Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ev Kiralamak

SmithWesson

Öne çıkan mesajlar

komşuluk diye birşey yok hehe

evde kırık dökük bozuk bir şey var mı, kombi çalışıyor mu gibi şeyleri iyi kontrol et.

evi tutana kadar yaptırttın yaptırttın sonra sikine takmıyor herhangi birşeyi ev sahipleri. her işini hallederim her yardımına koşarım diyen emlakçı ise selam bile vermiyor o yüzden pek kaale alıp gaza gelme.
Sosyal ağlarda paylaş

evin bütün eksiklerini belirle eksik bişi varsa kiradan düşürmeyi öner ben bunu yaptırırım kiradan düşeriz gibi falan.
kombi tesisat(su kaçağı) elektrik(toprak hat)bunlara bak mutlaka ilk öss kazandığımda ev tutmuştuk 300liralık su faturası gelmişti klozet vanası bozukmuş falan :P fatura gelene kadarda farketmedik.cephelerine bak bide öyle evin dandik bi yerde olmasın hiç güneş almayan swamp gibi bi yer seçme

duraklara falan yakın olsun :P çok yokuş üstü bi yerde seçme beşiktaşta yok oldum 2 kere marketten poşetle dönünce
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

çok yokuş üstü bi yerde seçme beşiktaşta yok oldum 2 kere marketten poşetle dönünce

yokuşun avantajları da bol
sayayım,
-kiralar ucuzlar
-arazi sağlamlaşır (depreme karşılık düzgün psikoloji sağlar)
-istemesen bile spor yapmak zorunda kalırsın (sağlık sıhaat)
-kötü niyetli insanlar o kadar yokuş çıkmaz (hırsızı tinercisi)

abartmamak lazım tabi hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Sıfır ev tutcaksan inşaattan sonra bi an önce suyu elektriği üstüne geçirt. Daha doğrusu üstüne geçirme olmuyor o, ilk sen açtırıyorsun. İlk açtırdığın için depozito, sayaç vs. parası var. Bunları ev sahibinden isteyebilirsin, veya kiradan düşmek daha mantıklı.

Ben taşındığımda inşaat suyu devam etti bi süre, daireler paylaştı faturayı. Öyle bi olaya girerseniz zararlı çıkabilirsin, başta apartman boş oluyor, az daire ile veriyorsun faturayı. Sen 1 kişiysen diğer dairedeki 3 çocuklu, 5 kişilik aile ile aynı su parasını verirsin bir süre.

Aidata dikkat et.

Apartman yeniyse apartman toplantılarına mutlaka katılmaya çalış, başta şekillenir bir çok şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de şunu sormak istiyorum. Şu anda mesela bir ev buldum tutmak istiyorum da birkaç güne elime geçecek kiraydı depozitoydu bu tür masrafların parası. Emlakçı diyor ki kapora verin ev kiralanmasın. Böyle bir durumda bir sözleşme imzalanıyor değil mi ?

Çünkü bana vazgeçersem paramın yanacağını söylüyor fakat karşı taraftan bir sorun olursa ben de paramı geri alabileceğime dair bir garantim olsun isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

yol gürültüsüne, tesisata ve yalıtıma

haha arkadas direkt soylemis. deneyimli belli ki.

yol gurultusu, tesisat, yalitim, bunlarin haricinde evi iyice kontrol et. cesmeleri banyoda sicak su nasi akiyo, eger merkezi isinma degilse kaloriferler hepsi duzgun calisiyo mu. duvarlara bak nem var mi?, sifona ona buna herseye bak yani.
Sosyal ağlarda paylaş

yok. kanunda açıkça düzenlenmiş bir durum değil. sözleşme süresi sona ermeden 15 gün önce haber vermek suretiyle çıkabilir yoksa 1 yıl daha uzatılır diye düzenleniyor.

ev sahibiyle anlaşmak gerekiyor o durumda. yoksa sözleşme süresinin sonuna kadar olan bedeller ödenebilir hale gelebilir. tabi adam evi başkasına kiraya verirse gelip senden de isteyemez.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

SmithWesson said:

kira sozlesmesinde belirtilmese ve 1 senelik taahutname imZalansa da bile kiracinin 1 ay oncesden haber vermek kosulu ile evden cikma hakki var midir bir sene dolmadan.

taahutnameden kastın kira sözleşmesi mi

yok tahliye taahhutnamesi sanirim yanlis hatirlamiosam. noterden onayli yapiliomus kiraci ve ev sahibi arasinda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...