Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Inferno drop mantığı

troop

Öne çıkan mesajlar

shippy said:

Arkadaslar drop mantigi soyle oluyor simdi bi pack goruyoruz olduruyoruz bundan 4 5 tane item dusuyo bunlar stackimize ve mfmize gore sekilleniyor ama nasil sekilleniyor kismina gelince ornegin 1 beyaz 3 mavi ve 1 sari dustugunu varsayalim bu itemlarin ne olcagi siz mobu kesmeden once rollaniyor mesela 1 tane 63 rollandi 2 tane 55 rollandi 2 tanede lvl 61 rollandi diyelim bunlarin arasindan 1 tanesi 5 buff oldugu icin sari oluyo garanti olarak ama hangi biri olcagi hakkinda bisey bilmiyoruz bosstan belirli bi sansla sari dustu olay sari dusmesiyle bitmiyor sarilarda kendi icerisinde rollaniyor nasil rollaniyor diceksiniz sari veyahut legendary olmasi olayi soyle sekilleniyo kestiginiz packten 0.001 sansla legendary dusuyo diyelim sizde kabaca 300 mf varsa 0.003 sansla legendary dusebilir once bu rollaniyo legendary geldimi hayir bundan sonra 6 affixli sari gelmesi rollaniyor mfnize gore geldimi hayir sonra 5 affix 4 3 derken item qualty magicila dusuyor buda rollaniyor 1 affixte rollenip gelirse oda mesel fine galraki bilmemne galraki olarak beyaz dusuyo yani o dusen beyaz archon itemlar slayerlari rare yapmak sizin elinizde insallah yardimci olmustur biraz uzun oldu ama olayi bilmiyenlerin okumaya deger bulacaklarini dusunuyorum

abiparagrafdiyebişeyvarboşluksuzyazmışgibioluyorsunöyleyazmazsan.
Sosyal ağlarda paylaş

@shippy legendary, 6-5-4-3 prop rare, magic .. dusme olaylari mf ye bagli diyosun. legendary, rare falan vs vs tamam da, 6-5-4 prop lu dusme sansinin mfye bagli olmasi garip geldi.

o prop sayilari mf ye bagli ise proplar da mf ye bagilidir ?!?!?!

bugune kadar mfnin sadece item sayisini etkiledigini varsayarak gereksiz oldugu kanisindaydim. gerci hala oleyim : )
isin aslini kimse bilmiyor gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

mf sadece düşen itemin kalitesini belirler ( beyaz, mavi, sarı, yeşil, turuncu),

- düşen itemin üzerindeki statları iyileştirmez
- itemin prop sayısını artırmaz
- craft ederken veya unid yaparken giymek birşey kazandırmaz
- chest, weap rack, cloud acarken etki etmez

TLDR: magic find mobdan daha çok sarı düşme ihtimalini artırır kabaca.

Bide act1 lvl63 sarısıyla act3 lvl63 sarısı arasında bi fark yok. ikiside aynı mantıkla generate ediliyor. sadece act1 de düşmesi daha zor olduğu için belki psikolojik olarak act1 de düşeninde statta çıkmıyo yeaa bunun gibi bi mantık oluşuyordur istemeden.

Aslında burda en sinir bozucu olay 63 düşürmek değil, düşen 63 unid edildikten sonra inanılmaz yüksek ihtimal patates çıkması. Adamın biri ' 3000 unid ilvl63 ' armor toplayıp istatistik yapmış.

I.D ettiği itemleri 5 kategoride değerlendirmiş
1 çok kötü vendorluk
2 statları idare eder ama AH de satmaya değmez
3 iyi statları var ah de ucuzda olsa satılır
4 çok iyi statları var AH de iyi fiyata okutulur
5 mükemmel rollenmiş item, deli paraya satılır

3000 itemden kaç item hangi kategoride çıkmış?
1 2,082
2 671
3 198
4 44
5 5

kategorilerin ortalama satış değerleri
3 100-500k
4 1-5m
5 50-75m

Adam 750m cıvarı para harcamıs 3000 unid 63 almak için 100-250k parça başına harcayıp, AH de sattıktan sonra 250-200 cıvarı zararda. (gerçi istatistik için yapmış)

Kısaca,
3000 de 247 ihtimal ilvl63 ün iyi paraya satıılır birşey çıkacak
3000 de 2753 ihtimal çöp çıkacak.

edit pardon kaynağı yazmayı unutmuşum Tık.
Sosyal ağlarda paylaş

olorin84 said:

Undisclosed said:

mf sadece düşen itemin kalitesini belirler ( beyaz, mavi, sarı, yeşil, turuncu),

- itemin prop sayısını artırmaz

bu yanlıs prob sayısını etkiliyor mf

kaynak: http://eu.battle.net/d3/en/game/guide/items/equipment#magic-find

Affix sayiyisi Lvl ile artiyor. Lvl 63 4-7 Lvl 62 3-6 felan gibi oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında birinin yeni başlayan veya benim gibi casual takılan adamlar için 60lvl sonrası yol haritasına dair bir tutorial hazırlaması lazım.

insanlar 200lerde magic findingden bahsetmiş o kadar mf veren hasar puanını da düşürmeyen itemları başta nasıl buldunuz? sürekli inferno act 1 farm mı yaptınız?
Sosyal ağlarda paylaş

surekli ah farm yapıcaksın ben kendi adıma barbarla oynuyorum hem dps/hem tank gearı mevcut ve hepsi haywan gibi actIII/IV rahatlıkla yapabiliyorum 400 saat civarı played timeım var ama uzerimdeki itemlerin hiç birini kendim dusurmedim öyle bir durum söz konusu o yüzden ah farm yapıp gear toplayıp actlere giriyoruz biz, dusenleri acıp kanser olup cıkıyoruz :D
Sosyal ağlarda paylaş

olorin84 said:

verdiğim linki oku önce adamlar yazmıs, ayrıca ilvl63 4-7 deil 3 problu 63 itemler var.

Olabilir normal o +x randomla hangi statlarin olucagi belli oluyo. +x random statla ise yarar statlari tuturmak gerekiyo. Sonra ise yararstatlari tuturmakta yetmiyo yuksek olmasi gerekiyo. Sanirim item lvl yükseldikce stat araligi daraliyo. Mesela lvl 60 item 1-100 arasinda verirken lvl 63 50-100 arasi veriyo gibi.

Bu arada +x sayisi ornek verdim tam rakamlari bilmiyorum. Ama genel olark item lvl arttikca affix sayisi artiyo.

Benim anlamadigim nokta item üzerindeki slotlar, onlar affixten sayilmiyo galiba tam random diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nordlydian said:

bende daha yenı 210 self mf yaptım act I cok hızlı ölmeden gidiyorum ama act II de reskill oynuyorum o da can sıkıyor. sanırım GW gelene kAdar act I farmlıcam..

bir tane amulet düşürdüm 150 eurodan gider diyorlar 100 dende gitse olur gw gelene kadar :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...