Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yüzyıllık bronz yardım

Mikka

Öne çıkan mesajlar

Ne yapsam ne etsem çıkamıyorum bronzdan. taktiktir ne neye counterdır hepsine hakimim. birimlere falan da ancak makro eksiğim yüzünden bronzdan bir türlü çıkamıyorum. tossum ama sürekli mineral birikiyor. ne yapsam neye gitsem bilemiyorum. genel olarak tavsiye verecek elimden tutacak biri olursa mesud olurum çok. replay falan da koyabilirim eksiklerimi söylerseniz eğer. saygılar şimdiden.
Sosyal ağlarda paylaş

tüm taktikler haritaya 1v1 2v2 olmasına göre değişiyo

bende toss'um mesela son oyunda terran bi abi geldi, karşılıklı birbirimize dokunmadan geliştik.

sonuç: benim storm + chargelot (zealot'a charge upgrade'i yaparsan) + 2 colossusla adamın tüm ordusunu erittim, high templarları da archona çevirdim, bide adamın base'ine warp prismle zealot drop yaptım direk çıktı.

tabiki tüm oyunlar bu sekilde gelişmez benim yazdığım sadece 1 örnekti, tüm oyun boyunca marine basıp baskı yapan 4 bi taraftan drop yapan terranlar da mevut, tokatlıyolar mesela beni.

bi süre stream ve replay izle

http://tr.twitch.tv/whitera

http://tr.twitch.tv/colminigun

http://tr.twitch.tv/incontroltv

su 3 streamden birini yakalarsan otur izle sadece, bide bi süre bilgisayara karşı oyna, ama oynama amacın izlediğin öğrendiğin buildleri ve build timinglerini geliştirmek için yap.

4gate var, 2gate zealot pressure var, 2gate stalker pressure var, cannon rush, proxy gate / zealot rush var, dt rush var, var da var

benimde 120 win oldu bende hala bronze da tıkılı kaldım, ama mekanik ve zamanlamaları epey geliştirdim...

edit2: birde mothership rush vardır ki, nice terranların kabusu olmustur.

using energy for mule is a lost game...
Sosyal ağlarda paylaş

saoul vallaha anladım sanırım taktik aksacağıma adam gibi gelişme yapıp normal bir orduya gitmeliyim sanırım? bir de şöyle bir build takip ediyorum sonra karışıyor işler;

9pylon
12gate
13-14assimilator
gate bitince cc (bu arada supply blok oluyorum ikinci pylonu yapmayı unutup onuunla uğraşıyorum)
2. 3. gate
sonra takılıp kalma

robo yapıp obs gönderip adamı scoutladıktan sonra onun yaptığına göre bir şeyler yapmak istiyorum ama o geçen sürede gelişmem geriye düşüyor ne yapacağımı bilmiyorum. exp atsam erken oluyor iyice mineral birikiyor falandır felandır. bu sorunumu aşacak şöyle basic bi build falan bilen varmıdır ki?

bu arada streamler için saol one makıyorum şimdi incontrol yayında
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle gitsen aslında daha mantıklı

9 pylon
12 gate
14 assi
15 pylon
16 cc + zealot

sonra ne gidicegin sana kalmış.

mesela zerglere karşı mutlaka forge açılıp wall-off yapman lazım, yoksa işçilerin arasında zerglinglerin dansını izler "gg" yazar çıkarsın

fast forge expand açılışıda aynen şöyle

9 pylon
11 forge
14 cannon
16 gate
17 1 adet zealot, wall yaparken tek ünitenin geçebileceği alan bırakman lazımki senin ordun çıkabilsin, yoksa pylon kırmak zorunda kalırsın ki bence bunu hiç düşünme,

18 nexus

sonrası yine sana kalmış, ister bi süre daha takılır 3 base'e çıkarsın, ama dediğin şey zaten "çok para birikiyo nereye harcıyıcam bulamıyorum", 2 base macro oynamaya çalş bi süre, farklı taktikler geliştir.

Mesela blink stalker yapıp 4 tane sentry'de warp prisme atıp adamın base'e dalıyorum, öncesinde 3 tane zealotla adamın orduyu zealotlara focuslatıp sonra base'e 4 sentry ve yaklasık 6-7 duvar (ki en az 1 dakika kazandırır bu sana) atıp stalkerlarla adamın main base'i silip süpürüyorum, genelde bu kısımda gg geliyo, yemeyenler var tabi, o yüzden sürekli bi b planın olucak
Sosyal ağlarda paylaş

abi tuto süpermiş izledim ikincisini izliyorum şimdi. saol valla.

day9a da baktım ama adam çok konuşuyor anlamıyorum bazen ama bakacam. saolsun herkes yardımları için

replay de yükleyecem şimdi çok süper olur hataları söylersen uçarım havalara ^^
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bekliyorum sabırsızlıkla. ama baya bir şey öğrendim gece ful maç atacağım uygulayacağım öğrendiklerimi.

@hanibıl

https://hotfile.com/dl/163669094/d290ae2/yenilmelidvlmeli.SC2Replay.html buyur dostum burada nasıl yenildiğimi ben de anlamadım. başta böyle dtli fantezik gireyim dedim tutmadı sonra birden geriye düştüm. adamla aynı üniteleri yaptık ama yetişemedim hızına neden bilemedim...
Sosyal ağlarda paylaş

4gate git. ama gostere degil. ilk gate ve cybercoreu yaptuktan sonra 2 tane stalker basip base onunde beklet ki zealot veya probe scouta gelirse base ini gormesin.
Bide oyun basi yapilan scoutlarda adama 2. gazi aldigini goster, seni exp alicak yada blink stalker gidicek diye rahat oynasin. ama adamin iscisi gider gitmez yaptigin gazi cancel yap, 4g ye don. gg

Bide varya benden once silver olursan cocuuumu keserim ulan. 125 win oldu ladderda rank2 yiz ve 3 oyunda 2 si silver tokatliyorum ama hala tik yok lan
Sosyal ağlarda paylaş

Mikka said:

ben 4gatein gücünü küçümsemişim cidden 3 pvp kazandım en son 4gate le. ama gözüne sokmamak lazım doğru yoksa tutuyolar kolay. yok ama sendne önce geçemem daha 24 win rank 8 :D

Seni geçtim mc bile yiyor bu mereti. (mc'yi tanıyosundur sanırım.) Pvpde her seviyede işler. Oyunun içine eder bu 4gate.
Sosyal ağlarda paylaş

Replayına baktım . Önce basicleri öğrenmen lazım. Hotkey kullanmıyorsun . Nexuslarını hotkeyle . Ctrl ile bir numaraya hotkeyliyorsun . Tavsiyem 2 ya da 3 verirsen daha iyi olur . E probe oldugu için . 2e basarak işçi uretirsin . Hiçbir unite basımını ve binayı mouse ile tıklama hepsini hotkeyinden bas zaman kaybı bunlar . Birden çok binayı ve uniteyi shift ile aynı sayıya hotkeyleyebilirsin . Shift+2 basarak 2. nexusunu da 2'ye alabilirsin mesela . Ayrıca aynı nexustan 2 den fazla işçi sıraya koyma 2 tane koy bitince gene bas bunlar elini hızlandırır . APM'in baya dusuk 15 lerde falan haliyle hotkey kullanmadıgın için . Hotkey çalış mutlaka . Orduyuda hotkeye al mutlaka .

Daha sonra build order ezberlemen lazım . En azından açılışta .Rastgele oynama . 4 gate yapacaksan onun build orderını ezberle ki en hızlı şekilde 4 gate yapasın . (Gosu replerinden bakabilirsin )

Macro olarakta işçi basmayı unutuyorsun . O da hotkeyden kaynaklanıyor gene. 2e'ye elini alıştırırsan işçi basma sorununuda yenersin . (ya da sana hangi hotkey rahat geliyorsa onu kullan ) .

PvP açısından söyliyceklerim şimdilik dt falan deneme gerek yok cunku alt liglerde . Colossus'u olan avantajlıdır late gamede genelde diamond olana kadar colossus + stalker agırlıklı orduyla her turlu yenersin bronzları . Ki bu maçta yenilmenin sebebide colossus az olması dt gittiğin için haliyle basmakta gecikirsin .

başka soracağın birşey varsa Tur-1 kanalına gel orda da yardımcı olabilirler . Sleeep arkadaşımız sana her konuda yardımcı olacaktır ona sorabilirsin aklına takılan birşey varsa Türkiye'nin en iyi p'sidir kendisi :).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...