Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ayazağa çatışma

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

olay şöyle anlatılıyor

said:
Olay, akşam saatlerinde Şişli Ayazağa Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir lunaparkta meydana geldi. İddiaya göre, mesai saati çıkışı şantiyeye dönen işçiler cadde üzerinde bayanlara tacizde bulundu. Tacizde bulunduğu iddia edilen işçi grupla mahalle gençleri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından olay yerinden ayrılan şantiye çalışanları, kısa süre sonra yaklaşık 200 kişilik bir grupla olay yerine geri geldi. Bu durum üzerine mahalle sakinleri de kısa sürede olay yerinde toplanarak işçilerin üzerine yürüdü. Kısa süreli laf atışmalarının ardından mahalleli ile şantiye çalışanları arasında taşlı sopalı kavga çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Olayın gören bir vatandaş, 'Akşam saatlerinde bir bayan tacize uğrayınca kavga çıktı. Bunun üzerine karşılıklı kavga başladı' dedi. Apartmanın dördüncü katında bulunan bir bayan ise kavgada silah kullanıldığını iddia ederek, 'Eve kurşun isabet etti' dedi

ne bayanmış arkadaş
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız bu şantiye çalışanları gerçekten taşla sopayla donanıp geldiyseler derhal atılmaları lazım ordan böyle hayvanlık olmaz, olay yanlış anlatılmış olsa ve haklı olsalar bile kendilerine bir saldırı olmadığı sürece böyle bişey yaptıysalar yine de haksızlar. iki taraf da diğerinden bağımsız olarak taş ve sopa kapıp geldiyse iki taraf da hayvan
Sosyal ağlarda paylaş

koskoca mahalle sakinleri ile 200 kişilik işçi ordusu arasında çıkan olay basında yer bulmuyorsa, ucundan kıyısından önemsiz gibi herşey bitti diyerek, sonradan veriliyorsa az bi şüphelenin ya. twitter, ekşisözlük gibi olaya şahit olanların anlattıkları olayın farklı boyutta olduğunu anlatıyor.

laf atma olayından 200 vs mahalle kavgasına tırmanan olay size mantıklı geliyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

said:
Olayın gören bir vatandaş, 'Akşam saatlerinde bir bayan tacize uğrayınca kavga çıktı. Bunun üzerine karşılıklı kavga başladı' dedi. Apartmanın dördüncü katında bulunan bir bayan ise kavgada silah kullanıldığını iddia ederek, 'Eve kurşun isabet etti' dedi

ne bayanmış arkadaş

burasına ben de pek güvenmiyorum şahsen. mahalleli ile bir kaç işçi arasında kavga çıktıysa sonra o mahalleli milleti gaza getirmek için "Koşun la işçiler yolda kadınlara taciz ediyo" demiş olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

stereotyping != racism

eğer stereotyping ırk üzerindense öyle. ırkçılığın illa şiddet içermesi gerekmiyor, ırk üzerinden ayrımcılık yeter. bunun da boyutları var tabi, yasal ayrımcılık ciddi ve devlet boyutunda bir ırkçılık. kürtler şöyledir böyledir diye kötü yorumlar yapmak da birey boyutunda ayrımcılık, stereotip üzerinden konuşuyor olsan bile.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bir fıkrı var.

napolyon tekrar dünyaya gelmiş, beyaz saraya gitmis baskan obama ile yemek yerken demiş ki, "eğer benim elimde sizin sahip oldugunuz silahlar olsaydı, ben waterloo savaşını kesinlikle kaybetmezdim" demiş. daha sonra rusya ziyaretine gitmiş, kremlin sarayı'na çıkmış putin ile yemek yerken putin'e dönüp "sayın putin sizin elinizdeki kgb'ye benzer güçlü bir istihbarat teşkilatı, gizli servis bende olsaydı ben waterloo savaşını asla kaybetmezdim" demiş ve sonrada türkiye'ye gelmiş. tayyip erdogan ile yemek yemişler ve yemekten sonra tayyip erdogan'a dönüp, "mösyö tayyip sizin elinizdeki mükemmel basın gibi basın benim elimde olsaydı waterloo savaşını kaybettiğimi hiç kimse duymazdı"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...