Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Filtre Kahve Olayı [öneri]

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

loop said:

French press çok iyi, pratik, ama ilk starbucksta bana satarlarken yaptıkları kadar güzel yapamıyorum nedense. Ölçeğiyle yaptığım halde.. Yinede iyi..

kahven bayatladigindan da olabilir o. yeni paketi ilk aldiginda da mi yapamiyorsun o tatta?

bir de kahve ogutucu onerisi olan var midir gencler? hem french press icin, hem de kagit filtreli makina icin ogutebileyim ama kahveyi. bi haftada tadini kaybetmesi cok sikinti, cibodan umutluydum sevmedim kahvelerini ondan yine 250 gramlik starbaks paketlerine donmek zorundayim, bari cekirdek alayim da bayatlamasin diye dusundum
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

kahven bayatladigindan da olabilir o. yeni paketi ilk aldiginda da mi yapamiyorsun o tatta?

Yok, kahveyle ilgili değil, aslında normal kahvelere göre çok iyi oluyor ama, starbucks ta bana yaptıkları kadar da iyi olmuyor. Bu arada oradaki eleman bana, bir kahveden ilk yudumun hüpleterek içilmesi gerektiğini, o ilk yudumda kahvenin iyi olup olmadığının anlaşılacağını söylemişti, ve arkadaşlarını eşini dostunu topla gel bir gün kurs vereyim demişti :)
Sosyal ağlarda paylaş

En iyi tadı her türlü french press veriyor, lakin kahveyi çekerken starbuckstaki makine genelde temiz olmadığı, ve sizden önce türk kahves, espresso gibi ince kahveleri de çektiği için, diğer filtrelerin içine de karışıyor bunlar. Tadı etkiliyor.

Hüpleterek içme olayı da starbucks virali. Bölge müdürleri, mağza müdürleri falan böyle oturur içerler "oh oh ne güzel kenya mı bu" falan gibi tahmin etmeye çalışırlar. Tutturan da nadir olur genelde.

Kahvenin tadını ayırt etmek için baya taze olması lazım çekirdeğin. Ayrıca çekildikten sonra ki 12 saat içinde tüketin mutlaka. 2. gününde kavrulma süreleri aynı olan kahvelerin hepsi ortak acı bi tad alır. Paket açıldıktan sonra starbucksın biçtiği ömür (çekilmemiş için) 1 hafta, ki kahvenin vakumlu bi yerde saklanması falan lazım bu kadar dayanması için.

He frenç pres demişken, 4c nin ayarı 27 gram kahve.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

senko said:

benim 1000 sırf karıya kıza gidio

200x5 ?

lütfen şu yorumlardaki güzellik gözden kaçmasın, helal!

bu arada, alınan kahvenin birkaçgün içinde acılaşması benim de gördüğüm bir sorun. french için nasıl bir kahve öğütücüsü kullanmalı? ben genellikle bir kupalık french de iki yemek kaşığı kahve kullanırım, sizin ölçüleriniz de buna yakın mı.
Sosyal ağlarda paylaş

ya mutfak olcu setim var ama ml cinsinden sfddrfcd
makinede kahve yaparken iki kisi icin kac ml su kac ml kahve koymak lazim acep orta sertlikte kahve icin? kahve bayatladikca ayarimi degistiriyorum mecburiyetten stabil bisey tutturamadim. bi de kahve ögütücü önerisi plx :( porlex onerisi duydum bibdunya ama trde bulamadim bi de pahali zaten. ama daha ucuzuyla ogutmek mumkun degilse el mahkum alinir. tavsiyesi olan var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...