Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Philip K. Dick - Bakış Açısı

clifff

Öne çıkan mesajlar

bir kısa film çekmeyi düşünüyorum; ama bu cümleyi okuduğunuzda ne düşünüyorsunuz mesela öğrenmek istiyorum. sizde nasıl bir çağrışım yapıyo? illaki farklı bakış açıları çıkacaktır, işime yarar baya.

Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away - Philip K. Dick
Sosyal ağlarda paylaş

Do androids dream of an electric sheep vardı onu okutturdular bu sen bıze okulda .

science fiction yazarlıgını ele alırsak buradan belki de kitaplarda gerçek olmayan şeylere kendini kaptırdıgında diger taraftan gerçek hayat devam edıyor ve sen ne kadar kendini kaptırırsan kaptır , gerçek hayat devam edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Do androids dream of an electric sheep vardı onu okutturdular bu sen bıze okulda .

science fiction yazarlıgını ele alırsak buradan belki de kitaplarda gerçek olmayan şeylere kendini kaptırdıgında diger taraftan gerçek hayat devam edıyor ve sen ne kadar kendini kaptırırsan kaptır , gerçek hayat devam edecek.

güzel :)
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçeğe inanmaktan vazgeçmeyi, ya da sence gerçek olan başka ''gerçek'' leri yaşamayı seçtiğinde, (özellikle) uzun vadede huzursuzluk, sıkıntı, kendinle baş edemeyiş, yaşanılan düyadan kopuş, yalnızlık, giderek büyük bir mutsuzluk v.s. yaşamak kaçınılmaz bana kalırsa. Çünkü gerçeklik yalnızca ''shared hallucination'' değil, -iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış, güzel ya da çirkin- gerçeğin ta kendisi aynı zamanda. Ve gerçek olduğu için çoğunluk tarafından paylaşılmak durumunda zaten.

Dünyanın yuvarlak olduğu gerçeğine inanmaktan vazgeçsen de, bu; dünyanın yuvarlak olduğu gerçeğini değiştirmeyecek, ve sana göre gerçek olan bu durum (dünyanın yuvarlak olmadığı), başkalarınca senin yanılsaman olarak değerlendirilecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

clifff said:

abi ben zaten senaryoyu sormuyorum. böyle cümleler için asıl anlam yoktur.

farklı şeyler yaşamış birine, çok daha farklı bir şey ifade edebilir genel düşünülenden.

philip k. dick'in orda yazdığı sözle çelişen bir şey yazmışsın.

gerçekçilik sen inanmayı bıraksan da varolan şeydir diyor.
farklı şeyler yaşaman bu cümlenin içeriğini değiştirmez. çünkü gerçek, sen ne dersen ortada olmaya devam eder.

harun yahya'nın evrim teorisini "çürütme" çabaları gibi mesela, sen ne kadar çürüttüğünü iddia etsen de, evrim bir reality olarak hayatımızın bir parçası durumunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

clifff said:

abi ben zaten senaryoyu sormuyorum. böyle cümleler için asıl anlam yoktur.

farklı şeyler yaşamış birine, çok daha farklı bir şey ifade edebilir genel düşünülenden.

philip k. dick'in orda yazdığı sözle çelişen bir şey yazmışsın.

gerçekçilik sen inanmayı bıraksan da varolan şeydir diyor.
farklı şeyler yaşaman bu cümlenin içeriğini değiştirmez. çünkü gerçek, sen ne dersen ortada olmaya devam eder.

harun yahya'nın evrim teorisini "çürütme" çabaları gibi mesela, sen ne kadar çürüttüğünü iddia etsen de, evrim bir reality olarak hayatımızın bir parçası durumunda.

off bone of.

ben hiç ne anladığımı yazmadım ki bu cümleden. farklı şeyler yaşamış birine ise bakış açısı olarak çok farkeder bone. belki başka bi anlam getirebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...