Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pillars of Eternity

Norak

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

allahtan senin gibi bir adam yok takımda sdf

öf o ilk 3dye geçiş zamanları hele ne kabustu ya bi bok anlaşılmıyordu ekrandaki eciş bücüş tiplerden. gerçi artık toparladılar ama hiç bir zaman bir hand painted backdrop kadar insanı romanda gibi hissetiremediler sdf

of ne kadar anlamsız bir serzeniş, en son 2003 civarı nesli tükenen bir post.
Sosyal ağlarda paylaş

Backer oldum. Backer olunca söylenme hakkım doğdu. Endişelerimi dile getirecek bir platform lazım oldu ve buradayım.

Öncelikle hayırlı, uğurlu olsun. Black Isle is back. Oyunumuz da gayet traditional duruyor.

Beyler bayanlar şunu belirtmek isterim ki bariz bir şekilde ortada oyun yok. 2014 tarihi ve harita dışında hiçbirşey göstermemiş olmaları bunu gösterir. Jet Fadıl'ın çakma Ferrari'si ile aynı aşamada gibi. Ona rağmen take my money now dedik bile... Sanki böyle biri çıkmış hocam Voltron'u tekrar yapıyoruz ama 80lerin stilinde olacak, o zamanlar çocuk olanlar için yapıyoruz demiş gibi...

Sonracığıma isim, müzik, kickstarter pagedeki hava bende iyi hisler uyandırmadı. Delikanlı bir RPG hissi vermedi. Atmosfer sakıncalarım var. Backerlar endişeli. Black Isle (artık Obsidian demeye gerek yok) en kısa sürede eldeki materyali göstermeli. Daha detaylı bilgiler vermeli. Öyle sağdan soldan abi bizim arkadaş var, BI'da intern o şöyle dedi gibi şeylerle uğraştırmamalı bizi. Önceki sayfaları okutturmamalı.

Bir başka husus ise Baldur'un epikliği, Torment writing, Icewind ekşın, buraya kadar tamam. Hadi bu büyük vaati yerine getireceklerini varsayalım, combata nooldu birader? Yeni sistem yapıyorsunuz, ToEE combatı diyememişsiniz?

Böyle böyle sevinçle, gazla karışık endişelerim var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahahaha olay o kadar büyük ki adam bildiğin "gelecek" yer aramış. Hoşgeldin :)-D

arcane said:

Hadi bu büyük vaati yerine getireceklerini varsayalım, combata nooldu birader? Yeni sistem yapıyorsunuz, ToEE combatı diyememişsiniz?

ToEE combatı olmayacak büyük ihtimal, real time with pause diye üstüne basa basa söylüyorlar çünkü. ToEE ve Arcanum oynamayan ama Baldur ve IWDleri seven çok büyük bi kitle var ve ToEE 3.5ed gibi çok başarılı bi tabletop sistemin simülasyonuydu. Özellikle bilgisayara yönelik bi sistem yapacaklar gibi duruyor, tabletop kökenli olmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şüpheniz varsa 2-3 hafta bekleyin nedir yani çıkar 2-3 haftaya ortaya bişeyler.

daha forumda konusu açılalı 1-2 saat oldu olmadı, öf 2dmi çok kötü of postere arcanum bile koymamışlar of, setting çok meh diye başladınız sdf

Sam said:

oyunu oynayıp nasıl işlediğini bile görmeden bu kadar agresif yaklaşman da hoş değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

benim agresif yaklaştığım birşey yok, eleştirim iki tane:

1- "projemizde büyü var. çok yok. az da değil."
2- "yıl 2014 2d yapıyoruz"

birinci noktaya bir şey demiyorum eyvallah bende daha çok bilgi isterdim ama farketmedi pekte obsidianı görünce video olmasaydı bile basardım parayı.

ama ikinci nokta anlamsız biraz. o zaman 3 boyutlu olsun hatta oyun gözlükle özel ekranlı oynansın sonuçta o teknolojiye sahibiz.

tercih meselesi 2d olması
Sosyal ağlarda paylaş

bilgisayar ekranından bahsediyoruz. bilgisayarda kaldığımız sürece 2d'den 3d'ye geçiş mutlak biri gelişim anlamına gelmiyor gerçekten de hehe. ilerde bir makine yapıp simülasyonla bizi oyun dünyasının içine soksunlar tamam o zaman etrafımızın 2d olması baya sıkıcı olurdu. Ama bilgisayar ekranında 2d vs 3d gerçekten bir seçim meselesi. Filmler, çizgifilmlerden daha iyi demek gibi bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...