Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Afyonkarahisar' da cephanelikte patlama

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

Yurt dışı cephaneleri ve silah fabrikaları sorumlusu değilim ben. Fakat Türkiye ordusu dediğin şey yemek vaktinde Amerikan yardımıyla gelen dev çatalların hala servis edildiği bir ordu. Kore savaşından kalma silahların kullandıldığı bir ordu. İmkanları belli ve cephanelikte kaçak riski olan tesisat kurulmasındansa bu şekilde bir yöntem izlemeleri gayet mantıklı. İçeriye kurulan tesisat yüzünden patlama olsa, bu sefer o yüzden herkes ölecekti.

Bugün modern ülkelerde boğaz köprüsü yolunu üç şeride indirecek bakım çalışması yapılırken üstüne birde polisin gelip çevirme yaparak şerit sayısını ikiye indirdiğini de göremezsin? Hani bu ülkede modern ülkelerde olan hangi uygulamayı gördün de elin cephaneliğinden son teknoloji neyi bekliyorsun anlamadım.

Hani şey desen anlarım. Cephaneliğe bu herifler gece vakti niye yollanıyor madem aydınlatma yok. Madem bu herifler ellerini savurunca etraf havaya uçabiliyor, o zaman subaylar bunları neden cephaneliğe yolluyor falan. Köprü yolunu iki şeride indiren ileri zekalı Türk kafası işte.

Normalde gayet mantıklı bir uygulama aydınlatma ve ısıtma olmayan cephanelikler. Hem savaş zamanı hedef seçilemez halde olduklarından hem de kazayı önlemelerinden ötürü. Hani ülkede teknoloji olsa isterlerse cephaneleri dimensional pocketlere koysunlar, gidip alırken warpla ışınlansınlar ama yok malesef. Cephaneliğe kaçak yapmayan son teknoloji iyon motorları koyacaklarına önce prefabrik 3 duvardan ibaret olan karakolları güçlendirmeleri lazım.

Cephanelikler her bölgede olan bir şey. Bir silah fabrikası kadar ileri donanım içermeyebilecekleri gerçeği ile yüzleşmek gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şuna da hastayım
said:
askerin tepesine hıyar gibi adamlar geçirildikten sonra, zaten altını da oymuşlar askeriyenin...amaç halkı askerden nefret ettirmek, türk ordusunu halkın gözünde küçük düşürmek...bu nedenle bu plan şu an hazırlayanlar açısından başarılı bir şekilde ilerliyor.

evet önceden çooooooooooook farklıydı her şey süperdi.

en küçük sistemlerde dahi, (konaklayan insan -asker- sayısının belli olmasına, devletten alınan ödeneklere rağmen) sorun yaşayan ve aksak bir sistem askeriye.

önceden de öyleydi, şimdi de öyle

savaş durumu olmayan, barş şartlarındaki organizasyonunun dahi berbat olmasının kimseyi düşündürmemesi gerçekten de "mantık aranmadığının" göstergesi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

LOL

görünce bi diğer disinformation haberine takıldım geldim

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21423285.asp
haberde diyor ki.
said:

Ne dediler? Bir bulguya ulaştınız mı?
Ordu, 'yüzde 99 sabotaj' dedi.

Genelkurmay net bir şey söylemedi. Bakanlar, 'Kesinlikle kaza' dedi.
Evet, bu kadar bilgi karmaşası yaşanınca üst düzey komutanlara sordum. Sabotaj olduğuna dair kuvvetli emareler olduğunu söylediler.

Peki, kanıtları nedir acaba?
Birden fazla kanıtları var. Cep telefonuyla patlamanın gerçekleştirilmiş olma ihtimaline yoğunlaşmışlar.

geçenlerde gene böle bi iddiası vardı kendisinin. arkasından bişi gelmemişti. ykusuzum çok anımasyamıyorum. ama hatırlarım.
umarım bu sefer arkası doludur. bu konuşmaları bana "bu adamın danışmanı hiç çalışmaz mı?" dedirtiyor sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım şehit oldu burada mimarlığı yeni bitirmişti kısa dönem yapmak için oradaydı. Dün ailesini ziyaret ettik çok fena oldum. İçim kan ağlıyor. Daha yeni nişanlanmıştı ve evlenecekti. Çok neşeli inanılmaz iyi kalpli oldukça vefalı ve gayet düzgün şekilde yetiştirilmiş bir insanın böylesi bir ihmal sonucu artık aramızda olmaması canımı yakıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Okul arkadaşımın naaşı bugün memleketimize geldi ve ikindi namazı sonrası eş dost arkadaş ve şehrin duyarlı insanlarının katılımıyla onu ebediyete uğurladık. Çok zor çok acı.. Annesi nişanlısı babası abisi kardeşi herkes perişan böyle bir acıyla başa çıkabilmek çok güç. Kelimeler çare etmiyor diyecek bir şey bulamıyorsunuz boşluk boşluk boşluk koca bir boşluk var orada ve siz ne yaparsanız yapın dolmuyor.

10 gün boyunca olayı bekletip balık hafızalı bu halkın unutmasını sağlayarak hem olayın haberlerden çekilmesini sağlamak hem de olası tepkileri azaltmak gibi şerefsizliklerin döndüğü bir ülkede, ordunun başındaki haysiyetsiz adamın ve şehrin valisi olacak badem bıyıklı acizin bir gün sonra bir şey olmamış gibi birbirlerine plaket ve kilim verdiği bir ülkede ben oğlumu askere göndermem.

İnsan hayatına saygı duymayacaksın insanları bir hiç uğruna ölüme götüreceksin sonra da imkanı olmayan ailelerden duymaya alışkın olduğun vatan sağ olsun lafı yerine katiller lafını duyunca devletin ve ordunun altından üstüne kadar hiç utanma ve haya olmaksızın telefonlar edip ses kestirmeye çalışacaksın.

Yazıklar olsun ordusu da devleti de hepsi bir çürümüşlük ve felaket içinde. Bu ülkeden bu denli tiksindiğim bir an daha önce olmadı.

Bu acı olayda şehit olan diğer kardeşlerimizin de ruhları şad olsun.

http://www.kanaldhaber.com.tr/Haber/Yasam-34/Bugun-senin-dugun-gunun-36595.aspx
Sosyal ağlarda paylaş

Nessaftw said:

Arkadaşım şehit oldu burada mimarlığı yeni bitirmişti kısa dönem yapmak için oradaydı. Dün ailesini ziyaret ettik çok fena oldum. İçim kan ağlıyor. Daha yeni nişanlanmıştı ve evlenecekti. Çok neşeli inanılmaz iyi kalpli oldukça vefalı ve gayet düzgün şekilde yetiştirilmiş bir insanın böylesi bir ihmal sonucu artık aramızda olmaması canımı yakıyor.

Başınız sağolsun. Gerçekten çok zor. 20 kusur yıl emek vererek birey yetiştiriyorsun ve saçma sapan bir nedenden dolayı o insan ebediyete göçüyor. Kelimeler anlamsız bu durumda, ates düştüğü yeri yakıyor ne desek boş da artık şu insanların içi boş kalıpları bırakıp Oğlum Sağolsun demesi lazım.

O annenin babanın, nişanlısının acısı tarif edilemez şimdi...

said:
ordunun başındaki haysiyetsiz adamın ve şehrin valisi olacak badem bıyıklı acizin bir gün sonra bir şey olmamış gibi birbirlerine plaket ve kilim verdiği bir ülkede ben oğlumu askere göndermem.

Sen yaptın o halde? :p
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...