Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye de 10 kişiden 9 u evrime inanmıyor

fenn

Öne çıkan mesajlar

inanc olayı cok farklı bir durum.kisinin tamamen kendisine baglı.cevre faktorleri vs. onemli fakat bence en onemli neden kisinin kendi benliginden dogan sonuclar ısıgında ortaya cıkan bir olgu.

ornek vermek gerekirse; inanclı bir aile,islamın/kur an ın kural ve yasaklarına uyuyorlar.fakat cocukları inanmayan bireyler olabiliyorlar.cevre baskısına ragmen buna karsılık olarak hosgoru ile karsılandıkları zaman farklı farklı sonuclar ortaya cıkabiliyor.
tam tersine inanmayan bir ailenin cocukları da inanclı insanlar olup cıkabiliyor.
hani mistik bir olaya baglayıp akılcı davranıstan uzaklasmak istemem ama birey inanıp inanmamayı kendi icinde karar veriyor,her ne kadar dısarıdan etkilensede.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız Ahlak'ı dinle bir tutmak ne güzel bir kafa yapısıdır.

Lisede din hocası anlatırdı böyle Allah bize şöyle erdemli olmayı öğretti böyle ahlaklı olmayı gösterdi diye. İşte o yüzden müslüman adam ahlaklıdır, çünkü din ona bu kuralları koyar, uymazsa başına gelecekleri bilir demişti.

Ben de sordum "e iyi de ya ceza alırsam korkusuyla yalandan ahlaklı olmak çok doğru mu, içinden gelmesi gerekmiyo mu?" diye. Adam böyle bi süre baktı bana, böyle "sanki öyle adamsın da soruyosun" dercesine bi böyle küçük gören ifade geldi yüzüne, sonra "Sen öyle bir insansan ne güzel ne mutlu sana. Ama bu saydığın toplumun çok ufak bir kısmı, biz dinimizin kurallarıyla yaşatıyoruz ahlakı" dedi. Adam ateist olsa hakkaten dağıtacak ortalığı demek ki
Sosyal ağlarda paylaş

HikmetHoroz said:

ateistlere bir sorum olacak, ensest ilişki hakkında ne dusunuyorlar nasıl olsa ahlak diye bir şey yok eh el ile tutulması gorulmesi gerek değilmi :)
karamandalina 2 weeks ago

adem ve havva yaptıgına göre dine uygun bir şey oldugunu düşünüyorum,ateism dinlerin aksine pozitif bilimi baz aldıgına göre (1500 sene önce yazılmıs kitapları degil) su an bunun olması sağlık açısından iyi degil (biliyorsun genmiş,genetikmiş aldı yürüdü azizim)
Sosyal ağlarda paylaş

ateist olmak ile berbat, iğrenç, aşağılık bir adam olmayı ayrı tutabilmek lazım.

lan ben allaha inanıyorum. insanlara yardım ederim, topluma faydalı bişiler yapmak için çabalarım etc.

olm inanmıyor olsam sanki çok süper farklı bir insan olacaktım!!!

lol

yine insanlara yardım edecektim, yine topluma faydalı bişiler yapmak için çabalayacaktım.

çok saçma lan adamların düşünce tarzı.

yavıdileri seviyorum abi ben
Sosyal ağlarda paylaş

ensest ilişki normal bir şey ama bizim kültürümüzde onun bunun yeğenini zorla amcasıyla falan evlendirmek varken çıkıp akraba evlilikleri sooo cool diyemezsin

ensest ilişki yüzünden ateistleri ahlaksız ilan ediceksin, önce müslimlerden başla bence sonuçta 10 yaşında ki yeğenini karısını yapan bir kültüre sahip olanlar onlar
Sosyal ağlarda paylaş

PastorOfMuppets said:

An atheist, communist, ACLU lawyer professor was teaching a class on Karl Marx. “Before the class begins, you must get on your knees and accept that Marx was the most highly-evolved being the world has ever known, greater than Jesus Christ!” At this moment, a brave, patriotic, pro-life Navy SEAL stood up, holding a rock. “How old is this rock, professor?” The arrogant professor smirked and smugly replied “4.6 billion years, you stupid Christian.” “Wrong. It’s been 5,000 years since God created it. If it was 4.6 billion years old and evolution, as you say, is real… then it should be an animal now.” The professor was visibly shaken. He dropped his chalk and stormed out of the classroom. The students applauded and all registered Republican. An eagle flew into the room and perched atop the American Flag and shed a tear on the chalk. That flag waves until this day, despite the lack of wind in the classroom. Semper Fi.

duygulandırdın şuku
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Bu arada öyle bi filozof vardı, ismini unuttum şimdi kelli felli adamdı.

"Tanrı yoksa ve dine göre yaşamazsam hayatımı keyfime göre sürerim sonrası boşluk.

Tanrı yoksa ve dine göre yaşarsam hayatımı biraz daha kısıtlı sürerim sonrası boşluk.

Tanrı varsa ve dine göre yaşamazsam hayatımı daha keyfi yaşar ama sonra sonsuz acı çekerim.

Tanrı varsa ve dine göre yaşarsam daha kıstlı yaşarım ama sonra sonsuz zevk tadarım.

E o zaman risk/kazanç olarak bakınca en mantıklısı inanmak."

şeklinde açıklıyordu görüşünü.

burada mesele inanmak veya inanmamak değil,insanlığın belki kuruluşundan beri gelen,ödül ve ceza mantığı...

mesela,ben zina haramdır,yaklaşılmaması gereken bir olgudur,çünkü zina nesli kurutuyor ve aslı,nesli olmayan bir insanlık bütününe sebep oluyor derken,bir başkası,bulduğuna yapıştıracaksın hacı boşver dini imanı,o Allah'la kul arasında diye demagoji yaparak geçiştirebiliyor...

bir başkası da insan ilişkilerinde nikah adı verilen olgu insanlığın geçmişinde uzun süre var olan bir ritüel,bunu yapsan da yapmasan da,insanın ihtiyacı,mecburen bunu yapmak zorunda gibi,veya adam zevk için yapıyorum arkadaş,ilişki sonrası sigara içmek için yapıyorum dediğinde tabii verilecek cevap kalmıyor.velhasıl-ı kelam,inansan da,kolay değil,inanmasan da kolay değil ...

ha son sözüm mevdudi'den

isminiz kayıtlarda müslüman geçti diye sevinmeyin,
Allahın kayıtların da nerede yer aldığınızı düşünün...

müslümansınız,yetim hakkı yiyorsunuz.

müslümansınız,tarikat şeyhlerine tapıyorsunuz...

müslümansınız,paraya,güce,patrona tapıyorsunuz...

müslümansınız,kamera da açık açık görüntün çıkar zina yaparken,ama kürsülerde ey müslümanlar! zina yapmayın.. dersiniz...

dedim ya,70 huriden bahsedenler ve inanmayanlar,sizce bu kadar şeyi yapmayanlara 70 huri az mı? fazlamı? :D
Sosyal ağlarda paylaş

PastorOfMuppets said:

An atheist, communist, ACLU lawyer professor was teaching a class on Karl Marx. “Before the class begins, you must get on your knees and accept that Marx was the most highly-evolved being the world has ever known, greater than Jesus Christ!” At this moment, a brave, patriotic, pro-life Navy SEAL stood up, holding a rock. “How old is this rock, professor?” The arrogant professor smirked and smugly replied “4.6 billion years, you stupid Christian.” “Wrong. It’s been 5,000 years since God created it. If it was 4.6 billion years old and evolution, as you say, is real… then it should be an animal now.” The professor was visibly shaken. He dropped his chalk and stormed out of the classroom. The students applauded and all registered Republican. An eagle flew into the room and perched atop the American Flag and shed a tear on the chalk. That flag waves until this day, despite the lack of wind in the classroom. Semper Fi.

AHAHAH MURRICA
Sosyal ağlarda paylaş

tatar ramazan,kaç tane şehit türk askerinin eşini tanıyorsun? veya kaç tane gazi eşini tanıdın şimdiye kadar? ben sana etrafdan sayayım istersen,ama bir kaç tane örnek vermek gerekirse,bir tanesi eşi şehit oldu diye 2 çocuğuna bakmak için bir okulda hademelik yapıyor.

bir diğer mayın patlamasında iş göremez duruma gelen gazi için,kıt kanaat geçinip,etrafdan gelen yardımlarla ayakta duruyor.

eğer iş,sıkıntı,mihnet çekmeye gelirse emin ol türk kadınları kadar çile çeken 2.bir milletin kadınları olmaz...
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

evlenmiş çoluklu çocuklu insan ayrı böyle bekar genç kız ayrı, görüyoruz işte müslüman genç kızlarımızı da

abi polemiğe girmek istemiyorum ama bu düşüncen çok tehlikeli yani,evlendiğin zaman;ben ölürsem marketçiyle kaçarsın hemen değilmi diyen erdal bakkal kafası bu

erdal bakkal?? :D
edit:biri yine face'e bu videoyu atmış,her izlediğimde,tüylerim diken diken olur...ya gerçekse?

Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

sorun hangi tanriya inanacaksin? neden muslumanligi hristiyanligin onune katacaksin? onunda otesi neden binlerce tanridan semavi dinlerin tanrisina inanacaksin, belki zeus gercek?

dogrusunu tutturma oranin oldukca dusuk.

Bütün tanrıların takipçilerine ölümden sonra acayip şeyler vaad ettiğini düşünürsek, bu durumda dünyadaki yaşam sırasında en az kısıtlayıcı ve en çok dünyasal zevklere yönlendiren tanrıya inanmamız lazım. Ortalama hesapta en karlısı bu (bütün tanrıların olma olasılığını eşit alırsak).

dip not: bana inanmazsan seni acıdan kıvrandırırım demeyen tanrıları direk eleyebiliriz
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

PastorOfMuppets said:

AHAHAH MURRICA

USA USA USA USA USA USA USA USA USA
Sosyal ağlarda paylaş

PastorOfMuppets said:

http://media.tumblr.com/tumblr_m6n1q9AfYe1qfmqvn.gif
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...