Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SSD Olayı

GERGE

Öne çıkan mesajlar

yani şuan sata2 normal 500 gb hdd almaktansa 120 gb ssd almak daha mantıklı?
kesinlikle.

çok depolama vs yapan bir insan değilim zaten, olmadı bir harici hdd ya da ikinci hdd alınabilir ilerde. bağlantı için özel bir kablo vs gerekiyor mu?
hayır, eskisini çıkar. yenisini tak :D

birde ikiside 250 lira olan ocz agility 3 ve sandisk var sanırım hangisini önerirsiniz?
marka model çok ciddi fark yaratmıyor ancak ocz 'nin bir serisinde problem vardı, onları da değiştirdiler herhalde. şahsen ben kingston aldım 120gb 535/480 mb (okuma/yazma) hızlı. ssd den önce laptopu değiştirmeyi düşünüyordum, şu an öyle birşey yapsaymışım ne kadar pişman olurdum açıklayamıyorum o derece farkediyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Steam'e tıklayınca 1 dakika filan bekliyordum açılmasını. Şu anda ölçtüm 2-3 saniye kadar. 5200 RPM'den geliyorum bu arada ben, halim iyice haraptı yani. Bu OCZ dayanıklıymış, 2.000.000 saat diyor ötekiler 1.000.000 saat derken. Taşırım yanımda yıllarca.

Düz hız olarak SanDisk daha iyiymiş ama o 1.000.000 saat dayanırım diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

http://bilgisayar.gittigidiyor.com/dizustu-donanim-hardware?k=caddy

ben kingston 120gb 535/480 240tl almıştım 1.5 ay önce. 2milyon saat süreli o da. açıkçası son tahlilde 120gb herhangi bir ssd olması yeterli şahsen. ha en kötü sata2 kullanırsanız efsanevi farkı yaşarsınız.

sürekli ssd övüyorum ediyorum vs. o da ben aldım çok mutlu oldum, siz de olun diye başka bir amacım yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

SSD hakkında sorular,

- 120 GB sistem için yeterli mi? Alırsam Win8 Enterprise kuracağım direk.
- Steam klasörüm HDD'de olacak. Oyunlarda bi fark olmayacak anlamına mı geliyor bu?
- Vakti olan varsa, p55a- Ud3r'de sata 3 desteğini kontrol edebilir mi? %99 var gibi duruyor ama bir kelime oyunu var mı yok mu bilemedim.

http://ee.gigabyte.com/products/page/mb/ga-p55a-ud3r_10/overview/

Gigabyte said:

SATA 6 Gbps Support
Yet another onboard feature of GIGABYTE motherboards are Marvell's SE9128 chips for high-speed SATA Revision 3.0 compatibility, delivering superfast 6Gbps link speeds for twice the data transfer rates of SATA Revision 2.0 (3 Gbps). When used in RAID 0 (Stripe) mode, GIGABYTE motherboards offer even faster data transfer rates of up to 4x the speed of current SATA interfaces.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...