Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10 şehit daha verildi

Teodor

Öne çıkan mesajlar

akıl mantık olarak, işi gücü olmayan, bir işe girmeye yeteneği olmayan, bari gideyim asker olayım diyor, mevcut düzende.

zaten uzman erbaş kadrosuna bakarsanız %80 nin bir işe yaramayan asakaj sürüsü ve olduğunu görürsünüz -siyasi olarak ele almayacam- ve kazıkları artınca da, "bende ordu evine girecem benim neyim eksik kafasında, götü göbeği salan, batıda boş gezen bir %50 lik kesimleri var, bir çoğu kendini teğmenlerden üstün görürler -ast subaylar içinde geçerli bunlar- ki ihityaç çok olduğu için teğmenlerde pek kalifiye olamıyorlar, çıkartmıyorlar,

ama generaller teftişe geldiğinde, yanlarında olan uzmanlar var, rütbesi olmasa, albay falan her halde diyceğin tiplerde de var (birde güzel ast. subay kızlarda var ama konu o değil)

edirne de, iki sene doğu görevi yaptığı için görevini devam etiren ve kelimenin tam manası ile hiç bir iş yapmadan maaş alan adamları görseniz, karakol nöbetinde ev kızları gibi aşkı mennun seyreden, unimogları husi kullanmalar falan, muharip desen değil, talim çavuşu desen değil- zaten edirne ve çevresi tam bir israf yeri bu bakımdan.

yani demek istediğim, mevcup prof asker kadromuzun büyük kısmı bu şekilde ve eğer bütün yapı değişecekse bunların dışına çıkılarak, kalifiye eleman aranması yadırganmamalı...
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anki yapı öyle bir duruma sevk ediyor çünkü savaşan sıcak bölgede yer alanların çoğunluğu askerin o kısmı değil.
Bir çok ülkede lejyonlar var, 18-40 arası alınıp eğitiliyor. Onlar da bir çok sorun yaşamış-geçirmiş, bir yere gelememiş insanlardan oluşuyor ama olması gerektiği gibi eğitimi ve disiplini aldıklarında yeterli hale gelebiliyorlar.
Cazip benefitler verildikten sonra bu ülkede asker olmak isteyecek ve prof. orduyla başarılı olmaya yetecek çok insan olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa abi zaten bizim ordunun çoğu warcraft 3 teki towncenter militia'dan hallice,

http://3.bp.blogspot.com/-KxjIKqhFS_g/T38lt2D-KHI/AAAAAAAAAY8/-SA2vb2FQ5Q/s1600/12-Militia.jpg

adam tarladan geliyor çapayı bırakıp, şehirde iş bulamayıp, eline silah veriyorlar askersin diyorlar, komutanlar falan zaten çok acayip kafalarda hepsi uçuyor bulutlarda ciddi ciddi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben diyorum terörü bitirmek kolay diye dinlemiyor kimse.. izin vericeksin bunlara 5 sene kurucaklar kürdistanı , sonra orduları filan olucak tabiki düzenli şekilde bunların , sonra saldırıcaksın ülkeye top yekün , kuşatıcaksın heryeri , tekrar işgal ediceksin ve bütün ordusunu talan ediceksin bitti gitti..
Sosyal ağlarda paylaş

Yine az cok bi gelisme var zihniyetlerde 2 yil once patide bile askerlige karsi bise yazip olenlerin bok yoluna gittigini soyleyince millet galeyana geliyordu vay efendim askerlik soyle kutsal boyle kutsal diye, vicdani ret olayina zaten hic girilemiyordu bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

KuddusiMavra said:

AtlaraFisildayan said:

şehit adı altında ölümler yumuşatılmaya çalışıyor. insanları triplemeyi bırakın artık, ya profesyonel ordu ya da bir çözüm yolu bulunmalı artık.

şehit olacaksın teması altında gencecik insanlar bir hiç ugruna ölmesin bilader ya.

her haltı yiyorlar ama bu konuda onların icat ettiği bir şey yok,şehit şehittir. bu aklı fikri amerikan dolarına çalışan hükümet icat etmedi ki şehitlik kavramını. profesyonel ordu lafı da ab fonlarıyla semiren gazetecilerin şişirip bugünlere kadar besleyip getirdiği bir zırvalık. profesyonel ordu adı altında gençlerin vatan sevgisini törpüleyip askerlikten soğutmak amacı izleniyor.bunda bayağı da başarılı olmuşlar, forumlarda belli oluyor bu. insanların pisi pisine şehit olmalarının tabii ki savunulacak bir yanı yok(bak,ben yumuşatmak için kullanmadım,onlar gerçekten de şehit oldukları için böyle dedim)ama profesyonel ordu denen asıl her şeyi daha karıştıracak çözüm, çözüm olmayacaktır. askerlerin araçlarına mayın tuzağı kuruyorlar, intikaldeki askerleri pusuya düşürüyorlar, tam teçhizatlı,silahlı karakollara roketli saldırı yapıp basıyorlar. profesyonel ordu dediğin ordu da etten-kemikten insanlardan oluşacak ve bu hainler eğer bu eylemleri yaparsa yine o profesyonel ordudaki askerlerimiz de şehit olacaklar. profesyonel ordu tv filmlerindeki rambolardan oluşmuyor canım kardeşim. profesyonel ordu terimi baştan itibaren halkı ve özellikle de askerlik çağına gelmiş gençleri askerlikten soğutmak için icat edilmiş ve ortaya atılmıştır.

Su balonlulara bir standart gelsin artik, caylaklik gibi bir sistem lazim.

ayrıca balonum elimde dolaşıyorum, bundan daha öte çaylaklık sistemi mi olur? başkasının düşüncelerine saygı göstermelisin usta...
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

mehmet ali birand son iki gunder guzel analizler yapiyor. biz soyluyoruz kar etmiyor, birde baskasi soylesin.

http://gundem.milliyet.com.tr/pkk-bizim-hatalarimizdan-ve-bolgedeki-savaslardan-yararlanarak-buyudu-/gundem/gundemyazardetay/07.09.2012/1592435/default.htm

düşüncelerine saygı duyuyorum ama bana göre mehmet ali birand ve güzel analiz yan yana iyi durmamış.
karen fogg'un maaşa bağladığı belgelenmiş, ispatlanmış(ama balık hafızalı toplumun kaçta kaçı hatırlar,bilir)bir gazeteci müsvettesinin yapacağı en güzel analizden bile korkarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni baslik acmayim dedim kaynak eksi
semdinlide catisma olmus iki sehit yedi yarali varmis.artik haftada iki uc catisma olmaya basladi,boyle giderse sticky sehit topici olacak.yaziklar olsun otuz senedir ayni yerlerde kurbanlik koyun gibi gencecik insanlar telef oluyor.vatan sagolsun sehitlik cok yuce demekten baska bi bok yapilmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar olaya arka arkaya 5 tane genel kurmayı istifa ederdi başka yerde ama bizim ki zaten istifa edenlerin yerine konan yetersiz bir kişi olduğu için öyle bir şey olmaz bence. tam AKEPE stayla, yetenekleri doğrultusunda elde edemeyeceği bir koltuğu kayırma/şans sonucu elde edince yapışma.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...