Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Maliye, Apple Store’un peşinde

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Bizim vergi komisyonundan daha ciddi argümanlarla tartışılıyor bu konu paticikte.

Olay kesin komisyondaki kolormatik gözlüklü tipin birinin "mübarekler uygulamanın tanesi 0.99'a buna şu bu derken %40 vergi koysak 200 milyon tane satsa bu uygulamalar pilavlı sohbet paraları çıkar" gibi bir argümanıyla başlamıştır esasen.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Apple bulunduğu ülkeye KDV) vermiyordur ama gelir vergisini veriyor gayet güzel. Bizimkiler de en fazla satılan mal üstünden %20 KDV talep edebilirler. Bunu da TR sınırlarındaki alıcı ödeyecektir. Apple'ın TR'e vergi ödemesini gerektirecek bir durum nasıl oluşur ki? Gelir vergisini ABD alır, KDV ise ihracat olduğu için tahsil edilmeyecektir. Ben mi yanılıyorum?!

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/08/20110820-1-3-1.pdf

Bu karara göre 75EUR altındaki alımlar muaf. İnternet üstünden download edilenler de gayet rahat bu kapsamda değerlendirilebilir. Çıkan para çok diye farklı bir karar alırlarsa o ayrı :)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Olaya mesela şu açıdan bakalım internet ayrı bir dünya.
İnternet hattı fiziksel olarak ülkesinden geçen her devlet internet üzerinden satılan her ürün için vergi alma hakkına sahiptir diyelim.

E peki bu internet kanalından alınan vergiler bize ne olarak geri dönecek en çok bunu merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...