorun nedir o zaman? Kısacası her işe bilip bilmeden dalan insanları anlayamıyorum, neden böyle yapıyorlar ve neden özellikle kadınlar kendilerini eziliyor ve erkeklerden aşağı varlıklar olarak hissediyorlar? Biz kimseye aşağılıksınız tarzında ithamlarda bulunmuyoruz, onlar hep kendilerini aşağı çekiyorlar.

Belki de geçmişten bu yana sahip olduğumuz 'geleneklerimiz' bu duruma neden olmuştur. Kadın evin içinde sadece yemek pişirir, erkeğinin götünü toplar, çocukların bokunu temizler gibi.. Bence bu yanlış, kimse kimsenin pisliğini toplamak zorunda değil. Herkes kendi önünü temizlese arkada pislik kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

türk erkegi olarak bir özeleştiri yapmamız gerek

kezbanların oluşumunda bizim de katkımız yadsınamayacak derecede cok,2 hafta once erasmusa gelen almanlar bile 2 hafta içinde 324923048 tane çıkma teklifi alınca 15 gün içinde "pfff btn erkklr bni skmk istyo" moduna giriyor,bu da böyle bir gözlemimdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Letonyaya gidin abi. Halkin %78 i kadin. Turkiyede Kezbana verilen primle az gelismis iki kitadaki kadinlarin ilgi eksikligi kokunden cozulurdu..

"Letonya'da Sovyetler döneminden sonra kapitalizme erkeklere kıyasla daha iyi uyum sağlayan kadınlar uygun eş bulmakta zorlanıyor.

Letonya'da erkeklerin doğum oranı kadınlardan daha yüksek. Ancak erkeklerin ortalama ömrünün kadınlara kıyasla daha kısa olması, yetişkin kadın oranının erkeklerden yüzde 8 daha fazla olmasına yol açıyor.

BBC ’nin haberine göre başkent Riga'daki Letonya Üniversitesi'nde cinsiyetler arasındaki dengesizlik açıkça görülüyor. Sosyolog Baiba Bela, kız öğrenci sayısının erkeklerden yüzde 50 fazla olduğunu söylüyor. Bu nedenle de, kadınların kendi eğitim seviyelerinde erkekler bulmasının zorlaştığını belirtiyor.

Kadınlar evlenme çağına geldiklerinde de, bu yaşlardaki erkeklerin daha erken ölmesi ve intihar etme ihtimallerinin dört kat daha fazla olduğunu vurguluyor.

Ekonomik krizin etkileri
Bela, 'Cinsiyet dengesizliği ilk olarak 30 ila 40 yaş arasında ortaya çıkıyor. Çünkü bu yaş grubundaki erkeklerin ölüm ihtimali kadınlara göre üç kat fazla.
30 yaşın altındakiler arasında kadınlardan 9 bin daha fazla erkek var. Ancak 30 ila 39 yaşları arasında kadın sayısı erkeklerden 3 bin daha fazla. Kadınların ortalama yaşam süresi ise erkeklerden 11 yıl daha fazlaolduğunun altını çiziyor.

Psikolog Ansis Stabingis de Letonya'nın 20 yıl önce kapitalizme geçmesinin erkekler üzerinde ekonomik anlamda büyük baskı yarattığını ifade ediyor. İşsizliğin yüzde 20'ye çıkmasına yol açan ekonomik kriz bu baskıyı daha da artırıyor.

Stabingis, 'Sonuçta resmi verilere göre intihar oranları yüze 16'ya çıktı. Bu, Avrupa Birliği içindeki en yüksek oran. Erkeklerden beklentiler var. Bunları karşılayamayınca da depresyona giriyorlar.' diyor. (BBC)

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&CategoryID=79&ArticleID=1023681

yalnız resimlerin hepsinde, erkek kıtılğı yaşanıyor yazıyor:

http://i.radikal.com.tr/644x385/2010/10/14/fft5_mf564952.Jpeg
http://img.haberler.com/galeri/42/letonya-da-erkek-kitligi-yasaniyor_81676_b.jpg
http://www.reesim.com/yuklenen/galeriB/Letonya-resimleri-8666989.jpg
http://img.haberler.com/galeri/42/letonya-da-erkek-kitligi-yasaniyor_99091_b.jpg
http://img.haberler.com/galeri/42/letonya-da-erkek-kitligi-yasaniyor_40038_b.jpg
http://img.haberler.com/haber/444/letonya-da-erkek-kitligi-yasaniyor-2322444_7230_b.jpg

birde sarışınlar festivali varmış
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Viktor said:

milletlerle hic alakasi yok acilista yapilan tespitlerin

modern erkek cidden kizini asiri simartiyor, aksine islam toplumlarinda bu konuda bir normallik var cunki kafa cinsellikle takintili oldugu icin baba-kiz iliskisi yapay bi sekilde kopartiliyor bir yastan sonra

bunlara yokluk ne ogretmeden prenses gibi yetistiriyorlar, ondan sonra kadin devrimininde etkisi ile ortaya erkeklerin belasi bir tip cikiyor

bu tip ev isi yapmiyor veya yapmak istemiyor, illa hizmetli tutulucak

yok nedir bilmiyor, her istedigi yapilicak

illa calisan kadin olucak, isten alinan para cok onemli degil BEN CALISIYORUM onemli

eger baba kiyamaz "ya benim prensesim elalemden emir almasin, kendi isini kuralim" derse zaten toptan ayvayi yedi, organizasyon uzerine PR, dugun davetiye, reklam, dekorasyon, model ajansi, catering vs vs anca etiler ve nisantasinda tutucak bir is kuruyorlar

sonra tabiki batiyorlar, dunay kadar broclari olsa bile babaya BABISKO NE OLURRR ARABA LAZIIIIM diye zorla aldiriyorlar, sonra vur kir adami mafediyorlar. Iflas edene kadar sirf calisiyor gibi gozukmek is kadini RP si yapmak icin paralari fasa fiso sirketlere gomuyorlar

bu noktadan sonra hevesleri gecerse ne ala, cok karsi ciktiklari zengin koca olgusuna siginip cekiyorlar kendilerini is hayatindan

eger maasli calisiyorlarsa daha kotu, kendi kazandigi zaten hanfendinin kendine ait, eve zirnik koklatmazlar

isin daha kotusu cocukta varsa bakici kadin, kres masrafi eklenir, hanfendinin kuaforu, makyaji, arabasinin benzini filan hepsi ust uste eklenince kazandigi parayi gecer zaten, CALISIYORUM AMA BEEEN OFISTEKILERR NE DEER SORAAA diye bide maaslarindan cok kiyafet masrafi yaparlar

bu canavari yaratanda hep kiz babalaridir, el bebek gul bebek simartip simartip hem kendi hem hemcinslerinin basina bela ederler bole iste

+12135541

Ben yazsam bu kadar yazamam.

O bela çocuklar sadece kocalarının başı + Öğretmene, markete, kasaba, taksi şöförüne, komşuya vs vs vs de bela oluyor genel olarak
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

çocukken babalar tarafından, aman kızım, canım kızım, güzel kızın diye büyütüyorlar, sonra o ilgi cevresinden göremeyince, aile hayatında baba ile anne arasında ki kopuklularda eklenince ortaya hiçte iyi olmayan sonuçlar çıkıyor,

dostum, madem gerçeklerin peşinden koşuyorsun, işte sana acı bir gerçek. kızlardan ilgi göremeyen erkeklerin %40'ı senin ileri sürdüğün bu tezi işliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Erkeklerin el bebek gül bebek büyütülenleri de çok fena ya. Hiç bi işe elini sürmez, zora gelmez, yokluğa gelmez, strese gelmez, açlığa gelmez,,

ona gelmez buna gelmez neye gelir lan it diye ensesine vurucan.

aynen. 'aman oğlum üzülmesin'ci anneler yüzünden üniversite çağına gelmiş adamlara klozete sıçtıktan sonra sifonu çekmesini öğretiyoruz. annesi arkasından temizlemiş hep, herif öğrenememiş. bunlar istanbul'da falan oluyor ha, öyle doğulu falan değil bu aileler yani.

berbat ki ne berbat.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...