Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The New iPhone

Teodor

Öne çıkan mesajlar

geldi arkadaşa fransadan. micro simi kestik guide a göre çalıştı. hatta ilk darbede chip biraz kabardı falan ama sorun olmadı.

hafifliği inceliği güzelde fazla uzun geldi. gözümüz hemen alışamadı. benim sensation kadar var boyu. genişliğide az.

ama güzel alet.

bu arada fransadan tax free falan 1400 tl ye geldi.

Türkiye nin fiyatları uçuk.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bugün denedim. "Kim alır o fiyata" diyorduk, doğu banktan almış bir ünlümüz. Ben emin değildim cihazdan, fakat elime alınca bütün fikrim değişti... iPhone 4 falan direk obsolete yani. Harika olmuş cihaz, ekranı çok güzel görünüyor, bana da uzun görünüyordu fotoğraflarda falan ama gerçekte öyle değil, benim ekran küçük gelmeye başladı :).

Acaipm hafif, "nasıl ya?" dedim direk, sağına soluna bakındım anlamak için.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

said:
Acaipm hafif, "nasıl ya?" dedim direk, sağına soluna bakındım anlamak için.

Ahahah 20 gramı anlayan hassas terazi eller.
ABO ÇOK HAFÖF TAMI TAMINA 20 GROM

etraf ifag kaynıyor olabilir de şu olay komedi. iphone 4 veya 4S'e sahip kişiler benim s2'yi eline aldığı zaman ilk tepkisi "ohaaaaaaaaaa ne kadar hafif" oluyordu hep. bil bakalım ikisi arasında ne kadar fark var? evet 20 gram...
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de bunun sebebi zaten psikolojik. Buraya şimdi yüz tane iPhone 4s'i "alın yeni iPhone" diye pazarlayan muhabire allahım çok daha hızlıymış, inanılmaz hafiflemiş, gerçekten de ilerlemişler tepkisi veren insan videosu koymama lüzum yok.

20 gramı fark edebilirsin, en azından bir iki sene kullandığın bir telefondan 5 gram daha hafif olan bir telefonu eline aldığın vakit de "evet bu daha hafifmiş" diyebilirsin.

Komik olan 20 gram fark için "acaip hafif, elime alınca neye uğradığımı bilemedim, şaşkına döndüm" ruh halini yaratan psikolojik etki.
Sosyal ağlarda paylaş

21 Eylül'de satışına başlanan ve yılı rekorlarla kapatması beklenen Apple'ın iPhone 5 modeli, kısa sürede pek çok sorunla karşı karşıya kaldı.

Önce kutudan çizik olarak çıktığı yönünde şikayetler almaya başlayan modEl, ardından ekranda beyaz ışık sızıntısı farkeden kullanıcıların şikayetlerine hedef olmuştu. Lightning kablosunun 8 pinli kısmının konnektör dockuna sıkıştığı yönünde bazı haberlerin ardından bu kez kamerada yeni bir sorun rapor edilmeye başlandı.

Anandtech forumlarında konu edilen sorun, parlak ışığa doğru fotoğraf çekildiğinde, resimlerde ortaya çıkan pembe renk sızıntısı. Pembe renk genelde parlak ışık tam kadrajın dışında veya kadrajın bir miktar içinde olduğu çekimlerde ortaya çıkıyor.

Problem pek çok modelde denenmiş ve aynı sonuçların alındığı görülmüş. Kullanıcılar problemin yeni kamera lensindeki safir kaplama nedeniyle veya bir yazılım hatasından kaynaklı olarak sensörün aşırı kızılötesi yüklenmesiyle meydana geldiği yönünde.

Apple tarafından henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

khalad said:

almanya ve fransada 679 euro dan başlıyo fiyatlar ekim sonunda isteyene getirebilirim.

Fransa

Almanya

bende gidicem almanya ya unlocked değilmi bu ?

Birde İtalya'da ne zmn cıkıcağına nerden bakıcaz

evet unlocked bilmiyorum hiç italya'da ne zaman çıkıcak 2. partide çıkar herhalde yada 3. parti bile olabilir bizim ülkemizle birlikte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...