Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyler Şam düşüyor galiba

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

fizban said:

maesselam said:

valla kardeş,dünyanın çoğu ülkesi,öso'yu suriyenin meşru temsilcisi sayarken,kuzey kore,rusya,iran gibi demokrasileri sizin gibi gelişmiş olan ülkeler terörist dese ne olacak?
cidden rica ediyorum, "özgür" suriye ordusunun, bir devlet tarafından meşru suriye temsilcisi olduğunu bana gösterir misin ?

hayır gösteremezsin, biliyorum da, öylesine soruyorum işte..

bu arada insanlara hakaret edip, daha sonra onlar sana aynı hakareti ettiğinde şikayet etmek çok mantıklı değil.

uslu durun hepiniz, yoksa özgür suriye ordusunu meşru temsilci gören biri yüzüdnen siz de ban yiyeceksiniz.

ya bu adamın kaçıncı kere gelişi geri. forum kurallarında demiyormu

said:
3. kez uye olup yazdıgınız tespit edilirse, sorgusuz sualsiz tekrar forumdan uzaklastırılacaksınız.

diye.

vurun çekici defolup gitsin niye barındırıyorsunuz şu tipi anlamıyorum yeminle. hayır foruma zerre faydası olsa anlıcam da, bildiğin oksijen israfı bi yaratık zaten. he bi de uygulanmayacak madem neden var o kurallar.
Sosyal ağlarda paylaş

neden abi "gerçek islam bu değil" gibi şimdi bir de "gerçek dinci bu değil" olayı mı çıktı?

adam normale göre daha dinci bir izlenim oluşturuyor.
yazdıklarında insanların öldürülmesini övüyor.
terörist olduğu düşünülen bir grubun sempatizanı.
adamlar gidip de birilerini öldürdüğünde, kan aktığında bundan büyük zevk alıyor.

bunun halkın özgürlüğü ile alakası olduğunu dahi düşünmüyorum.
adam savaşı daha çok "benim takımım gol attı olm!" mantığı ile dakika dakika izleyip buraya da "dakika 67! benim terörist kardeşlerim uçak düşürdü!" tarzında aktaracak duygusal körelmişliğe sahip.

bu kadar duygusal körelmişlik iyi olmasa gerek. hmm?
Sosyal ağlarda paylaş

işin bir de diğer yüzü var. ben burada maç anlatır gibi "X gitti ve Y'leri öldürdü!! OLEY!" anlatımını inanın bu kadar ısrarlı bi şekilde görmedim önceden.

ırak savaşı oldu, afganistan oldu, libya oldu.. hani savaşlar da yaşandı. ama tutup da "şimdi bilmem nerede baskın yapıldığı haberini aldım 13ÖLÜ" tarzı yaşasın seviniyoruz mesajları ile ilk defa karşılaşıyorum.

bakın bu konuda çok fazla bişi yazmak istemedim ben.
hâlâ da konu ile ilgili çok bişi yazmıyorum.
ama bu adamın duygusal körelmişliği, adamlar neredeyse "aynı" iken diğer tarafı bu kadar düşmanlaştırması, bu kadar maç izler gibi izlemesi inanın doğru değil!

hani hoş olmamasını, rahatsız ediciliğini geçtim, kendisine de iyi değil bu duygusal parçalanma.

yapma abi. seni düşündüğüm için söylüyorum. hoş değil bu.. gittiğin yol yol değil
Sosyal ağlarda paylaş

sadece son 1ayda adamın yazdıklarına bakın. kendinizi tüm görüşlerinizden soyutlayıp adamın yazdıklarını okuyun bir...

hoş bir durum çıkmıyor.
savaşı bu kadar sevmek normal mi allah aşkına?

ya ben adamın içinde bulunduğu duruma üzülüyorum en çok. onu anlamaya çalışıyorum.
hakikaten üzüyor lan bu çocuk beni.
Sosyal ağlarda paylaş

Bulunduğum ortam ve il yüzünden düz dünyasını tanıyorum bunların. Belki sizler tam farkedemiyorsunuz ama arada bazı kelimeler kişiliğini, inandığı şeyler net ele veriyor.Ali Şeriati okur. Mezheplere karşıdır. Biraz harici tablosu vardır falan filan ama bu adama terörist demeye yetmiyor bence.

Açık konuşalım ÖSO'yu direk terörist olarak görmüyorum. Yöntemlerini, metodlarını tasvip etmiyorum. Mesela canlı bomba olayını o kadar açıklamalarına rağmen anlayamıyorum ama teröristler işini bilinçli, isteyerek kasıtlı yapar. Bin Ladin teröristi mesela. Suriye'de her iki taraftada mağdurlar, masumlar var bayağı.

Adam özünde özgürlüğü ve din kardeşlerinin mutluluğunu istiyor ama olay bu kadar net değil. Karışık. O yüzden niyetinin iyi ama kafasının biraz karışık olduğunu düşünüyorum.

Ha kafa karışıklığı olunca patide bir sürü adam var böyle ama hiç birine terörist demeye gönlüm el vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

terörist demiyorum aslında.

oradan terörü çıkartalım
yine kin ve kan taciri bir durum kalıcak.

üzüyor beni ya. gerçekten yani.

maeselam!! EVİNE DÖN!! falan mı diyeceğim bilemedim olm.
neyi istediğinden çok insan hayatına karşı duyarsızlaşması sıkıntı. maç anlatır gibi anlatılmaz ki, "hadi fetih suresi okuyayım da adam öldürelim ohohohoho" sonucu çıkartılacak yazılar yazılmaz ki, "artık olmadı ben de gideyim savaşmaya" tarzında cümleler denilmez ki...

en önemli soru -aslında esas konuya geri bağlayalım da konu tecavüze uğramasın çabası-
bu adamlar kazansa gerçekten özgürlük mü gelicek?
gerçekten bişiler değişecek mi?
değişecek mi derken iyi yönde değişecek mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Orası çok karışık olan yer işte abi. Bir tarafta Esad gibi şerefsiz ve piyon olan adam var. Arkasında İran, Rusya. Öbür taraftan özgürlükçüler, arkalarında Amerika, İsrail, biz. ÖSO'ya Esad'dan daha yakınım ama tepede ellerini ovuşturarak bekleyen esas kan tacirlerini görünce sonu ne olursa olsun Suriye halkı için sıkıntılı olacak gibi görünüyor.

Esad gider önünde sonunda ama arap dünyasındaki liderler niye tasviye edildi? Bu bölge için strateji değişikliği nedir? Gerçekten bir ihtimalde olsa bu tehlikeli hesap halkların gerçekten aydınlanmasıyla biter mi? Sadece zaman söyleyecek.

Sadece ölenler için üzülüyor ve bu kadar hesabın arasından kötü planların tutmayıp planı yapanların ellerinde patlaması için dua ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Değil sanki. Bu bölge uzun süredir bu adamların elinde, istediği şekilde yönetiliyor ama bir anda farklı bir metoda dönülmeye başlandı. BOP hikaye. Bize anlatılan masal.

Esas niye değiştirdiklerini merak ediyorum. Zaten senindi, her tarafın kukla doluydu. 50 tane komplo teorisi var aklımda ama yazmaya üşeniyorum. Hayırlısı..i.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

en önemli soru -aslında esas konuya geri bağlayalım da konu tecavüze uğramasın çabası-
bu adamlar kazansa gerçekten özgürlük mü gelicek?
gerçekten bişiler değişecek mi?
değişecek mi derken iyi yönde değişecek mi?

ortadoğudaki hiçbir rejim ve rejim muhalifi hareket özgürlükçü-demokrat değildir. Buna 70'li yıllardaki sosyalist hareketler de dahil. Bunların hepsi "şimdi eziliyorum, özgürlük diyerek gücü elime geçireyim, ötekileri ezerim sonra" anlayışındadır. Bu sbeple FSA yı özgürlükçü olmadığı için forumdakilerin eleştirmesi anlamlı olmaz.

Babadan oğula 40 sne devam eden bir diktatörlüğü mü savunalım yani. Esadların onyıllara varan terörü himaye etmesini, askerlerimizin ve vatandaşlarımızın kanının ellerinde olmasını, vahşetini, sistemli rejim muhaliflerini katletmesini unutup, sadece FSA yı mı yerden yere vuralım. Eğer iki taraf da vahşiyse, eğer desteklesek de desteklemesek de bu vahşet birşekilde tek taraflı da olsa devam edecekse, ellerinde türk asker-vatandaş kanı olmayan FSA yı desteklerim ben. "Ama insanlar birbirini öldürmesin.." türü boş tartışmalara girmeyelim. FSA olmasa Esad vahşeti devam edecek çünkü..

Ha bu benim duygularım bakın. Peki idarecilerin planı nedir dersen bakalım ortadoğu haritasına şöyle bir:

Petrol ve doğalgaz kaynaklarını çeşitlendirmek için, BAE, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt petrol-d.gazının Türkiye'ye (ve AB ye) ulaştırılması için Suriye'nin konumuna bakarsanız herşeyi görürsünüz arkadaşlar. Türkiye-AB-ABD nin tutumu da anlam kazanır, Rusya-İran-Irak'ın tutumu da.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bu sbeple FSA yı özgürlükçü olmadığı için forumdakilerin eleştirmesi anlamlı olmaz.

ince ince yazmayıp,kalın ve basma kalıp gideceğim
terörist oldukları için eleştiriyorum ben.
ve de gerizekalı bir maşa oldukları için de
ve sadece birbirlerini katledecek kadar zavallı oldukları için de.

said:
Babadan oğula 40 sne devam eden bir diktatörlüğü mü savunalım yani.

şu anda yaptığınız tek şey, "
eski tezek çok kötü! mis gibi yeni tezek var! taze taze sıçılıyor gelin kaşıklayalım!" demek zaten

ben ve benim gibi tezekten hoşlanmayanlar ise "IYHHHHH iğrençsiniz" diyorlar

wot'un devamını okumadım doğrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ben ve benim gibi tezekten hoşlanmayanlar ise "IYHHHHH iğrençsiniz" diyorlar

şu havada kalan artistik bir söylem. sonuçta ortada taze ya da bayat tezek var ve birilerinin kaşık sallaması lazım. öso vs esad tartışılan bir başlıkta yerini anlamadım. fazla değil; ama benim de mesajlarım var bu başlıkta ve taraflardan birisinden yana tutum takınınca tezekten hoşlanıyorum gibi anlaşılabilir.

kayıtlara geçmesi için söylüyorum, ben de tezekten hoşlanmam.
Sosyal ağlarda paylaş

esad rejiminin elinde türk kanı varmış vs vs, yahu resmen ordaki savaşı biz finanse ediyoruz, ordaki bütün kan da bizim elimizde o zaman.

daha şam'ın düşmeyi bırak tökezlediği yok, bizim vergilerimizinden 400 milyon dolar gitmiş adamlar sıcak yataklarda yatsın diye. bunlardan başka sadece geçen ay başbakan'ın özel harcaması 127.7 milyon lira oldu, örtülü ödenek bu sene 1 milyara dayanmış. Temmuz Ağustos aylarında 587.7 milyon liralık silahlanma gideri var ki bu ortalamanın 2 katından fazla. bunların nereye gittiği belli. savaş nedeniyle tamamen biten suriye ticaretini hiç hesaba katmıyorum bile.

40 yıllık diktatör vahşetiymiş, bi müslüman halk canlarını vererek özgürlük savaşı veriyormuş, türk kanı varmış ellerinde lol

bu kadar paranın ve sayemizde dökülen kanın karşılığında ne kazanıcaz acaba. suriyeli kürtler ıraktakilerle birleşir. teröristler şama iner. şam'da eğlenirken 2 erdoğan pankartı sallarlar. bizimkiler de "iyi yaptık iyi" der heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...