Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 2

cavanagh

Öne çıkan mesajlar

Liebe said:

CthuLhu said:

Sanki fener yenildi galatasaray berabere kaldı niye insanlar feneri kutlamiyor galatasarayi kutluyor :(:(:(

biz zaten 5. maçtan sonra kutlanmıştık panpa ondan olsa gerek son maçta bala göte çıkma şekli bizde olmadı yani =(

avrupadaki ilk grup maçları sonunda rıdvanın lafıydı bu ya.
Sosyal ağlarda paylaş

maloz insan bi alakasını belirtir fanatik fenerli olarak ben senin kadar takip etmiyorum lan rıdvanı :D

hoş, rıdvan o tarz bir şey dediyse yine galatasaray iyi top oynamıyor avrupada başarısız olabilir "GS 0 ÇEKECEK HOHOHO" demiş gibi gösteren medya bire bin katıp sunmuştur başka bir şey değil...
Sosyal ağlarda paylaş

Kaka veya başka bir on numara çok gereksiz GSye, taktikte değişecek demektir bu yani 4-2-3-1 olacaktır.
Selçuk Melo ikilisi kanatlarında desteğiyle ortayı hallediyordu ama şimdi kanatlar daha ofansif olacaklar.
Melo bonservisi alınmadı diye değişti, Selçukta etkilendi ve yeni sistemde daha defansif olmak zorunda kalacak ama ona uygun değil bu.
Bence defansa takviye yapsa daha iyiydi FT, çünkü kaleci ve sağbek dışında yani defans+ön libero oturmadı bu sene.
Sosyal ağlarda paylaş

devre arası o kadar yardırmazlar bence

sol bek,stoper ve kanat şart tabi.

elmander yerine kaka monte edip taktik degişikliği olur işte

terim hamitten vazgeçmicektir malesef.hani artık yuhlanmaktan sokağa cıkamıcak seviyeye gelene kadar hamit sdfs.

sene sonu muhtemelen meloyu yollarlar.cris ve urfalı da gider

elmander formuna kavuşamazsa o da gözden cıkarılır bence.reis yedek kalsa bile takımda bulunmalı tabi bence.o yuzden snee sonuna kadar kaka nın bizi taşımasını beklicez sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

Fatih Terim: "Başkan bana Diego ve Sneijder isimlerini önerdi, ben ise ikisinin yerine sadece Kaka'yı istedim"

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eD5VEMbcnWA

Lütfen o öyle değil.

"Başkan bana Diego veya nedir o?? Hah Şınayder..." diye gidiyor. Şınayder ulan. Hani boru diil. Şınayder. 32 yaşında falan da değil 28 yaşında. Nerden baksan 4-5 senesi var. Şampiyonlar ligi kupası görmüş, Balondor'da hakkı yenilmiş adam.

Kazara gelse; gelmez de gelse, Beşiktaş'lıların hakkı yenilmiş olacak. Adamların Fernandes'i gölgede kalacak. Olmasın öyle şeyler. Kul hakkı yemek haram.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bunu anlamıyorum arkadaş yaa.

Oturmuş başarılı olmuş bir sistem var. 4-4-2 ile YILLARDIR gelmemiş bi başarı geldi. Geçen sene şampiyonluk bu sene Ş.L. başarısı ve ligde liderlik devam ediyo.

Pati issssrarla çalışan sistem değiştirilsin başka bişey denensin istiyo. Abim noolur bi takım 4-5 sene ayni sistemle oynasa, oturtsa takımını taktiğini. Luçe'nin gönderildiği dönem geldi bak aklıma, takım tarihte görülmemiş bi başarı yakalamış süper kupa falan almış herkes "bu gitsin bu, başarılı ama korkak olmayan futbol isteriz" dedi dedi gönderttiydi adamı. Kaç sene geri döndü takım.

Bi durun arkadaş ya. Ne istiyorsunuz çalışan sistemden?

Başarı devam etsin ama 5 orta saha ile olsun. Gol atan Burak da diil başkası olsun. Aydın, Hamit sakın ha başarılı olmasın ama takım çok başarılı olsun. Bööyle gider bu.
Sosyal ağlarda paylaş

4 4 2 nin calısmadıgını gormek zor degil. 4 sutumuz var 3 gol atmıs olmamız guzel ama iyi futbol oynadıgımız anlamına gelmiyo. bu takımla hic bi tasa takılmadan sampiyon olmamız icin ikna edici galibiyetler almamız lazım. ve ilk devre hic ikna edici olmayan bi yarım saat vardı ki sivas 3 atabilirdi. ve 2 - 1 den sonra da biz bisey yapmadık oyle top gitti geldi.

ayrıca dunya uzerinde 4 4 2 oynayan takım kalmadı. ve 4 4 2 oynamak icin yavasız. lesser taktik uygun olmayan oyuncular do the math
Sosyal ağlarda paylaş

abi maçları izliyorsun.görüyorsun ki sıkıntı oluyor.ne zaman tek forvete dönse takım toparlanıyor.

4-4-2 de sıkıntı yok.eğer hakan balta yerine eboue gibi kanatta yardıran bek olsa

sağ ve sol açıktada kanatları iyi kullanan adamlar olsa haklısın ama

hamit kanat organiasyonu 0.emre çolak aynı şekilde

kapanan takımı doğal olarak göbekten yaramıyorsun.

yani bugun kazandıkta.1-1 den sonra sivas iyi pozisyonlar harcadı.2 olsa çeviremezdik

braga maçınıda tek forvete döndüğümüz dakkalarda aldık.bugun mesela yine yekta-selcuk-engin oldu bi ara ortsaha.sivas top yapamadı

geçen sene necati ve elmander geride oynuyorlardı oyunu.umut ve burak çakılı forvetler.bu yuzden ortasaha çöküyor
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısınız sonuç da ortada zaten. Yıllardır 4-3-3 ve 4-5-1 ile oynarken hiç bu seviyeye düşmemiştik.

http://gifs.gifbin.com/1236350871_lost.gif

Uzun vadede daha da iyi olacak, zırt pırt taktik ve TD değiştirmekten vazgeçsek. Ayni şey milli takım ve diğer takımlar için de geçerli. Hatta Keşke F.Terim milli takımda Luçesku GS'da kalsaydı. Her iki takım da bu kayıp yılları daha iyi geçirirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

uzun vadede takımın tum oyuncularını degistirmeyi planlarsan olabilir 4 4 2 icin takım cok yavas bunda anlamıycak bisey yok ve 4 4 2 nin forvetlerinden en azından birinin top alabilen pas yapabilen bi adam olması lazım umut burak ikili seklinde olmaz yani. oyle her macta 4 tane vurup 3 unu atamazsın yani. o cok yukselmemizi saglayan terimin arada bi olsa da 4 5 1 e ugraması. sl de tur atlatan sey 4 5 1 e dondugumuzdeki orta saha da topa sahip olmamız rakibi dar alanda oynamaya zorlamamızdı.

onun dısında son kac haftada soyle bi evet bu macı da cok iyi oynayıp kazandık dedigimiz var? Duse kalka iteleye zorlaya mac kazanıyoruz.

4-5-1 in cok varyasyonu olması iyi 4 - 3 - 3 e yakın da oynayabilirsin 4 2 3 1 oynarsın 4 1 4 1 oynarsın oynarsın da oynarsın. 4 4 2 den cok zorlarasan anca 4 2 2 2 cıkartıyosun okadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de 4-4-2'den vazgeçilmeli, en azından her maça öyle çıkılmamalı. İki tane inaktif oyuncu olunca ileride, karşı takım orta sahada çok rahat kalabalıklaşıyor. Geçen sene farklı olmasının sebebi ise, geçen sene kanatlardaki oyuncularımızın tam kanat oyuncusu olmamasıydı. Örneğin bugünkü maç için konuşuyorum; Amrabat-Aydın kanatları göbeğe destek veremediği için, Selçuk belki de en kötü maçlarından birini çıkardı. Keza Yekta da ilk yarı pek görünmedi ama hırsıyla ikinci yarıda topunu kapıp asistini yaptı.
Geçen sene Engin, Emre Çolak çizgiye doğru değil de göbeğe doğru oynadıklarından oyunlarını orta sahamızı kalabalık tutup, hücum presini çok iyi yapabiliyorduk.

Yani demek istediğim bu sene, 2. forveti çıkarıp yerine bir forvet arkası takviyesi iyi olabilir. 4-4-1-1 veya 4-1-4-1, bunlar güzel şeyler hep.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...