Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SSD Olayı

GERGE

Öne çıkan mesajlar

"Tatar Ramazan" said:

Di ben de geçen hafta Sandisk SSD aldım, canavar gibi valla 699 puan çekti AS SSD benchte

Abi benim ultrabook'ta takili olan U100 diye lanet bir model iste. Bir kac mesaj once verdigim link'te ki benchmark'lara bir bak, sac bas yoldurmalik tam.

Bir de sikinti ayni geometriye sahip baska bir disk alip takma sansimin olmamasi. Yoksa parasini falan gectim, neyse parasi verip yenisini alayim kafasindayim ama bulamiyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Eralph said:

Laptoba ssd'yi taktım fakat boot cdyi bulamıyorum, internetten win7 indirip eski keyimi kullanabilir miyim?

Yoksa sırf hard disk bile değişse hardware değişmesinden dolayı win7 key geçersiz mi olur?

Eski hdd deki windowsu acronis yada ghostla image'i ni al, sonra yeni hdd ye copy/paste yap, 45dk da yeni ssd'li win7 hazırdı benim, çokzel bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya, önce normal kullandığım win7'ye acronis kurup image aldım, sonra ssd'ye cd den win7 ve acronis kurup image'i kurdum, bilgisayar aynı sekliyle acıldı, hiçbişey sektirmeden temiz bi kurulum oldu.

Sıfırdan kurulum tabiki daha iyide, wow sc2 ve bi dünya steam oyunları için tekrardan kurulumu gözüm yemedi, yoksa 0 dan hatta ahci açıp yapmak çok daha iyi
Sosyal ağlarda paylaş

4 yerine 3 al. arasında orada ne kadar fiyat farkı var bilmiyorum ama Türkiye'de 100tl civarında fiyat farkı vardı.

3 ile 4 arasındaki en önemli fark sıkıştırılabilir/sıkıştırılamaz dosya yazma/okuma hızları arasında oluyor. eğer ters hatırlamıyorsam 4 sıkıştırılamaz dosyalarda başarılı baya. ama diğer türlü 3ten biraz daha yavaş hızı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
toshiba qosmio laptopa taktım ssdyi(kingston hyperx). win7yi install ettim. windows boot ettikten sonra açılışta mavi ekran verip kapanıyor mavi ekran çok kısa kalıyor hatayı göremiyorum bile. aletin biosunda ahci ayarı yok. aklınıza gelen birşey varmı çözüm önerisi olarak? benim aklıma hiçbirşey gelmiyor.

dipnot: eski desktop makinaya taktım paşalar gibi çalıştı ssd. win7 yukledım falan sıkıntısı yok. ama bana laptopta lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung Türkiye'de satılmıyor şu anda ondan duymamışsınızdır. En büyük artısı 830 serisi Samsung SSD lerin, Sandforce değil kendi kontrolörünü kullanması, çok daha stabil çalışıyor. OCZ ye gelince, son firmware i yüklemeden OCZ tavsiye etmiyorum, mavi ekran manyaa olabiliyorsunuz. Son firmware yüklemek için ise, önce ikinci HDD olarak takmanız lazım, C: iken yapılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Dwinz said:

toshiba qosmio laptopa taktım ssdyi(kingston hyperx). win7yi install ettim. windows boot ettikten sonra açılışta mavi ekran verip kapanıyor mavi ekran çok kısa kalıyor hatayı göremiyorum bile. aletin biosunda ahci ayarı yok. aklınıza gelen birşey varmı çözüm önerisi olarak? benim aklıma hiçbirşey gelmiyor.

dipnot: eski desktop makinaya taktım paşalar gibi çalıştı ssd. win7 yukledım falan sıkıntısı yok. ama bana laptopta lazım.

videoya çek mavi ekranı. tam mavi ekran anında durdur, hata kodunu gör.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...