Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gabe Newell: “Windows 8 is a catastrophe for everyone in the PC space"

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

banane? gaben linux üzerinde oyun oynatmak istiyorsa text komut kafasından kurtulmalı demişim. isterse kansere çözüm bulmada kullanılsın.

"gaben linux üzerinde oyun oynatmak istiyorsa text komut kafasından kurtulmalı demişim."
bu nedemek zor bir hayatım var.
Sosyal ağlarda paylaş

bck said:

Sam said:

linux'un dos kafasından kurtulması lazım önce, sırf oyun aktarmakla bitmez olay.

Linux için ev kullanıcılarının bir önemi yok ve Hatta linuxun sahibi de yok ve isterse kimse kullanmasın ama IT de kullandığın tum serverların yuzde doksan dokuzu bu kerneldir.
it için değil de, hpc için söyleyeyim: %99 çok olmuş. %85'ti geçen aylarda. ama %1 windows, o doğru.

steamos yapmak çok zor birşey değil, yeterince bütçeyi ayırsın gabe, yapılır direk. directx olmayacak, onun yerine gabex yapacaklar, tek fark bu. driver'ların falan hepsi var.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

gabe'de bck'de demişki, elimizde windowsda oyun develop etme sansımız olmazsa ilerde şimdiden linux'un oyun bulunduran üretilebilinin evirip cevrilibilen bir plotform olması iyi olur demiş.

ben de diyorum ki steam library'nin aktarılması tek başına kafi değil.
fizban said:

sen linux'u çok yanlış anlamışsın, ya da hiç anlamamışsın sam.

evet, sorun da orada işte.
Sosyal ağlarda paylaş

bu adam idealleri olan farklı şeyler yapmaya çalışan bir adam olsaydı boyle pozlar verip yılda 2 kere ps 3 sucks win 8 will be chaos for game programmers gibi açıklamalar yapmazdı.
Hiç bi halt olmaz bu adamdan. top leveldan kastım bu.ps'ye fuck shit demişti zamanında ama microsoft buna hibe edince parayı xbox a half life 2 yi portlamıştı.yanar döner yani
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

bck said:

Sam said:

linux'un dos kafasından kurtulması lazım önce, sırf oyun aktarmakla bitmez olay.

Linux için ev kullanıcılarının bir önemi yok ve Hatta linuxun sahibi de yok ve isterse kimse kullanmasın ama IT de kullandığın tum serverların yuzde doksan dokuzu bu kerneldir.
it için değil de, hpc için söyleyeyim: %99 çok olmuş. %85'ti geçen aylarda. ama %1 windows, o doğru.

steamos yapmak çok zor birşey değil, yeterince bütçeyi ayırsın gabe, yapılır direk. directx olmayacak, onun yerine gabex yapacaklar, tek fark bu. driver'ların falan hepsi var.

yalnız diretx'den en az telif sorun yasatmıycak kadar farklı bir mod'la oyun yapıcak yazıcak adam bulmak kolay olucakmıki?
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

gabe dediğiniz adam kotick'in bi level altı

o kadar da değil ben gabeden umutluydum ilk half life cıktıgında gercekten oyuncunun yanında ve kendıde guzel işler yapmaya çalışan ceo. ben bu adamı steve jobs ve bill gates levelinde karşılaştırma yaptım. ama ilerleyen yıllarda pek fazla icraatını göremedim. bu adam direct x in başında ki (microsoft multimedi departmanında gm idi.)adamdı zamanında yazılım ekibinde.
bu arada opengl için birşeyler yapması gerekiyorsa gidecği destination john carmack olacak ki carmack artık yardım edecegini sanmam hlaf lifetan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...