Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyler Şam düşüyor galiba

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

zerobey said:

bırak ne geyiği ya. açık açık ırkçılık yapmışsın, sil yazını, forumdakilerden özür dile bitsin.

emredersin diyeceğim ama etkin zero lan.

güzel isim bu 0bey

hey böyle yazınca da OBEY oluyormuş..

OBEY KID!

hakikaten milletin yazdıklarını okumak lazım. değerlendirmek lazım falan.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam iste ironi yapiyorum demis. boyle meselelerde bu tarz tavirlari gostermek de direten insanlar banlaniyor zaten. bir de her ne kadar kamusal bir alan da olsa, bir cok insan birbirini uzun suredir tanidigi bir komunite burasi dolayisiyla karsindaki insanin ne demek istedigini tahmin edebilme gibi seyler insiyatifi ekliyor. admin botu degiliz sonucta biz de.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Leopar said:

maesselam said:

Tunus ve mısır gayet iyi götürüyor bence halkın % 80 i şeriat istiyor diye anayasaya yasamanın temeli kurandır hükmünü koydu.demokrasi kahramanı herif

trolluyor musun yoksa hakikaten "demokrasi cogunlugun istedigi olur demektir" mi diyorsun? oyleyse hic bosa yazamayalim bilader sen takil

abi adam suriyelilerin %60i isyan etse bunu ic savas olarak gormeyecek kafada bir insan ne bekliyorsun sdf

Maesselam çok ayrı kafalarda, onu savunuyor olmak istemiyorum aslında ama
Demokrasinin çeşitleri var ve coğunluğun istediğinin olması bunlardan biri
Sartorinin Demokrasi Teorisi mi ne vardı orada ayrıntılı açıklıyodu adam çoğulcu-çoğunlukçu vs diye
He maesselam yinede haksız ve orası ayrı:P
Sosyal ağlarda paylaş

var da guzel bir cesit degil o. o yuzden meclis denen bisey var zaten.

ama turkiye gibi bir ulkede bu meclis sistemi de islemiyor. tek parti hukumeti gelirse kendini padisah saniyor, cok partili hukumet gelirse en basit meselelerde bile kavga etmekten bi halt edemiyorlar.

turkiyeye reset atip tamamen yep yeni bir sistemle gelmek lazim olmuyor bu model.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

KapIKulu said:

Kukla değişimini narkoz vererek istedikleri gibi yapabilecekken, neden cerrahi operasyona başvurdular onu anlamıyorum.

Serbest pazar ekonomisini işletebilmek için yapısal reforma girmesi gerekiyordu bu ülkelerin. Genel olarak batıdaki ekonomik durağanlık satın alma gücünde daralmaya yol açacak, istikrarlı üretim için yeni tüketim pazarlarının oluşması gerekli. Büyük firmalara petrol satışı endeksli "kukla" yönetimler de halk algısında değişime yol açacağı ve sosyo ekonomik güç kaybı yaşayacağı için bu sisteme geçişe karşı çıkıyorlardı. Arap baharında tek tek temizlendiler, artık ortadoğuya şeriat da gelse fransızlardan daha laik de olsalar tıpkı türkiye gibi tüketim ekonomisine sahip birer ufak üretim/montaj üssü olacaklar. Bu yüzden arap şeyhleri fıldır fıldır türkiyede fabrika almaya, yatırım teşvikleriyle girişimci oluşturmaya çalışıyorlar. Hala ortaçağı yaşayan ve hiç birşey üretmeyen/tüketmeyen ortadoğu halkları dünyaya zarar yazmasa da (gerçi burası tartışılır lolz) kar da yazmıyor. Artık onlar da karlı hale gelecekler.

Evet bu hoş bir açıklama. Bu dediğini yapabilmeleri için islamofobinin biraz yıkılması lazım. Ayrıca uzun vadede üreten/tüketen bir halkın oluşturmak onlar için hala risk gözümde. İsrail bu işe sıcak bakmaz gibi. İş yarın gerçekten hristiyanlar ve müslümanların daha kuvvetli ittifakı ile sonuçlanırsa seyredin o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

"Tatar Ramazan" said:

O koyun delisi ya, cezai ehliyeti yok dasaaanin asd

10 dakikadır düşünüyorum koyun delisi ne diye :) Deli koyun mu dedim, koyunların peşinden gitme ile alakalı delilik çeşidi mi dedim :D

Benden başka yanlış anlayacak saf çıkarsa diye düzelteyim. "Köyün delisi"

yeni zelandalıyım abi ben
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

"Tatar Ramazan" said:

O koyun delisi ya, cezai ehliyeti yok dasaaanin asd

10 dakikadır düşünüyorum koyun delisi ne diye :) Deli koyun mu dedim, koyunların peşinden gitme ile alakalı delilik çeşidi mi dedim :D

Benden başka yanlış anlayacak saf çıkarsa diye düzelteyim. "Köyün delisi"

Salak tabletin klavyeyi TR yapamadim:(
Sosyal ağlarda paylaş

zerobey said:

dasaaa said:

maesselam said:

Müslümanım diyen adam israilin suriyeyi bombalamasını istemez.muhakkak senin gibi batı hayranı herifin tekidir...

keşke tüm arapları bombalayıp dünyayı temizleyebilsek

Şunu yazan adam, iki sayfa önceki yazısında hümanistlik nutukları atıyor ya, şaka gibi. Zihniyeti bu işte. Başka ülkede olsa "nefret suçundan" cezaevine girer.

http://pawsru.org/m/src/m54461_We-get-it-Youre-butt-hurt.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

okula hava topu saldırısı, için kılıf bekliyorum

Suriye resmi haber ajansı SANA, başkent Şam'da Suriyeli muhaliflerce yapılan bir havan topu saldırısında bir okuldaki 29 öğrencinin ve bir öğretmenin öldüğünü öne sürdü.
Suriye devlet televizyonu ise Bteiha isimli okulu hedef alan saldırıda dokuz öğrenci, biri öğretmen dokuz kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Okulun İsrail'in Golan Tepeleri'ni işgalinin ardından yerlerinden olan Suriyelilerin kaldığı Vefidin kampının içinde olduğu belirtildi.
http://www.hurriyet.com.tr/planet/22075534.asp

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

KapIKulu said:

Kukla değişimini narkoz vererek istedikleri gibi yapabilecekken, neden cerrahi operasyona başvurdular onu anlamıyorum.

Serbest pazar ekonomisini işletebilmek için yapısal reforma girmesi gerekiyordu bu ülkelerin. Genel olarak batıdaki ekonomik durağanlık satın alma gücünde daralmaya yol açacak, istikrarlı üretim için yeni tüketim pazarlarının oluşması gerekli. Büyük firmalara petrol satışı endeksli "kukla" yönetimler de halk algısında değişime yol açacağı ve sosyo ekonomik güç kaybı yaşayacağı için bu sisteme geçişe karşı çıkıyorlardı. Arap baharında tek tek temizlendiler, artık ortadoğuya şeriat da gelse fransızlardan daha laik de olsalar tıpkı türkiye gibi tüketim ekonomisine sahip birer ufak üretim/montaj üssü olacaklar. Bu yüzden arap şeyhleri fıldır fıldır türkiyede fabrika almaya, yatırım teşvikleriyle girişimci oluşturmaya çalışıyorlar. Hala ortaçağı yaşayan ve hiç birşey üretmeyen/tüketmeyen ortadoğu halkları dünyaya zarar yazmasa da (gerçi burası tartışılır lolz) kar da yazmıyor. Artık onlar da karlı hale gelecekler.

işte şunu görebilmek lazım, aksi halde bütün yorumlar havada kalıyor, büyük ortaoğu projesi ilk çıktığında denen bir laf vardı, amaç araplara buzdolabı satabilmek diye
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Kukla değişimini narkoz vererek istedikleri gibi yapabilecekken, neden cerrahi operasyona başvurdular onu anlamıyorum. Hemde tehlikeli bir oyunla. Bu şekilde bir metot ve kukla değişimi düşükte olsa bölge haklarının kontrolünü kaybetmelerine yol açabilecekken?

Müslümanlara karşı olan Hristiyan + Yahudi ittifakı mı şekil değiştiriyor? İlerleyen zamanda Hristiyan + Müslüman ittifakı gibi bir plan mı var yahudilere karşı çok merak ediyorum.

Hristiyan + Yahudi ittifakı na bir dayanak var mıdır? dünyadaki en imkansız şey zira... tabi örnek olarak evangalistleri falan göstermemek lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Abi abi kılıf sana.

http://www.haber7.com/ortadogu/haber/960311-esedin-ordusundan-okulda-katliam-30-olu

Başlıkta Esad yaptı diyor, yazının içeriğinde ise muhalifler.

Bu soysuzlar hala teröristleri koruma derdinde, alelacele başlık atmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

suriyeli özgürlük savaşçısı mücahit kardeşlerimize atılan bu iftirayı esefle kınıyorum,eset bunların bedelini ödeyecek ühüühühühü

Feamer said:

Suriye resmi haber ajansı SANA, başkent Şam'da Suriyeli muhaliflerce yapılan bir havan topu saldırısında bir okuldaki 29 öğrencinin ve bir öğretmenin öldüğünü öne sürdü.
Suriye devlet televizyonu ise Bteiha isimli okulu hedef alan saldırıda dokuz öğrenci, biri öğretmen dokuz kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Okulun İsrail'in Golan Tepeleri'ni işgalinin ardından yerlerinden olan Suriyelilerin kaldığı Vefidin kampının içinde olduğu belirtildi.
http://www.hurriyet.com.tr/planet/22075534.asp

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...