Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Inferno drop mantığı

troop

Öne çıkan mesajlar

Tamam, yüzdelik olarak act 1,2 ve 3 arasındaki farklar açıklandı eyvallah. Ancak bilmek istediğim bir durum var, hiç act 1 de işe yarar sağlam item dropladınız mı? Act 1' de gelen tek tük ilvl 63 itemlar da 4 propslu ya da çok özelliksiz 6 propslu.

Benim anladığım kadarı ile, act1 de farmladığınız zaman tek tük düşen ilvl 63 lerin propsları iyi olmayacak, dolayısıyla act 3 ve 4 e halen bağımlısınız. Bu demek oluyor ki her ne kadar patch ile birlikte act1 e ilvl 63 getirmiş olsalar da act 3 ve 4 için hatta 2 için bile uygun itemların drop şansı yok.

Kısacası politik davranmış ve insanları susturmuşlar. Bence halen AH/RMAH bağımlılığı sürmekte.

Sizin düşünceleriniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Hell – Act III and Act IV

iLvl 61: 13.9%, up from 9%
iLvl 62: 3.45%, up from 1.9%
iLvl 63: 0% (no change)

Inferno – Act I

iLvl 61: 23.9%, up from 17.7%
iLvl 62: 12.6%, up from 7.9%
iLvl 63: 4.8%, up from 2.0%

Inferno – Act II

iLvl 61: 23.3%, up from 18.6%
iLvl 62: 18.6%, up from 12.4%
iLvl 63: 9.3%, up from 4.1%

Inferno – Act III and Act IV

iLvl 61: 27.1%, up from 24.1%
iLvl 62: 21.7%, up from 16.1%
iLvl 63: 16.3%, up from 8.0%
Sosyal ağlarda paylaş

bu düştüyse bana herşey düşer act1de

imgur

bu offhandi buldum diye barb yaptım çöp armorla act3 farmlıyorum önceki iki karakterimin 150saatte yapamadığı şeyi barb 20saatte yapmaya başladı :p

Ayrıca act1de çok yüksek mf ile takılabiliyorsunuz, son game guide update de MF nin rare affix sayısını etkilediğini belirtmişler. Yani o yüksek MF ile rare bir ilvl63 düşürünce 6prop olma olasılığı bayağı yüksek.
Sosyal ağlarda paylaş

bende bugune kadar bir tane 1h sword dusmustu onu da 17m'a sattım. başka da bişi yok. act I'in rahatlıgından II'ye de gecemıyorum. hjgdfsaer

bende birşey sorucam düşme şanslarını biliyoruz ama itemin kaliteli çıkma şanslarının yüzdesi var mı ? mesela act I ilvl63 1h sword ile act IV ilvl63 1h sword (aynı dpsye sahip) identify yaptıgımızda Act I'in kaliteli çıkma olasılığı var mı ?

oha ösym sorusu gibi oldu nan. sdgqeq
Sosyal ağlarda paylaş

Act 1 dropları ile act 3 dropları arasında hiç fark yok (gerçekten kusacak kadar uzun süre 400 mf ile act 1 farmlayıp, sonra 250mf ile gene baya bir act 3 farmladım) sorun act1 den gerçekten çok az level 63 düşmesi, düşenlerin ciddi bir kısmınında beyaz item olması.

Yüksek mf ile bile son derece az sarı 63 buluyorsunuz act 1'de, ama tabi hiç ölmeden ve hızlı farmlama kısmı gayet güzel. Act 3'te 5x valor 250mf den sonra nerdeyse her kestiğiniz eliteden bir tane sarı 63 düşüyor. Doğal olarak bunların içinden güzel bir item çıkma şansı artıyor, tek fark bu.

Yoksa hala oyunda 20m üstü sattığım tek item düşmedi act 3ten, act 1 den ise 3 tane böyle item buldum. Çünkü act 1'i bayılana kadar farmladım, act 3'e ayıdığım zaman 20 de biri bile değil act 1'in.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar drop mantigi soyle oluyor simdi bi pack goruyoruz olduruyoruz bundan 4 5 tane item dusuyo bunlar stackimize ve mfmize gore sekilleniyor ama nasil sekilleniyor kismina gelince ornegin 1 beyaz 3 mavi ve 1 sari dustugunu varsayalim bu itemlarin ne olcagi siz mobu kesmeden once rollaniyor mesela 1 tane 63 rollandi 2 tane 55 rollandi 2 tanede lvl 61 rollandi diyelim bunlarin arasindan 1 tanesi 5 buff oldugu icin sari oluyo garanti olarak ama hangi biri olcagi hakkinda bisey bilmiyoruz bosstan belirli bi sansla sari dustu olay sari dusmesiyle bitmiyor sarilarda kendi icerisinde rollaniyor nasil rollaniyor diceksiniz sari veyahut legendary olmasi olayi soyle sekilleniyo kestiginiz packten 0.001 sansla legendary dusuyo diyelim sizde kabaca 300 mf varsa 0.003 sansla legendary dusebilir once bu rollaniyo legendary geldimi hayir bundan sonra 6 affixli sari gelmesi rollaniyor mfnize gore geldimi hayir sonra 5 affix 4 3 derken item qualty magicila dusuyor buda rollaniyor 1 affixte rollenip gelirse oda mesel fine galraki bilmemne galraki olarak beyaz dusuyo yani o dusen beyaz archon itemlar slayerlari rare yapmak sizin elinizde insallah yardimci olmustur biraz uzun oldu ama olayi bilmiyenlerin okumaya deger bulacaklarini dusunuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

shippy said:

Arkadaslar drop mantigi soyle oluyor simdi bi pack goruyoruz olduruyoruz bundan 4 5 tane item dusuyo bunlar stackimize ve mfmize gore sekilleniyor ama nasil sekilleniyor kismina gelince ornegin 1 beyaz 3 mavi ve 1 sari dustugunu varsayalim bu itemlarin ne olcagi siz mobu kesmeden once rollaniyor mesela 1 tane 63 rollandi 2 tane 55 rollandi 2 tanede lvl 61 rollandi diyelim bunlarin arasindan 1 tanesi 5 buff oldugu icin sari oluyo garanti olarak ama hangi biri olcagi hakkinda bisey bilmiyoruz bosstan belirli bi sansla sari dustu olay sari dusmesiyle bitmiyor sarilarda kendi icerisinde rollaniyor nasil rollaniyor diceksiniz sari veyahut legendary olmasi olayi soyle sekilleniyo kestiginiz packten 0.001 sansla legendary dusuyo diyelim sizde kabaca 300 mf varsa 0.003 sansla legendary dusebilir once bu rollaniyo legendary geldimi hayir bundan sonra 6 affixli sari gelmesi rollaniyor mfnize gore geldimi hayir sonra 5 affix 4 3 derken item qualty magicila dusuyor buda rollaniyor 1 affixte rollenip gelirse oda mesel fine galraki bilmemne galraki olarak beyaz dusuyo yani o dusen beyaz archon itemlar slayerlari rare yapmak sizin elinizde insallah yardimci olmustur biraz uzun oldu ama olayi bilmiyenlerin okumaya deger bulacaklarini dusunuyorum

yani anladığım,konunun özeti şu;MF KASIN LAN! dimi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...