Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Orhan Pamuk: Türk burjuvazisi beni tiksindiriyor.

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

nedanko said:

Ben ikinci gruptan bahsediyodum. Dogru diyosun. Cok belirgin degil.

Ama ikinci durum benim dedigim.

CHP li 40 yasini gecmis kadinlar mesela. cok tipik.

CHP liler kizmasin, cok uzun yillar CHP ye milletvekili vermis bi ailedenim.

Ama boyle, CHP li yasli kadin, diktator kafali, kendini ozgurlukcu zanneden jakoben. (baska tiplerde var tabii, her CHP li kadin da oyle degil)

http://sacsizkral.files.wordpress.com/2010/03/umutsarikaya.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

hangi burjuvazi?

orhan pamuk hala 2004 turkiyesinde yasiyor demekki lulz

artik burjuvazi = turban + jip + burgulu buzgulu varoslara yapilmis rezidans

turbanlada kimsenin bi sorunu kalmadi, kilicdaroglu komple kapatti konuyu, bole sizofren kadinlarla yatip disarda gununu gun eden outdated yazarlar iste hala ayni muhabbeti yapiyor

kurt olayi ise ayri lulz, geldigimzi noktada CHP teror yandasi suclamasi yerken yeni muhafazakar burjuvazi ASALIM KESELIM KANDILI YAKALIM ile basbakanin pesinde

bi insan guncel konulardan bu kadar uzak oldugu halde bole aciklama yazmamali, dalga gecerler adamla

bu yazinin altina 2012 de imza atabilmekte ayri komik, sirada ne var? nasyonel sosyalizmin avrupayi nasil tehdit ettigi almanyadan kacan yahudileri hicbir ulkenin kabul etmedigimi? yoksa apartheid rejimi ile demir perde ulkelerle berlin duvarinimi elestirelim?

cok yanlis yapti su CIA, kennedy gul gibi adamdi valla

http://eminatalay.files.wordpress.com/2009/05/at-gozlugu-1.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Die Zeit Gazetesi, 60 yaşındaki Nobel Ödüllü Türk yazarın, ülkesindeki üst sınıf insanlara katlanamadığını söylediğini belirtti. Pamuk, Alman gazetesine şunları söyledi: “Burjuvazi beni sinirlendiriyor. Kibirleri, dar görüşlü bir şekilde bencillikleri ve kendi ülkesinin insanlarından nefret etmeleri beni tiksindiriyor. Olağandışı Türk üst sınıf, askeri darbelerden ve de Kürtlere karşı yapılan kötü muameleden dolayı rahatsız olmuyor. Çoğunluğu oluşturan başörtülü kadınlara yukarıdan bakıyor. Bu da bana eskiden Güney Afrika’da beyazların siyahlara olan davranışını hatırlatıyor.”

http://www.haberturk.com/kultur-sanat/haber/768867-pamuk-turk-burjuvazisi-beni-tiksindiriyor

Yorumum: Her kelimesine katılıyorum. Her kelimesine ama. Ben konuşacak olsam aynı cümleleri seçerdim o derece.

/discuss

senin haberin yok galiba yavrum. o sıkmabaşlılar elmas ticareti, inşaat işine falan girdiler. seni babanın şirketiyle birlikte 3-5 kere falan satın alırlar. antwerp'ten elmas çekiyorlar paso.

vah vah. aynen katılıyormuş.

devletin ihaleleri, vergisiz elmas ticareti yetmiyor artık. şimdi nato müteahhitliği işine girecekler. sen o zaman gör para, servet, ihtişam ne demekmiş.

o "bunları aşağılıyorlar, yazık" denilen "beyaz türkleri" de komple satın alırlar. merak etme sen.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

Sufi said:

orhan pamuk'a popülizm yapıyor diyenler... vermeyin malzeme yapamasın.
?

edit:ha cümle düşükmüş

çok oluyor öyle. yazarken çok fazla düşük cümle kuruyorum bazen hiç anlaşılmıyor genellikle de yanlış anlaşılıyor falan. biraz yazma çalışmam lazım :)
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

sipeyskeyk said:

Die Zeit Gazetesi, 60 yaşındaki Nobel Ödüllü Türk yazarın, ülkesindeki üst sınıf insanlara katlanamadığını söylediğini belirtti. Pamuk, Alman gazetesine şunları söyledi: “Burjuvazi beni sinirlendiriyor. Kibirleri, dar görüşlü bir şekilde bencillikleri ve kendi ülkesinin insanlarından nefret etmeleri beni tiksindiriyor. Olağandışı Türk üst sınıf, askeri darbelerden ve de Kürtlere karşı yapılan kötü muameleden dolayı rahatsız olmuyor. Çoğunluğu oluşturan başörtülü kadınlara yukarıdan bakıyor. Bu da bana eskiden Güney Afrika’da beyazların siyahlara olan davranışını hatırlatıyor.”

http://www.haberturk.com/kultur-sanat/haber/768867-pamuk-turk-burjuvazisi-beni-tiksindiriyor

Yorumum: Her kelimesine katılıyorum. Her kelimesine ama. Ben konuşacak olsam aynı cümleleri seçerdim o derece.

/discuss

senin haberin yok galiba yavrum. o sıkmabaşlılar elmas ticareti, inşaat işine falan girdiler. seni babanın şirketiyle birlikte 3-5 kere falan satın alırlar. antwerp'ten elmas çekiyorlar paso.

vah vah. aynen katılıyormuş.

devletin ihaleleri, vergisiz elmas ticareti yetmiyor artık. şimdi nato müteahhitliği işine girecekler. sen o zaman gör para, servet, ihtişam ne demekmiş.

o "bunları aşağılıyorlar, yazık" denilen "beyaz türkleri" de komple satın alırlar. merak etme sen.

kapasiten ile üslübunu birbirine yakıştırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...