Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows 8 Tablet

Borastus

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
O konuda haklı adam. MacBook Air gibisi yok. Ama normal dizüstünde tercih etmem Apple. Tabletlerini de sevmiyorum, eve aldık bir tane sonunda, kullanıyorum kaç haftadır. Yok yani. Çok kapalı. Windows böyle değil, Android hiç değil zaten.

Windows RT iyi olabilir bence. Android ile iOS arası iyi bir denge kurar kapalılıkta.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Kağıt üstünde daha iyisi var Air'dan, ama Air var evde iki tane (kız kardeşin ve babanın, son iki nesilden; ben hâlâ Apple almam diyorum) bütün olarak baktığında çok iyi. Sağlam, sessiz, ısınmıyor ötekiler kadar, deliksiz kedi tüyü girmiyor...

İyi aletler çok. Dediğim gibi, MacBook Pro gereksiz bence OS X istemediğin sürece, Air iyi ama.

Surface Air'dan daha iyi olacak potansiyele sahip fakat, göreceğiz önümüzdeki ay.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu mesela: http://www.bimeks.com.tr/urun/124026/hp-envy-sleekbook-6-1002et-b6h46ea.aspx

Daha ucuz, ama SSD takarsan aynı gibi oluyor fiyatı. İşlemci aynı, ram daha fazla (iki katı), GPU belki 20 kat daha yüksek performans verir.

Kağıt üstünde daha iyi, ama HP'ler Apple'a göre sorunlu.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Bu mesela: http://www.bimeks.com.tr/urun/124026/hp-envy-sleekbook-6-1002et-b6h46ea.aspx

Daha ucuz, ama SSD takarsan aynı gibi oluyor fiyatı. İşlemci aynı, ram daha fazla (iki katı), GPU belki 20 kat daha yüksek performans verir.

Kağıt üstünde daha iyi, ama HP'ler Apple'a göre sorunlu.

abi verdigin alet 2 kilodan fazla yallniz, macair 1.08 kg

ama mesela bu alette hafif olsaymis gayet tercih edilebilir olurmus
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru yazmışlar. iOS kendi evreninde (iPad vs.) takılan cihazlarda olan bi işletim sistemi olduğu için dert değil bu olay Apple'a. Ama Android de iOS da sadece içerik tüketime yarıyo, üretim tarafı çok kısıtlı. Bildiğin Windows'un tablete girmesi özellikle Google'ın canını sıkar böyle kalırsa. Ama böyle kalmayacak, Google özellikle Office muadili yazılımlar çıkarır yazkında. (Ki var da zaten)
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

abi ne var diyorum iste?
model marka
karsilastirayim ben de, belki air yerine baska bisi alirim.

Bunun da üçgen iç açıları 180'i tamamlamıyor yalnız. O yüzden air döver direk.
http://www.amazon.com/Zenbook-UX31E-DH72-13-3-Inch-Ultrabook-Aluminum/dp/B005USC9LA/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1347424136&sr=1-2&keywords=asus+zenbook

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2011/10/zenbook-ux31-profile-1319212497.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
i5 işlemcili tableti makul kalınlık ve ağırlıkta çıkarırlarsa sadece diğer tabletlere değil laptoplara daalternatif olur. Zaten win8 masaüstündeki uygulamaları tablete taşıyabilir gibime geliyor ki öyle olursa laptop kullanmayı bırakırım iş için. Windows 8 telefon ve tabletlerin masaüstü ile aynı işletim işletim sisteminin sürümleri olduğu söyleniyor, en basitinden masaüstündeki vpn uygulamaları falan çalışsın, bir sürü profesyonel bilgisayar kullanmayı bırakır.
Benim için hem akıllı telefonun, hem bilgisayarın yerini tutabilme potansiyeli olan bir alet.
Sosyal ağlarda paylaş

ekran konusunda değişik yorumlar var zaten oyunların çogu bu retina çözünürlükte çalışmıyor, web browsing-kitap okuma konusunda avantajlı o konuda da değişik teknolojiler geliştirmişler cleartype falan diye yani ipad 4 kat daha net diye bakmamak gerek.

çıktıgı hafta direkt bir sürü karşılaştırmalar olacak zaten o zaman ona göre karar vereceğim ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Tablet arastirirken bu konuda biseyler okudum, paylasayim dedim hemde uplanmis olur.

Windows RT patlamis diyollar cok sorunluymus, tegralari ureten Nvidia baskani bile hayalkirikligi olarak nitelemis.
Intelde benim chipsetler pili 10 saat dayandiracak hale geldi, artik RTye daha kasmayin normal win8 takilalim tablette demis.

Su an normal win8 ile calisan Lenovo Thinkpad 2, Acer W511, Samsung smart pc pro modelleri var goze carpan, ilk ikisinin 3glisi 2bin liradan satiliyor henuz maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Surface ( winRT) var ilk ciktiginda almistim development yaptigim icin.

Gayet memnunum. iPad kullanicisiym uzun zamandir ama Surface > iPad diyebilirim bir cok konuda.

Satislar konusunda patladigi dogru. Cunku Surface'tan baska adam akilli WinRT tablet yok. O da cok ucuz degil.

Simdi o yuzden 1366x768 min ekran cozunurlugu zorunlulugunu kaldiriyor MS; 1024x768 e daha uygun ve ufak WinRT tabletler uretilsin amaciyla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...