Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The New iPhone

Teodor

Öne çıkan mesajlar

Adamlar her event'te devrim niteliğinde telefon bekliyor, adamlar devrimi 5 sene önce yaptı, diğerleri anca yetişiyor. O süre zarfında iOS ile domine etti piyasayı. Şuanda en iyi işletim sistemi iOS. Android store yeterli diyenler var, forumlarda "android'e çıkarın lütfeeen" diye ağlayanlar dolup taşıyor.

Bir developer için iOS'te daha çok para var, çünkü müşteri daha çok para harcıyor. Bu böyle oldukça herşey ilk olarak iOS'a çıkacak. Ve bu böyle gittikçe de en iyi iOS ve iOS device'lar olacak.

Amerika'da notebook share'leri %27'ye çıkmış, 1. sıraya yerleşmişler "marka" olarak. Gittikçe artıyor. Windows sistemler azalıyor. iOS ve MAC OS kullanımı insanları Apple'a itiyor. O yüzden zaten Windows 8 ile cevap verme ihtiyacı duydu Microsoft, kaybediyorlar çünkü.

Apple'ın şuan tek yaptığı muhteşem olan bir cihazı günümüz standartlarında güncellemek. En başından beri bunu yaptılar. Retina koymak, kamerayı HD yapmak baktığınız zaman "devrim" değil, ama güzel yenilikler. Burda da aynı şekilde devam ediyor.

Hala en iyi deneyim Apple'da çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Apple'ın şuan tek yaptığı muhteşem olan bir cihazı günümüz standartlarında güncellemek.

1110x640 mu günümüzün standartları?
dandik kamerası mı gunumuzun standartı yoksa 1 gün bile gitmeyen pil mi?

madem gunumuzun standartına güncelliyorlarlar "devrimini" neden nfc yok? neden ekranı standartlara göre küçük?
Sosyal ağlarda paylaş

Bence eski boyutu iyi idi gayet IPnin. Şimdi fazla büyük oldu yani cep telefonu degil artık bence bu boyuttaki telefonlar.
Özelliklere gelince NFC kullanılan bir alan varmı bilmiyorum ama olsa da olmasa da beim için şuan farketmez. Onun dışında adamlar IP4*S'e göre herseyini geliştirmişler nerdeyse 2 katına çıkarmışlar bir suru ozelligini.
IP4 oldugu için bende bir sure daha bekleyecegim ve Windows8li telefonlar çıkınca adam gibi bir karşılastıracagım ondan sonra karar verecegim. Bir yandan da Windows8li telefonla IPnin yaptıgı herseyi yapabiliyorsam bana eksradan bişi katmayacaksa neden W8e geceim diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

1110x640 mu günümüzün standartları?
dandik kamerası mı gunumuzun standartı yoksa 1 gün bile gitmeyen pil mi?

madem gunumuzun standartına güncelliyorlarlar "devrimini" neden nfc yok? neden ekranı standartlara göre küçük?

ben apple fanboy falan değilim; ama bu nasıl saçma bir post.

1- iphone 4s ve sonrası(retina display) 326 dpi. samsung s3 ise 304 dpi. mesela. eğer görüntü kalitesine bakacaksan bunlara bakacaksın.

2-kamera değil abi bu, cep telefonu.

doğru söylüyorsun diğer telefonların kameraları dslr gibi zaten. iphone kesmez seni.
ön kamera iyileştirilmiş, 720p, arka kamera iyileştirilmiş, 1080p vidyo. bence bunlar cepte günümüz "standartlarının" üstü. ha sen abi abooooo 25 megapiksel çekiyomuşçulardansan eyvallah. 10000x3000 çekecem!

samsung galaxy fotoraf makinası çıkardı bak androidli. fotoraf makinası; ama 5.9 en düşük diyafram ahaha.

apple ile ilgili en azından şunu biliyorum, ilk böyle bir saçmalık çıkarsalardı, onu da gerçekten "devrim" yapacak şekilde çıkarırlardı. bu saygı duyulacak birşey.

günümüz standartları dediğin şeyleri zaten ya apple yaptı, ya apple sayesinde yapıldı.

ekranı standartlara göre küçük? nasıl yani? 4inç ekran bana göre fazla bile büyük bir cep telefonu için. cep, telefonu. ha onu geçtim, ne ara çok büyük ekranlar standart oldu?

nfc şuan senin için bu kadar önemliyse turkcell t20 al abi. var onda.

edit: kaldı ki nfc mantığı ios applicationlar veyahut aynı mantık donglelar var iphone için.

flash said:

Flassh said:

cep telefonları telefonluktan çıkalı çok oldu zaten. konuşmaktan çok video izleyip, internette dolaşıyıp oyun oynuyorsun bunlar için de büyük ekran şart

tablet diye bir alternatif var.
Sosyal ağlarda paylaş

sonyde 340ppi, nokiada 330 ppi ekran var.
samsungta 4.8" ekran var bi zahmet 300ppi olsun
4" nere 4.8 nere?

said:
ön kamera 720p, arka kamera 1080p

lolwut?
720p videoyu günümüzde sanal bebekler çekiyor artık.

hastayım yetersizlikte o zaman kamera al geyiğine de, vga kameradan beri aynı hiç değişmediniz

ip4

http://assets.sbnation.com/assets/1345074/IMG_0454.JPG

s3

http://assets.sbnation.com/assets/1345262/gs3-night.jpg

lumia920

http://assets.sbnation.com/assets/1345085/lumia-920-original.jpg

evet çok standart üstüymüş ayfon kamerası
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

sonyde 340ppi, nokiada 330 ppi ekran var.
samsungta 4.8" ekran var bi zahmet 300ppi olsun
4" nere 4.8 nere?

said:
ön kamera 720p, arka kamera 1080p

lolwut?
720p videoyu günümüzde sanal bebekler çekiyor artık.

hastayım yetersizlikte o zaman kamera al geyiğine de, vga kameradan beri aynı hiç değişmediniz

ip4

http://assets.sbnation.com/assets/1345074/IMG_0454.JPG

s3

http://assets.sbnation.com/assets/1345262/gs3-night.jpg

lumia920

http://assets.sbnation.com/assets/1345085/lumia-920-original.jpg

evet çok standart üstüymüş ayfon kamerası

2 telefonda olduğu için standart mı oluyor?

ön kamerası 720p zaten facetime, skype gibi şeyler için zaten. homemade çekin ön kamerayla diye yapmamış adamlar.

lumia örneğini veriyorsun. ben çıktığı zaman lumia almayı düşünüyorum; ama önce bi görmek gerekiyor örnek verebilmek için.

kusura bakma ama daha iki gün önce çektiği reklamlarda, dslr görüntülerini bakın bizim cep telefonumuz böyle çekiyor diye kullanan bir markanın telefonundan nasıl bu kadar net bir şekilde bahsedebiliyorsun, örnek verebiliyorsun?

kullandın mı?
Sosyal ağlarda paylaş

verdiğim resimler nokia çekimi değil bu verge incelemesi.
dslr kullanması nokianın aptallığı çünkü ois o reklam videosu kadar performans sunabiliyor neredeyse. yine örnekleri var

720&1080p video çekebilmek geçen senenin teknolojisi. ooo çok büyük yenilik yapmış apple tebrik ederim gerçekten
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...