Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marmara 2. öğretim hukuğa girmek istiyorum.

e93aslan

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar ben tm-2 de 14149. oldum marmara 2. öğretim hukuk yazmak istiyorum ve geçen sene 13900 den kapatmış. bu sene televizyon internet ve daha nice kaynaktan sıralamaların gerileyeceği söyleniyor ayrıca yeni açılan ve benim sıramdan daha bir sıralamada kaparatacak bölümlerde açıldı. sizce tutturma ihtimalim yüksek mi?
şimdiden yorumlarınız için teşekkürler :)
Sosyal ağlarda paylaş

valla gelir mi gelmez mi bunu önündeki 14148 kişinin bileceği iş.

benim arkadaşım orda okuyor geçen sene girdi
13500'lerde miydi neydi
yazmıştı öyle, ısparta konya monya bekliyodu hukuk okumak için
sonra hoppala marmara tuttu

umarım senin de tutar

daha analitik bir düşünceye sahip olmak istiyorsan otur kontenjan listesine hesap et tüm hukuk fakültelerini yeni açılanları burs paylarını arttıranları cartı curtu kaç kişilik kayma olacağını tahmin etmeyi deneyebilirsin ancak o şekilde.

biz mi yapalım şimdi senin işini
cıkcıkcık
Sosyal ağlarda paylaş

SNA1L said:

sen yaz tutarsa şansına lan kesin tutmaz diyip yazmıcanmı sanki sdf

bide böyle bi site var adamlar tahmini sıralama fln yapmış güzel olmuş burdan ayarla 34234 tane topic oldu tercih için :D

tercih

bu sietdeyim sabah akşam zaten burda yazana göre en kötü 13890 en iyi 15 bin küsürden kapatır diyo ortalama alırsam işime geliyo tabi ama bu siteye göre hiç bi bölüm yükselmiyo hepsi düşüyo. internette yazana göre ise bu sene tm den giren sayısalcılar yüzünden(benim gibi) hukuğun bu senenin popüler tercihi olacağını söylemiş. galiba yüzde elli şansım var her halükarda.
ya girerim
yada giremem :D
Sosyal ağlarda paylaş

e93aslan said:

arkadaşlar ben tm-2 de 14149. oldum marmara 2. öğretim hukuk yazmak istiyorum ve geçen sene 13900 den kapatmış. bu sene televizyon internet ve daha nice kaynaktan sıralamaların gerileyeceği söyleniyor ayrıca yeni açılan ve benim sıramdan daha bir sıralamada kaparatacak bölümlerde açıldı. sizce tutturma ihtimalim yüksek mi?
şimdiden yorumlarınız için teşekkürler :)

marmara şart mı? cidden leş bir okul da ondan dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sana hukuk mezunu bir adam olarak tavsiyem Marmara'dan uzak durman yönündedir. Ben Marmara'dan mezun değilim (ha ben de ilk tercih Marmara ikinci öğretim yazmıştım, iyi ki tutmamış orası ayrı) ama memnun bir mezunuyla da tanışmışlığım yoktur. Hocaları ya yaşlı ya da ters, zaten çoğu diğer vakıflarda da ders veriyor. Öğrenci işleri berbat, o kampüs tamamen eye candy bir olay ısıtması yok bişeyi yok. Bunlar dışardan duyduklarım tamamen.

Ha ben neden diyorum girme diye. Birincisi İstanbul Barosu Dünyadaki en kalabalık ilk üç barodan biri (NY ve Tokyo ile beraber). Yer gök avukat yani. Ve gerçekten her şekilde fakülteden ister dereceyle mezun ol, ister yata yata 30 senede bitir, dımdızlak çıkıyorsun hukuk ile ilgili olarak. O öğreneceğin teoriler işin %10'u bile değil çünkü. Tam olarak bu nedenle fakültede kendine fazladan, seni sürüden ayıracak ne katarsan kardır. Daha lisansta spesifik bir alana kendini yöneltmen ve bunun için okula bile bel bağlamaman gerekiyor. Bunun için de fırsatın olması gerekiyor ve sana bu fırsatı verebilecek devlet üniversiteleri de vakıf üniversiteleri de aşağı yukarı belli. Bunlar arasında Marmara yok.

Türkiye'de avukatlık gerçekten çok dandik bir meslek. Para kazanmak dert değil, miden kaldırıyorsa icra müdürlüklerinde memurların ağız kokusunu çeke çeke kazanırsın paranı, haciz maciz yolunu bulursun ama tavsiye etmem. Hakim savcı falan olmak istiyorsan zaten yanlış şehirdesin direkt, git Ankara'ya. Sevebileceğin bir iş yapmak ve para kazanmak istiyorsan da spesifik bir alana yönelmene imkan veren, adam gibi hocaları olan bir okula gitmen gerekiyor ve o okul Marmara kesinlikle değil.

Son olarak büyük bir ihtimalle yüksek yapmak isteyeceksin, onu da göz önüne al.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada marmara 2. öğretim 1. öğretimden daha güzel. Öyle de fantastik bir okuluz biz. Neden dersen 1. öğretim derslerine de girersin kafana göre, sınavları sabahın köründe olmazsın, akşamları da derslere genelde asistanlar değil hocalar kendileri girerler çoğu bölümde.

Ben de marmarada 2. öğretim okudum, verdiğin harç farkının karşılığını alıyorsun asdfg

Ama marmaradan kaç kurtar kendini, aman diyim sdfgdhj, yazma.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...