Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Suriye Kürtleri

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

http://media1.ntvmsnbc.com/i/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/SectionsThumbnails-TSM-Colorbox/_Cover/120224-suriye11.jpg

Şubat 2012;

Suriye lideri Beşşar Esad'ın muhalifi Suriye Ulusal Konseyi'nin Başkanı Burhan Galyun, Tunus'ta yapılan toplantıda Kürtlere seslendi. Galyun, Esad rejimi sonrası dönemde Kürtlerin kendi iç işlerini yönetebileceğini söyledi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25325185/

Temmuz 2012;

Suriye yönetimi ve muhalifler arasındaki çatışmalarda kendilerini tarafsız ilan eden Kürtler, Türkiye sınırına yakın Kobani, Afrin, Derik, Amude ve El Ayna’da tüm devlet kurumlarını ele geçirerek Kürt bayrağı astı. Ele geçirdikleri bölgelerde giriş çıkışları denetim altına alan Kürtler, özerk bir yönetim talep ediyor.
Suriye’deki iç çatışmalar nedeniyle 12 Kürt örgütü birleşerek Kürt Ulusal Meclisi’ni oluşturdu. Ancak PKK’ya yakınlığıyla bilinen Demokratik Birlik Partisi (PYD), konsey içinde yer almayarak yalnız başına hareket edince, Irak yerel Kürdistan Bölgesel Başkanı MESUD BARZANİ Erbil’de toplantı yaparak taraflara çağrıda bulundu. Barzani, birlik oluşması halinde Suriye’deki Kürtleri destekleyeceğini açıklayınca, PYD de Meclis’te yer aldı, 5 maddelik birlik anlaşması imzalandı

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21053550.asp

Birlik de sağlandı yani.

GG NO RMK Türkiye, üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

bu durum iyi yönetilirse belki pkk yı bitirebilir. barzani ile bir anlasma yapılıp, kürtçe eğitim hakkı vs. yani kısaca kürt devletinde yasamak isteyen kürtlerin orada yasaması kolaylaştırılır. oradaki türkmenlerden gelmek isteyenler türkiye ye gelir falan. böylece pkk nın türkiye de destekçisi kalmaz. silinip giderler bir anda.

bizim topraklarımıza göz dikmedikleri sürece kürt devleti olmasının bir zararını göremiyorum ben. orada petrol de var, rahat rahat takılırlar. mesut barzani de amerikanın adamı ters bir şeyler yapacağını sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Daemir said:

bu durum iyi yönetilirse belki pkk yı bitirebilir. barzani ile bir anlasma yapılıp, kürtçe eğitim hakkı vs. yani kısaca kürt devletinde yasamak isteyen kürtlerin orada yasaması kolaylaştırılır. oradaki türkmenlerden gelmek isteyenler türkiye ye gelir falan. böylece pkk nın türkiye de destekçisi kalmaz. silinip giderler bir anda.

bizim topraklarımıza göz dikmedikleri sürece kürt devleti olmasının bir zararını göremiyorum ben. orada petrol de var, rahat rahat takılırlar. mesut barzani de amerikanın adamı ters bir şeyler yapacağını sanmıyorum.

Abi şu anlattıklarına kendin inanıyo musun?
Napcaksın kürtleri kürtvce konuscaksan kürdistana git diye kovcsan mı?
İkinci ermeni soykırımı enver paşa dramı diye adı çıksın ülkenin.
Sosyal ağlarda paylaş

Guneydoguyu vermek ne demek? Yani alin guneydoguyu tum kurtler gitsin oraya dersen Nazicilik oynarsin biraz. Istanbulda ki veya diger kurtleri oraya surersen 21. yuzyilin en buyuk soykirimini yaparsin.

Turkiye Kurtleri icin en iyisi Turkiye'de yasamak, eyalet tarzi (isme takilmayin) bir yonetim sekli bana gore en sagliklisi. Yani kendi kararlarini verebilecekleri, ama diger seylerde Ankara'ya bagli bir yapi, yine bolgenin ve Turkiye'nin gerceklerine uygun ozgun bir yapi.

Kurtler tamamen Turkiye'den ayrilirsa ortadogu batakligina saplanip giderler.
Sosyal ağlarda paylaş

aslıdna ben gayet ulusalcı kafayım, vermeyelim derim de adamlar batıyı da işgal ettiler. En azından şu mafyalar falan temizlenir, normal insanlarda eğlence ve otopark sektörüne girebilir lol.

oda doğru nedanko,
zaten nası yapıcaklar yani, neyle yöneticekler know how yok daha heriflerde, onu bırak para nerden gelicek?
eyalet sistemi güzel aslında, ama yerel kanunlar anayasaya falan aykırı olamayacak şekilde düzenleme gelebilir.

esasen eyalete falan hiiç gerek yok. Terörü bitirebilirsen orda, süper teşfik falan var imkan var doğu için.
Sosyal ağlarda paylaş

eğlence sektörü onların elinde deil yani?

valla benim sülalenin bi kısmı kürt, bu insanlar her daim kötü reputasyonlarını öne sürüp iş yaptırdıkları için bende öyle bir marka imajı bıraktılar. Ülke genelinde bu böyle zaten.

neyse konumuz ırk değil, orada yaşayan insanlar. bana saldırmana gerek yok mike, bizde biliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle.

Kirli iş kirli iştir, vatanı milleti olmaz. Laz mafyalar da çok var, lazları sevimli bulmayan var mı aranızda.

Kürtler günah keçisi ama, bu böyle gelmiş böyle gidiyor.

Okuyun bir;

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1095080&Yazar=KORAY-CALISKAN&CategoryID=98
Sosyal ağlarda paylaş

e öyle ama bu ünlerini sürdürmeye devam ediyorlar. Yani adam bunu kullanıyor tartışma ortamında şurda burda, adamın borcunu ödemiyolar adam " bak vanlıyım ben " diyor.
Karadenizlilerde ayrı hikaye zaten, bide bunun adanalısı falan var amanamanaman.

bak bi hikaye anlatayım,

aylar önce taksimden bostancıya minibüse bindim gece. Şöför bi çocuk, 20 yaşında falan yok yani. Yüksek ihtimalle kürt, ağır bi aksanı var ama aşırı kibar. O gün konsermi ne varmış, dağılım olur diye nişantaşından girdi ve yolu kaybetti, ordada trafiğer girdi.
arkamda oturan iki tane adam var, 28-30 yaşlarında uzun boylu yapılı herifler. Sordu bitanesi neden burdan gidiyoruz diye, bizim şöför cevapladı "beyefendi kısa olur sanmıştım ama burasıda tıkalıymış". Tabi bunu ağır aksanla söylüyor.

neyse,bunlar hafif atıştılar, aslında atışmadılar arkadakiler neden bize sormuyosun niye böyle gidiyosun neden hız yapıosun falan dediler. Bence biraz haksızlık ettiler ama yinede kendince haklarını arıyorlardı.

sonra bostancıya yaklaştık 3 ümüz araçtaydık. çocuk telsizden bişi anlatıo, belli ki olayı anlatıyo ama türkçe değil, neyse işte en son yolda bi kaza gördük.
Çocuk döndü şey dedi,
-abi müdahale etmicek misiniz?
-neden edelim?
- e siz polis değilsiniz?

şimdi burda ki algı şu, doğu aksanlı bir insana karşı ancak ve ancak bir polis düşüncelerini söyleyip hakkını arayabilir. Nitekim öyle, bakırköy-taksim minibüs hattı iranlı şöför dolu ve korkuyorum abi adamlardan. Uzlaşamayacağımı düşünüyorum, o yüzden ya binmiyorum ya da ses çıkarmıyorum.

e insanlarda bu algıyı körüklüyorlar hareketleriyle.
Sosyal ağlarda paylaş

istatistik çıkarsan, sonucu "nerede pislik var kürt orada" gibi bişi çıkacaktır son derece açık bir şekilde.

aynı şekilde, amerika'da hispanik ve zenciler için eş bir sonuç da gerçerli. bu ırksal olarak bir "günah keçisi" değil denildiği gibi, sadece sistemin belli sıkıntılarını ve o bölgelerde yaşayan insanların hayatları için berbat seçimler yaptığını gösterir.

ırkçılık değil,basit bir matematiksel gösterimdir elbette.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

"nutella yerim" said:

sence türkiye bunu yapabilecek kapasitede mi

ben cok ciddiyim ,eger 2-3 ay icinde bariz bir mudahele yapilmazsa yurtta sulh cihanda sulhu savunan cicek bocekcilerin yurdu 4-5 parcaya bolunecek.neden hep yumurta kapidayken uysniriz orasida ayri mevzuu

ben de cok ciddiyim,ama tr nin dogusu daha kendi kontrolunde degil devletin,suriye işi yalan olur,o kadar güclü bir devlet degiliz,o hamleyi yapamayız,ama sen cok istiyosan git savaş hacı,boşver barışı savunan cicek böcekcileri,hatta aileni de götür savaşa
Sosyal ağlarda paylaş

yenemediğimiz açık adamları orada. Farklı bi yöntem denenebilir belki, kimsayal falan kullansan dert UN falan var.

aslında salsalar hivleri, en azından maddi olarak çökertirsin örgütü.
sorun aslında orada ki terör, onu kaldırdın mı sildin mi piyasadan " yakarız bu gezegeni " modunda takılamaz adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...