Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İleri demokrasi strikes again

Myshkin

Öne çıkan mesajlar

Hatay’ın Dörtyol Emniyeti'nde, Emniyet müdürlüğünün kantinini işleten AKP Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun, polis memuru Alper Atilla ile tartıştı. Atilla’yı sürdürmekle tehdit eden Uzun, üniformasını çıkarmasını istedi. Ardından arkadaşı, AKP Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu’nun oğlunu olay yerine çağırdı.

Milletvekilinin oğlu İstemi Kağan Türkoğlu da emniyet bahçesine gelerek polisleri tehdit etti.

Aydınlık gazetesinin haberine göre, olaya müdahale eden komiser yardımcısı Murat Emer, vekilin oğlu Türkoğlu’na “Sen benim memurumla bu şekilde konuşamazsın” uyarısında bulundu.

Bu uyarıdan sonra durum daha da gerildi. Dörtyol Emniyet Müdürü çok sayıda polisi bir odaya dizerek ellerine numara verdi ve Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı'ndan ve AK Parti milletvekilinin oğlundan kendisi ile tartışan polisleri teşhis etmesini istedi.

Ertesi gün milletvekilinin oğlunu uyaran komiser yardımcısı Murat Emer hakkında "açılacak disiplin soruşturmasının selameti" gerekçe gösterilerek görevden uzaklaştırma kararı verildi.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1095414&CategoryID=77

related topic:

Emniyetten işkence ve terfi açıklamas
Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcılığı'na atanan Emniyet Müdürü Sedat Selim Ay ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Ay ile ilgili davaların ve idari soruşturmaların sonuçlarının rütbe terfi almasına ve söz konusu makama atanmasına engel olmadığı belirtildi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25369726
Sosyal ağlarda paylaş

işin bir de başka bir komik yanı var. polisler kendilerine haksızlık yapılınca kötü, kendileri diledikleri yaptıklarında iyi. kampanya başlatmışlar "hepimiz 8 numaralı murat emer, alper atilla'yız!" diye. tamam başlatmasınlar demiyorum da tutarlı olmak gerekiyor bence.

gider bunlar şimdi iki üç vatandaş döver sinirlerini alırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bu gibi durumlarda, bu durma karşı çıkan ve rahatsız olan herkesin, polislerin önceki davranışlarından duydukları sıkıntılarını bir kenara bırakıp, bu konu özelinde polislerin arkasında durmalı ve yapılabilineceği kadar hükumet sıkıştırılmalı,

yoksa polisi hükumet uşağı olarak bırakırsak, gelip daha çok milleti döver
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

görevden uzaklaştırmada bişey yok soruşturmanın sonucu belli olunca anlayacağız milletvekili oğlu olmak işe yaramış mı yaramamış mı. görevden uzaklaştırma standart prosedür

açığa alınmadan başka zorunlu tayin de varmış.

bi de şöyle bi haber yapmış posta gazetesi sabah ntvde görmüştüm

http://i.imgur.com/9NTJ6.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

şimdi bu gibi durumlarda, bu durma karşı çıkan ve rahatsız olan herkesin, polislerin önceki davranışlarından duydukları sıkıntılarını bir kenara bırakıp, bu konu özelinde polislerin arkasında durmalı ve yapılabilineceği kadar hükumet sıkıştırılmalı,

katılıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

kabul edemiyorum bunu nedense bir de bunu demiş polis bugün.

8 numaralı şüpheli polis Emer: Vatan hainine bile yapılmaz

Daha sonra teşhise geçildi. Marangoz, Türkoğlu’nu “Hangisi canım, iyi bak” diyerek teşhise teşvik de etti. 8 numaralı şüpheli Murat Emer’di. Türkoğlu, Emer’i üçüncüde teşhis etti. Emer, Radikal Gazetesi'nden Enis Tayman'a o anı anlatırken “Yerin dibine girdiğimi hissettim. Vatan haini miyim diye düşündüm. Vatan hainine bile reva görülmez dedim kendi kendime” diye anlattı.

sorması ayıp ama siz vatandaşa ne yapıyorsunuz? iki ucu da oklu değnek anlayacağınız bu durum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...