Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

şimdi başlıyorum arkadaşlar iyi dinleyin kısa kısa yazıp sıkmıyayım hepinizi...

ad kavmi hz hud as 'in peygamberi olduğu kavimdir,kuranı kerimde ad kavmiyle alakalı azgınlıklarından ve helak olmalarından bahseder...

Ad kavmi yeryüzünde haksız yere ululuk gösterip,''Bizden daha kuvvetli kim var? dediler...(fussilet 15)

''görmedinmi? Rabbin Ad'a ne yaptı? O sütünlarla dolu İrem'e (fecr,6-7)

Ad kavmi neredeydi?

Kuranı kerime göre Ad kavminin oturduğu yerin adı Ahkaf'tı Arap yarımadasının güneyinde medeniyetleri olduğu kayıt altına alınmıştır...

1837'de James R.wellested Hısn*ı Gurab adlı yerde Hz hud'un adının geçtiği bir kitabe bulmuştur.

yani yüzeysel olarak bakmak bazı konularda bazılarımızı yanıltabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

Gökleri ve yeri yaratan,sizin için gökten su indirip onunla güzel bahçeler yapan kimdir? Siz onların ağaçlarını bile bitiremezdiniz.Allah ile beraber başka bir ilah varmıdır? Hayır onlar haktan sapan bir kavimdirler. (NEML 60)

Kuranı kerim'in bu ayetinde ve daha sonraki ayetlerde sorulan sorularla inançsızlık ve müşriklik tekzip edilmiştir.

mesela ilk soruda yağmur yağdıran ve bunun vasıtasıyla bitki,ot ve ağaçları yetiştirenin kim olduğu sorulmuştur.bu kadar bitkinin taze kalması için gerekli olan topraktaki çeşitli kimyasal maddeler,bizzat toprağın uygun miktarı ve kalitesi,bu kadar canlının yaşayabilmesi için uygun miktardaki ve kalitedeki su ,yani es kaza tesadüfen böyle gidiyor deseniz bile,binlerce yıldır insan yaşamı neden kesintiye uğramadı?

gezegen de bile ilahi bir ahenkden söz ederken,insan ruhunda ki ahenge laf etmek biraz cahillik oluyor kusura bakmayın...
Sosyal ağlarda paylaş

cunki evrim denen birsey var, memeliler dogada olan degisimlere gore kendilerini adapte ederler ki 4000 senelik yazili tarih dunyanin 4.5 milyar yillik yasini kiyasliyinca insan omru ile kelebek omrunu kiyaslamak gibi bisi lol

dedigin kafa ortacagdan beri var, bak sunla ozetliyoruz

iste bakin bir zirdeli

http://images.nonexiste.net/img/irc/2011/01/06/Tide-goes-in-tide-goes-out-You-cant-explain-that.jpg

buda ondan daha delisi

http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/11282141.jpg

alienlari tanri ile degsitirin, alin size peygamber

http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2011/12/humans-ancient-aliens-guy.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

al şu parayı git zeka al gel ya

http://www.3833.com/files/images/wbn/turkey/turkey_2005_5_lira_f.jpg

işinize gelmediği anlarda evrime darwine atıfda bulunursunuz,bakın ben koyduğunuz ve inkar ettiğiniz Allahın ayetlerine delil getiriyorum diyorum,siz hemen başka yönlere çekiyorsunuz konuyu,hayır inanmayın beni ilgilendirmez de yüzeysel değil derinlemesine gelin arkadaş ya

bide tatar rica ediyorum mahalle karısı gibi araya girme sana cevap vermek istemiyorum,her zaman tahrikkar geliyorsun karşıma git başka konuya yaz olmazmı arkadaşım?
Sosyal ağlarda paylaş

her ayet yanlis diye bir kuralda yokki, ne yani ayetin biri " 2+2=4" diyorsa bu bize tanrinin herseyi bildigini degil muhammedin basit matematik bildigini gosterir, sirf gunes varken ayin kullanilmasi ve hatali ay takvimi yuzunden her sene ramazanin 10 gun geriye gitmesi, mevsimlerin sabit olmamasi bile bize islamla ilgili cok fazla seyi anlatiyor aslinda asdf
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Arkadaşım sperme neden ihtiyaç var dersen evrime kendin çekersin konuyu. Genetik çeşitlilik için olan bir durum sonuçta. Sperme ihtiyaç olmasının nedeni allah mı dememizi bekliyordun?

iyiyi de kötüyü de güzeli de çirkini de o yaratmıştır diyorum ben artık aklına ne geliyorsa,

yerler ve gökte hiçbirşey Allah'a gizli değildir (al-i imran:5)

mesela evrim konusunu açmak ve tartışmak istemiyorum,ben kabul etmiyorum bu net değilmi?

Allahın indirdiği ile hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridir (maide 45)

sizce son ayet ne anlama geliyor biliyormusunuz?

Allahın indirdiği ile hükmetmeyen;devlet,rejim,sistem,ne varsa batıldır diyor,ama diyanetin açıklamasına baktığınızda farklı şeyler söylüyor neden?

çünkü anadolu islamı diye ılımlı islamı yerleştirip,daha sonra fetulloah cemaatine zemin hazırlandı bu ülkede...

benim gibi kendini sadece dine hizmete adamış insanlar ve bazılarınız gibi inanmıyorum diyenler bu ülkede ilk döt altına gidecekler olacak....

yani bu kadar konuyu boşuna tartıştık desem yeridir.ama hala viktor sümerler,mayalar,aztekler diyerek cevap bekliyor,ve cevap verildiğinde objektif değilsin arkadaşım,elinde kanıtla gel denilebiliyor,yani viktor senin yaptığının şundan farkı yok ;

2 arkadaş telefon da tartışır birisi diğerine,o düşüncelerini paketle gönderde göreyim totonu demek gibi birşey lan bu tartıştıklarımız...
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

her ayet yanlis diye bir kuralda yokki, ne yani ayetin biri " 2+2=4" diyorsa bu bize tanrinin herseyi bildigini degil muhammedin basit matematik bildigini gosterir, sirf gunes varken ayin kullanilmasi ve hatali ay takvimi yuzunden her sene ramazanin 10 gun geriye gitmesi, mevsimlerin sabit olmamasi bile bize islamla ilgili cok fazla seyi anlatiyor aslinda asdf

şimdi her 23 nisan farklı bir güne denk geliyor? bu güneş takviminin yanlışlığını mı gösteriyor bize? ay takviminde

Ay, dünya etrafında 12 defa döndüğü zaman bir Kameri sene olur ve 354.367 gün veya 354 gün 8 saat 48 dakika 34.68 saniyedir.

Hicri sene, Miladi seneye göre her yıl 10-11 gün evvel, başlamaktadır. Hicri Kameri takvim her 33 senede tam bir devir yaparak senenin bütün günlerinde oruç tutulmaktadır.

bırak bu işleri ya her konuda farklı bir pas yaparak defansda olan futbolcuları yanıltmaya çalışıyorsun,ama hep top orta sahada dönüyor,
Sosyal ağlarda paylaş

adam topraktaki kimyasallar tam uygun yaşamasına bitkilerin diyor ya. bitkiler o kadar kimyasal var diye yaşıyorlar orada zaten bitkiler yaşasın diye konduğu için değil. daha farklı şekilde olsa daha farklı bir bitki türü adapte olup yaşayacak. dünya dediğin starwars gezeegni değil ki binbir türlü iklim var ee görüyorsun işte adapte nasıl olunmuş farklı sıcaklıklara iklimlere hala daha mükemmel toprak var diyor adam.

gezegenler ilahi ahenk içindeymiş bak sen. meteorların çarpması, gezegenlerin çarpışması falan da heralde allah afk olunca oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ayetin doğruluğu kısmını da çözemedim ki. Ayetler hep "bu böyledir" şeklinde. Ondan sonra arkadaş kızıyor bana Sümerliler'den bahsediyorsunuz diye lol...

"yerler ve gökte hiçbirşey Allah'a gizli değildir "

"Allahın indirdiği ile hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridir"

Bunu böyle yazınca tamam doğru mu oluyor şimdi. İşine gelince ben evrime inanmıyorum zaten yeaa diyorsun ama..
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Redeagle said:

Arkadaşım sperme neden ihtiyaç var dersen evrime kendin çekersin konuyu. Genetik çeşitlilik için olan bir durum sonuçta. Sperme ihtiyaç olmasının nedeni allah mı dememizi bekliyordun?

iyiyi de kötüyü de güzeli de çirkini de o yaratmıştır diyorum ben artık aklına ne geliyorsa,

yerler ve gökte hiçbirşey Allah'a gizli değildir (al-i imran:5)

mesela evrim konusunu açmak ve tartışmak istemiyorum,ben kabul etmiyorum bu net değilmi?

Senin burada ayetlerden alıntı vermen, "sperme ne ihtiyaç var?" demenle zerre alakalı değil. Bende yazarım:

Redeagle'dan yerde ve gökte hiçbir şey gizli değildir (google:5)

Senin yazdığın bu kadar manalı geliyor benim için. Eğer ciddi manada spermin kullanım nedenini bilmiyor ve genetik çeşitliliğin neden gerektiği hakkında bir fikrin yoksa bunca zamandır "insanoğlu nasıl hayatta kaldı" gibi sorular ciddi manada seni aşıyor demektir. Senin evrimi, genetiği kabul edip etmemen doğada gerçekleşen döngüleri senin keyfin için yok sayacağımız manasına gelmiyor.

ayrıca "mi" ayrı olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

ya işte buraları sizin için yarattık bak hep sana özel yaptık buraları demek, insanın kendisini özel olduğuna inandırmak istemesinden kaynaklanıyor. halbuki hiç bi özelliğimiz, amacımız filan da yok. şans eseri oluşmuş işte. aynı şans faktörüyle evrenin başka bi köşesinde de başka bi tür akıllı canlı olşumuştur. belki onlar da bütün evren bizim için yaratıldı lan diyodur.

o yüzden hiç karşılaşmamak lazım direk çatışma çıkar
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır birde şöyle bir durum var. Bu dinin yayılmaya başlayacağı zamanda mısırlı bilim adamları çölde sopaların gölgelerini ölçerek dünyanın yuvarlak olduğunu ıspatlıyorlardı.

O anki dünya da bilimsel, felsefi herhangi bir bilgi yokmuşta bu bilgiler din kitabıyla geldi gibi lanse ediliyor ve bu çok yanlış. O zamanda canlıların nasıl çoğaldığı üzerine tonlarca araştırma var. Bunlar sırf kitapta yeni gördüğünüz için dünyada yeni konseptler olarak algılanmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...