Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kuşadası

fenn

Öne çıkan mesajlar

KUŞADASI

Aydın 'ın ilçesi olan Kuşadası, yatların ve yabancı yolcu gemilerninin uğrak limanlarından bri. ilçede her yıl temmuz ayında yapıyanaltın Güvercin Şarkı Yarışması yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.

NASIL GİDİLİR

İstanbul'a 660, ankara'ya 666 İzmir'e 95km uzaklıktaki Kuşadası'na izmir aydın yolunun 65'nci km'sinden sonra 25 km'lik yol izlenerek ulaşılır.

KONAKLAMA

kuşadası'da her bütçeye hitap eden konaklama seçenekleri mevcut. Turizm danışma bürolarından yardım alınabilir

YEMEK-EĞLENCE

Restoranlar yoğun olarak sahil kesiminde bulunuyor. türk ve dünya metfaklarından örnekleri tadabilirsiniz. kale kapısından girildiğinde sağdaki sokak " Baharlar Sokağı" burada her türdün müzeğin çalındığı sağlı sollu eğlence kemanlarını bulabilirsiniz.

PLAJLAR

Kuşadası hızlı gelişen turizm merkezlerinden. betonlaşma yoğun olmasına rağmen kent içinde deniz girilebiliyor. Çevrede merkeze 3 km mesafedeki adınlar Plajı, Güzelçalı ve Büyük Kalamaki Plajları bulunuyor.

GEZİLECEK YERLER

Güvercinada : Kuşadası'nın hemen kıyısında yer alır. bir mendirek ile sahile bağlanan adada sarp kayalar üzerine inşa edilmiş Bizans kalesi bulunur.

Kaliçi Çamii : ÇARŞI İÇİNDEKİ CAMİ 1618'DE SADRAZAM ÖKSÜZ mEHMET PAŞ TARAFINDAN YAPTIRILDI.

Öküz Mehmet paşa Kervansarayı : İskele'nin yakınlarındaki kervansaray 1618'de sadrazam Öküz Mehmet Paşa tarafından inşa edildi. Avlunun etrafınıiki katlı revaklı kapalı mekan çevreler.

ÖNEMLİ TELEFONLAR

turizm danışma 256- 614 11 03

Devlet has 256-618 24 14

www.kusadasi.gov.tr
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Tavsiye edeceğiniz veya uyaracağınız oteller yerler neresidir

1 hafta önce kuşadasında "Palmin Hotel" diye bir oteldeydim ve gerçekten adamalar aldıkları paranın karşılığını verdi.otelin sahibi İrlandalı o yüzden otelde genelde ingiliz ve irlandalı aileler vardı, pek fazla Türk yoktu. konum olarak da denize sıfır olmasa bile şehir merkezine yakın bir konum da (güvercinada'yı geçtikten biraz sonra) fakat caddeden otelin olduğu sokağa döndüğünüzde biraz dik bir bayırla karşılaşıyorsunuz.(100-150 metrelik bir bayır). onun haricinde manzarası, havuzu, kahvaltısı gayet iyiydi. (yalnız yabancı turistlerin fazlalıkta olması nedeniyle kahvaltıdaki çeşitlerin damak tadı [çok absürd olmasa da] biraz farklı.)
Sosyal ağlarda paylaş

Kuşadası; Sökelilerin bahar/yaz döneminde işe gitgel yaptıkları siteler bütünüdür. Evlerin %50'si Sökelilerin, %30'u da ne alakaysa İrlandalıların. Turistik olarak büyük gemi gelirse bir Belçika-Hollanda-İrlanda istilası oluyor, borsa gibi fiyatlar dalgalanıyor, bir gün önce 6 liraya Carlsberg içtiğiniz yer ertesi gün gemi geldiği için 5 Euro'ya kitliyor.

Bizim uğramadığımız bir yazlık var maaşla her yaz ufak tefek revizyonlara gireyim dedim de neredeyse bir ev parası çıkıyor, inşaat ve usta ücretleri çok pahalı, İrlandalıların gayrımenkul akını nedeniyle İstanbul'dan daire fiyatına dublex dandik deniz görmeyen yazlıklar var İkiçeşmelikte bile. Fiyatlar uçmuş vaziyette, ev satılır sdjsf
Sosyal ağlarda paylaş

kadınlar plajı yolunda "seçkin sitesin de" yazlıgımız vardı,orada büyüdüm sayılır:) kuşadası 90 lar ve sonunda kadar güzeldi hatta harikaydı. 2000 lerde ise tamamen bitti. kalitesiz turist,yerli kıro ve maganda akını,yoğun betonlaşma kuşadısını bitiren faktörler oldu.Gemiler falan geliyor ama çok bir etkisi yok! gemiden inen turist ya efes,meryem ana vs.. gidiyor yada anlaşmalı mağazalara falan.neyse asıl sorun turist falan degil benim için ,gece oldumu kuşadasında ortalık mal kaynıyor. eşinle,sevigilinle rahat yürüyemiyorsun.turist tacizi çok!

yani ne bileyim insan ada nın eski halini bilince şimdiki durumuna üzülüyor. bilen bilir ada türkiyede turizmin beşigidir.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Kuşadası; Sökelilerin bahar/yaz döneminde işe gitgel yaptıkları siteler bütünüdür. Evlerin %50'si Sökelilerin, %30'u da ne alakaysa İrlandalıların. Turistik olarak büyük gemi gelirse bir Belçika-Hollanda-İrlanda istilası oluyor, borsa gibi fiyatlar dalgalanıyor, bir gün önce 6 liraya Carlsberg içtiğiniz yer ertesi gün gemi geldiği için 5 Euro'ya kitliyor.

Bizim uğramadığımız bir yazlık var maaşla her yaz ufak tefek revizyonlara gireyim dedim de neredeyse bir ev parası çıkıyor, inşaat ve usta ücretleri çok pahalı, İrlandalıların gayrımenkul akını nedeniyle İstanbul'dan daire fiyatına dublex dandik deniz görmeyen yazlıklar var İkiçeşmelikte bile. Fiyatlar uçmuş vaziyette, ev satılır sdjsf

Abi o tadilat vs. işi ustayla olmuyor, hele yevmiyeyle falan çalışıyorlarsa senin paran biter ustanın işi bitmez. O yüzden hobi ayağına kendi kendinize yapacaksınız.

Biz baba, oğul, random akraba çatı ördük, duvar yaptık, açılı zemin düzleştirdik, tel çektik, veranda yaptık, evin dışını boyadık, çardak yaptık, fayans ve laminat parke döşedik.

Ha belki 6-7 seneden fazladır uğraşıyoruz ama keyifli. Gidip 50 60 küsür çamın her birisine karda, yağmurda eğilmesinler diye kendileri kadar kazık çaktığım günler bayağı güzeldi. Şimdi 6-7 metre oldu hepsi, evladım gibiler asdfgf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...