Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EUROVİZYON yarışma değil şov...

Feamer

Öne çıkan mesajlar

"Şahin, “Birincinin kim olduğunun belli olduğu yarışma, yarışma değil şovdur. Katılmamayı alternatif olarak düşünmek lazım” dedi. Şahin, dizilerden Google TV’ye birçok konuda değerlendirme yaptı

EUROVİZYON ŞOVA DÖNDÜ: Azerbaycan’da yapıldığı için özel bir durum oluştu. Can Bonomo yarışmayı iyi götürdü. Kimi götürseniz eleştiri alıyorsunuz. Arkadaşlarımızla, ‘Azerbaycan olmasaydı katılmasak ne olur?’ diye tartıştık. Tarkan çok sevdiğimiz bir dostumuz. Kendisiyle konuştum. ‘Birinci olacaksam katılayım, ikinci olacaksam bu benim kariyerimi sarsar. Bunun dışında beste olsun, güfte olsun, ne isterseniz o katkıyı yaparım’ dedi. Bazı ülkeler arasında açıkça paslaşma var. Ben, İsveç’in birinci olacağını biliyordum. Benim bile önceden öğrendiğim ismin birinci olması şov. Birincinin kim olduğunun belli olduğu yarışma, yarışma değil şovdur. Katılmamayı da bir alternatif olarak ortaya koymak lazım."

http://gundem.milliyet.com.tr/eurovizyon-yarisma-degil-sov/gundem/gundemdetay/11.08.2012/1579314/default.htm
Sosyal ağlarda paylaş

hadi arkadaş olalım, hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye tadında şarkılar yaparsak tabi kazanamayız. Sertap kazandığında farklı birşey sundu, iyi bi enerjisi vardı, güzel sahne şovu vardı. Diğerleri dünya barışı, dostluk , kardeşlik gibi kör göze parmak hareketler ve şarkılarla götürmeye çalıştı. azıcık orjinallik, azıcık göze hitap okadar.

Tarkan'da "birinciliği garanti edin katılayım" demiş. Bana da garanti etseler ben de katılırım. Denyoya bak.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu ne saçma milletiz biz...

eurovisionu kötülemek için birbimizle yarışıyoruz resmen.

eurovision ülkelerin kendi sanatçılarını ve müziklerini sergilemek için bir fırsat. mesela can bonomo o yarışmada bi ülkenin temsilcisi grupla ahbap olmuş. ne güzel işte, o adam turkiyeye gelsin bonomo ile çalışsın, bonomo o ülkeye gitsin o adamla çalışsın, birlikte albüm yapsınlar felan amerikada ünlü müzik kanallarina çıksınlar...

eurovision zaten müzikal teorilerin rekabet ettiği bir turnuva değil, senin ne kadar nota bildiğini felan olcmuyorlar. müzik festivali bu, ve farklı ülkelerin yanyana gelip müziklerini paylaşması için güzel bir ortam. bundan yararlanın, öteki türlü kendi ülkenin içinde kapalı bir müzik piyasan olunca hep aynı tarz müzikleri ve hep aynı şarkıcıları dinliyip duruyorsun. insanlar yeni bir şeyler yapmaktan korkuyor, bir önceki meşhur kişiyi taklit etme yoluna gidiyor.

ancak biz sırf birinci olamadık diye lagaluga yapmayı tercih ediyoruz.

sertap erener orda değişik bir şarkı sergiledi, geniş kitlelere hitap edebildi. lordi de öyle mesela ruslana da...
önemli olan catchy olabilecek bir şarkı yapmak.
can bonomo böyle bir şarkı değil ortalama bir şarkı yaptı ve ortalama bir derece aldı.
eurovisionda sahne performansı da çok önemli.

bunları eurovision 2012 topiginde tartışmıştık.
ama halen "isvecin şarkısı çok reröre idi müzikal altyapısı çok zayıftı club şarkısı idi " gibi alakasız şeyler yazılıyor heh...
catchy bir melodisi var mıydı, evet.
herkese hitap edebilecek bir müziği var mıydı, evet.
sahne performansı seyirciyi etkileyebilecek düzeyde miydi, evet.
bu üçünü iyi kombine ettiği için birinci oldu. bunları can bonomo yeterince iyi yapamadığı için birinci olamadı. bu kadar basit.
halen "benim classy jazz hipster zevkime hitap etmiyor" , "4/3 o şarkıya gitmemiş, gerekli yerlerde kasten detone olma tekniğini bilmiyor, notaları yeterince karışık hazirlamamislar, şarkı klasik müziğin onuncu evresindeki akıma hiç uymuyor" gibi yorum yapmaya gerek yok.

öte yandan tarkan "birinci olmamı garantilemeyecekseniz katılmam, kariyerimi zedeler" diyorsa gerizekaliymis. yahu kendisinden çok daha meşhur kişiler katılıyor oraya kariyer tribi yaşamadan, bi bu mu tirsak çıktı... birinci olabilecek şarkıyı yapabilecek yetenekte olmadığını düşünüyor demek ki heh...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...