Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1.0.5 patch

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

Yukardaki tablo toptan yanlıs olabilir.

çünkü 1.0.4'de ilvl63 oranı
act 1 %4
act 2 %8
act 3-4 %12
olması lazım. Yukardaki tabloda 2-4-8 şeklinde gösterilmiş.

Edit:
Yukardaki lafları yutuyorum. Ancak yukardaki tablo ile blizz sitesindeki farklı. 1.0.4 oranları benim yukarda bahsettiğim gibi. Sadece 1.0.5 hakkında haklısın. Blizz sitesinde var bu tablo... E nolacak peki herkes act 1 de takılır ? Ayrıca MP level ilvl63 lerin affixlerini etkiliyormuş ?
Napıyor, ne yapmaya calıyor bu adamlar anlamış değilim.
http://us.battle.net/d3/en/blog/7540457/Monster_Power_More_Guts_More_Glory-10_11_2012
Sosyal ağlarda paylaş

monster level açarsanız aynı. ister monster level 1 ister monster level 10 olsun monsterların levelları 63 oluyor. act1 monster level 1 yaparsanız mevcut act1'den daha zor olacak. Yani şu anda zar zor act1 yapıyorsanız monster level 1 ağlatabilir. Şu anda insanlar paragon level için act3 yaptığından monster level ile bu değişiyor. Act3'den bayan insanlar act2 veya act1 de yapabilecek yani herhangi bir penaltı olmaksızın. Farklı Act'leri yapmanın tek avantajı veya dezavantajı mobların davranışlarının farklılık göstermesi okadar.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi güzelde dostum, şuan ben act 3 ile dalga geçiyorum. MP Level gelince mp lvl 4 ile act 3 yapabilecek durumdayım. E peki drop oranları aynı ise ben gider act 1 yaparım ama mp lvl'ı 6 ya cıkarırım. Act 1 ile act 3 arasında dağlar kadar zorluk derecesi var. Act 1 çok çok daha kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

mp level 6'ya çıkarırsan ağzına ağzına vururlar. yani monster level 4 act1 ile monster level 4 act3 aynı olacak. daha kolay olmayacak. Tek fark dediğim gibi monsterların davranışları. Act1 intro bir act olduğu için moblar daha kontrol edilebilir, kaçmayan uçmayan, kovalama gerektirmeyen moblar. Ha burrowerlar var en az Occultist'ler kadar can sıkıcı o ayrı. Sonuçta hangi act daha rahat ediyorsan o act'i yapıcan. Ama MP-6 act3 yapamayan adam MP-6 act1'de yapamayacak aynı oranda zorlanacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Hee o zaman işler değişir.. Bu act 1 ile act 3 arasındaki zorluk seviyesinin aynı olması sadece mp lvl aktiv edildiğinde eşitlenecek sanırım. Yoksa normal bir player infernoyu asla bitiremez.

Peki exp gainler hakkında bilgin varmı ? Act 3 hala act 1 e göre dahamı fazla exp vericek. (paragon için)
Sosyal ağlarda paylaş

bide bu mp lvl arttıkca ilvl63 lerin affixleri güzelleşecekmiş? daha fazla stat açıcak falan gibilerinden..

Yani şöyle bişey sorim;

mp lvl'dan mı mf almak daha mantıklı item den mi ?
Örneğin ben main gearımdan item çıkarak 2 tane mf itemi giyiyorum. %20+%20 şeklinde toplamda %40 mf alıyorum. Şimdi mp lvl gelince mf gearlarını cıkarıp mainleri giyip mp lvl'ı 1-2 arttırarak mf almak mı daha mantıklı.
Sosyal ağlarda paylaş

monster power level ile düşen itemların affix ve suffixleri ilvl'a göre değil monster level'a göre belirlenecek. yani şu anda ilvl 61 item'ın alabileceği crit, crit dmg vs limitli. o değişecek ve monster level ile ilvl61 item da max roll atabilecek.

MF capi 300 gear + paragon + companion + blessing. 5stack valor 375. Monster level ile bunun üzerine çıkabiliyorsun. üzerinde bulunan MF'in değeri 300 cape ulaştığın sürece var. Olay tamamen nekadar sürede kaç tane magical, rare, legendary item düşürebildiğin. O noktayı da sen belirleyeceksin. herşey dahil 450 MF'in varken yavaş champion öldürüyorsan, farmın yavaşlıyorsa 350 iken çok daha rahat isen tabi 350'i tercih edeceksin ama bunu anlayacak olan sensin.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

monster level açarsanız aynı. ister monster level 1 ister monster level 10 olsun monsterların levelları 63 oluyor. act1 monster level 1 yaparsanız mevcut act1'den daha zor olacak. Yani şu anda zar zor act1 yapıyorsanız monster level 1 ağlatabilir. Şu anda insanlar paragon level için act3 yaptığından monster level ile bu değişiyor. Act3'den bayan insanlar act2 veya act1 de yapabilecek yani herhangi bir penaltı olmaksızın. Farklı Act'leri yapmanın tek avantajı veya dezavantajı mobların davranışlarının farklılık göstermesi okadar.

monster lvl 1 bize sankı act 1 de act 3 teymişiz gibi geldi
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

Peki exp gainler hakkında bilgin varmı ? Act 3 hala act 1 e göre dahamı fazla exp vericek. (paragon için)

gir çık yaparak farmaldıgımız akt 1 de "Crypt of the Ancients" yerde ortalama maviler ve taşları toplamadıgımızda 50 saniye ile 1 dakkada 200 k-400 k experi geliyor,dün gece test serverda monster lvl 1 tek koşuda 500 k biraz ustu geldi kafamızda %27 kırmızı daş var iken
Sosyal ağlarda paylaş

Yarın mı geliyor?

Edit: Evet yarın geliyormuş...

We will be shutting down the patch 1.0.5 PTR this evening (10/15) at approximately 11:00 p.m. PDT. At that time, you will no longer be able to log in to the PTR client, and both PTR Feedback and PTR Bug Report forums will be marked read-only.

Please note that any progress you made on the PTR will not transfer over to your Diablo III account.

Thank you to everyone who helped us test this patch. We look forward to releasing patch 1.0.5 to the public tomorrow morning!
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar expansion çıkarmaya bile uğraşmadan nasıl daha çok farmlarsınız, nasıl mevcut itemlerinizin yarısını değiştirmeniz veya yükseltmeniz gerekir, nasıl alır verir ekonomiye can verirsiniz, hepsini dandik patchlerle çatır çatır başarıyorlar. Helal team.

Inferno'da bitirmiş birinin expansion veya PvP gelmeden oynamaya devam etmesini (RMAH satışı yapan veya diğer class'larla da bitirmeye çalışanlar dışında) kesinlikle anlayamıyorum lan, bende mi hata.
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf RMAH getirisi için oynuyorum valla. Zaten adamlarda RMAH-AH canlı kalsın diye her yeni patch'de bir önceki itemleri çöp hale getirip insanların yeni itemlerden almasını sağlıyor.
Biraz önce bi glove attı

30 hit damage
10 hit change
140 int
120 dex
75 all res
%14 mf

70euro temiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Inferno'da bitirmiş birinin expansion veya PvP gelmeden oynamaya devam etmesini (RMAH satışı yapan veya diğer class'larla da bitirmeye çalışanlar dışında) kesinlikle anlayamıyorum lan, bende mi hata.

diablonun olayı hiç bir zaman sadece en son zorluk seviyesinde oyunu bitirip rafa kaldırmak olmadı ki. bu oyun eskiden de hep daha iyi item peşinde koşturmacaydı şimdi de aynı.
Sosyal ağlarda paylaş

bu oyuna content progress mantığının sokulmasının tek sebebi wow dur. wow mantığı adamlar böyle bakıyor olaya. hatta diablonun ilk zamanı battle net forumunda adamın birinin yaptığı mallık vardır. error 37 almaktan beyni yanan bir gerizekalı foruma 'blizz in bize yaptığı bu affedilemez. oyuna giremiyorum bari bedava oyun süresi versinler' diye bir mesaj atmıştı eleman. altında taşşağını geçmiştik bizde tabi. Bu oyun hack and slash dir arkadaşlar yapmayın etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna contentin sokulmasının sebebi WoW falan değil, Blizzard konusunda tek bildiğin şey WoW'sa ben bir şey yapamam ona. Oyun dünyası, mantığı, oyuncu ihtiyaçları komple değişiyor, sebebi bu. Günümüzde en kral FPS de, RPG de, MMO da değişken hiçbir şey yoksa 1-2 kere oynanır bırakılır, sonsuza kadar oynanmaz.

Oyunun single playerı bile serverda oynanıyor, duruma göre sorunlu ve laglı. Bir an 15ms'liğine internette sorun olsa hiçbir resync mantığı olmadan çat diye bağlantın kesiliyor Avea öğrenci hattı gibi, maksat baştan valor biriktir. Multiplayer oynansa bile taktik/strateji yok denecek kadar az, ezber ve dikkat gerektiren 3-5 boss taktiği de 1000 defa da yapsan birebir aynı. Karşına insan gelmiyor, hep yapay zeka. Bunun gibi şeyleri demek istemiştim.

Oyun eski oyun olsa hadi "Diablo başka, bu oynanır, item kasalım" diyelim ama oyunun da ruhu muhu her şeyi gitti, Diablo markası ölmeden son bir vole vuralım dendi ve içine edildi. Her patch'te falanca skillin multiplieri azalıyor, bir item propun değeri 5 kat artıyor, bir prop hayvan gibi nerfleniyor falan derken tüm amaç AH'yi canlı tutup millete lab rat gibi oyun süresi ve para harcatmak. Bu harcanan paralardan nemalanan RMAH satıcılarından değilseniz para harcadığınızla ya da hesabınızda 500m gold biriktirdiğinizle kalıyorsunuz. Tutuyor da gerçi, Apple'ımsı bir başarı. Hani "kasıcaz kasıcaz sonra bir exp gelicek daha 63'te çöpe atıcaz hepsini" diyorduk başta, adamlar exp falan değil her patch'te bunu yapar ve tutturur oldu.

Oynamadım ya da sevmiyorum değil yani, bok atmak değil amacım, anlamıyorum gerçekten. Aylarca bekleyip preorder ile aldım koşa koşa, WD ile Hell'e yetemeyip barbar açtım, orada Inferno'yu bitirdim daha ilk patch gelmeden. Bu arada 20 Euro falan parayla item bile aldım, 20-30 liralık gold aldım hatta. Bitti ama ne bileyim ya :p Achievement hastası olup hepsini kasanlar da olabilir mesela, değişik classlar deneyen de olabilir, ama değişken bir gıdım bir şey yokken günde 50 kere Act 3 bitirmeyi benim kafam almıyor. Zevk meselesi bir yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...