Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Filtre Kahve Olayı [öneri]

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

Koylulukle alakasi yok. Biz cay kulturuyuz, normal yani.

Ben burada demleme cay yapiyorum, cay icen adam bile sok oluyo vay be ne guzel diye. Adam alismis lipton a.

Bu arada $300 dolara da varmis makine baktim, ama review okumak gerek yine. Makine / Frother ve Kahvenin kendisi. Bu ucu kahvenin tadini yerin dibine de sokar, goklere de cikarir. Kahve caydan daha zor bisi, yani tad tutturmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii komik olan su hep.

Dunya nin ilk coffee shop i Istanbul'da acilmis. Kahveyi biz de hem kelime olarak, hem de kendisini dogudan aldik.

Fakat avrupa kahvenin kendisini bizle tanidi, kelime de turkce de ki kahveden geliyor direkt oradan uyarlama yani, bizden duyduklarindan.

Fakat biz halen bi kac cesit kahve biliyoruz, mirra, turk kahvesi vs bi kac sey, ve benzer birbirine aslinda.

Adamlar almis her sekle sokmus kahveyi. Iste Avrupa anlayisi her iste bu oluyo. Adamlar aliyo bi ton sekle sokuyo.

Biz de objelere saygi vardir mesela. Eminim sen cappuccino yapsan bundan 300 yil once, millet seni dover, boyle kahve olur mu diye, kahveye saygisizlik.

Mirra ictiyseniz bilirsiniz, bardagi yere konmaz vs. O yuzden kulturu korumaya calisirken yeniliklere de kapali oluyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

Abi nasıl bir köylüyüm ki boş boş okudum hepsini su dışında bisii bilmem ben ole millet neler le uğraşıyor vay ya...

ilgi ve para meselesi abi.

biz de filtre yok, kahveyi kartondan süzüyorum tadı karton gibi oluyor tabii.. ppffffffffttt!!

nedanko haklı bu arada. gelenekselci tutumumuzu bazen biraz abartabiliyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Koylulukle alakasi yok. Biz cay kulturuyuz, normal yani.

Ben burada demleme cay yapiyorum, cay icen adam bile sok oluyo vay be ne guzel diye. Adam alismis lipton a.

Bu arada $300 dolara da varmis makine baktim, ama review okumak gerek yine. Makine / Frother ve Kahvenin kendisi. Bu ucu kahvenin tadini yerin dibine de sokar, goklere de cikarir. Kahve caydan daha zor bisi, yani tad tutturmak.

çay tutosu yapsan ne güzel olur
Sosyal ağlarda paylaş

Cay basit bisi, gerci ben bayagi karistiriyorum.

Rize cayi, sonra ustune biraz kacak cay. Kacak cay cok koymican cunku acidir, agiz tadina gore, ben icerim de herkesin agzi alisik degil. Misafire az koyarim oldukca.

Ustune bi cay kasigi tomurcuk cayi, koku ve hafif bi tad versin diye. (tek kendin icin cay yapiyosan yarim kasikdan fazla degil)

Genel cay yapisim budur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
philips cucina modelini aldım 100lira ödedim..
girdiğim ilk mağzadan aldım son ürün vs vs 148'den 100e düştüler bilmiyorum kazık mı yedim fakat bugün itibariyle hepsiburada da electrolux un modelini görünce 89liraya moralim bi bozuldu.. ne ara geldi o ürün bilmiyorum.. neyse önemli olan bugünkü tavuğun yarınki kazdan iyi olduğudur.

şimdi ise aromalı filtre kahve diye bişey gördüm nasıldır deneyen var mı ayrıca genel olarak filtre kahve önerilerinizi bekliyorum. ve nerden satın alabilirim?

p.s:aletle çay yaptım gayet hoş.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
filips cucina guzel ben de eski bi modelini bit pazarindan bes liraya almistim catir catir yapiyo alet kahveyi. bence aromalilara girme. yumusak istiyorsan starbucksin morning bilmemne kahvesi var o cogzel, simdi tschibodan brazil mild ve guatemala aldik onlari denicez onlar hakkindaki yorumlarimi da yazarim ictikten sonra

edit : tek kisiysen ve yakinlarinda tschibo varsa bence oranin kahvesine alis, yuz gram yuz gram alirsin bayatlatmadan bitirirsin guzel guzel, starbucks sadece 250gramlik satiyo onu biz iki kisi bayatlattik her gun ikiser kupa icmedigimizden shdsjzb
Sosyal ağlarda paylaş

Philips'in tepesinde grinder da olan bir modelini almıştım, HD7751 miydi neydi, baya da memnunum. Kendinden metal filtresi var ama kağıt filtreyle de kullanılabiliyor üşenme durumlarında, kahveyi taze çekmesi de güzel. Önceden çektirip bayatlamasından ya da ayrı bir öğütücüden kurtarıyor insanı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi filtre kahve olayi yalan ya. italyadan bildiriyorum direk sunu al

http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20110203035220/coffee/images/0/0a/Moka-pot2_inside.gif

mocha pot ismi espresso makinesi icin cekilmis kahve koyuyorsun yukardaki filtreye 2-3 dakikada mis gibi aromali kahve. filtreye kahveyi koyarken tepede tam duz olacak sekilde degilde hafif iceri dogru bombeli koyarsan cok az bastirarak (fazla degil ama) o zaman en guzeli oluyor. buharli basincli espresso makinelerinden bile kat kat guzel yapiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...