Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

Feamer said:

ya baştada haftalar öncede de diğim gibi, müslümanı bağlayacak hususlar benim görüşüme göre - kalem suresinde mesela olmayın dedikleri- bunlardır, ben bu yazanlarla ilgilenirim

formül kitabı değildir, bütünü beni ilgilendirmiyor

değişti diyorsun, tamam değişsin

o halde, (hakikati) yalan sayanlara boyun eğme!

9. onlar isterler ki, sen yumuşak davranasın da onlar da sana yumuşak davransınlar.

10. şunların hiçbirine itâat etme :yemin edip duran,aşağılık,

11. (herkesi) kötüleğen,söz götürüp getiren,

12. hayra engel olan, mütecâviz ve saldırgan günahkar,

13. kaba ve kötülükle damgalı,

14. mal ve oğullar sahibi olmuş diye (böyle yolunu şaşırmış)

bunları kim yazmış ise ben onu tebrik ediyorum beni de alakadar eden konular bu

kitabin tamamini kabul etmiyorsan musluman degilsin, sabaha kadar inat et yok oyle bir dunya

kuranin tamamina inanmiyorum, tamami beni ilgilendirmiyor diyerek bildigin yaptigin dini inkardir, cezasida olumdur islamda

kendi ozel dinini yasiyorsun sonra ben muslumanim diyorsun, yok ole bisi

ne o karşı argüman getiremeyince, faşist müslüman, oruç bozunca adam bıçaklayan dindar odun

kuranın tamamı kelimeye şadettir

eğer ben Allahın varlığına inanır, kuranda vurguladığı iyi ahlakı uyguladıktan sonra,

vay sen tamamını inkar etin diye cehenneme atacaksa o benim meselemdir

peki sen bildiğini ve yalan olduğu iddia etiğin dini kimden ve nereden öğrendin?
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

"Görebildikleriniz ve göremedikleriniz üzerine yemin ederim ki, hiç şüphesiz o (Kur'an), çok şerefli bir elçinin sözüdür" (K. 69, Hakka Suresi, ayet 3840).

yalan yere yemin eden tanriyi kim carpicak? alin size en kralindan paradoks

bu yeminin yalanlığı nereden geliyor, işte biz onu anlayamıyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Viktor said:

"Görebildikleriniz ve göremedikleriniz üzerine yemin ederim ki, hiç şüphesiz o (Kur'an), çok şerefli bir elçinin sözüdür" (K. 69, Hakka Suresi, ayet 3840).

bu yeminin yalanlığı nereden geliyor, işte biz onu anlayamıyoruz

yalan olması önemli değil. yalan olsa kim çarpacak? tanrı yalan söyler mi? tanrının yemin etmeye ihtiyacı mı var? gibi paradokslar oluşturan bir cümle. yemin etmese inanmayacak mıyız söylediğine?
Sosyal ağlarda paylaş

bak viktor tuzağa düştün kardeşim,bilgin bu kadar internetle sınırlı al eline bırak biraz pc'yi de kitap oku beynin sulanmasın..

hz ali çok zayıf bir şahitdir diyorsun ama kur'an da ona işaret edilen ayet var ne diyeceksin buna?

Allah (c.c) Kur'an'da şöyle buyuruyor:

"Kâfirler, sen peygamber değilsin, derler. De ki: Sizinle aramda tanık olarak Allah ve kitap bilgisine sahip olan yeter." (Ra’d/43)

Ehl-i Beyt’ten gelen hadislerde olduğu gibi Ehl-i Sünnet rivayetlerinde de "Kitap bilgisine sahip olan kimse"den maksadın Hz. Ali (a.s) olduğu vurgulanmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

GODCEPTION
http://matthewatthemovies.files.wordpress.com/2012/04/inception_meme__1_.png
Sosyal ağlarda paylaş

viktor ama sen bir siyasetçi konuşma yaparken konuşmanın genelini almayıp da bir kısmını alıp aha yalancı işte diyen medya görevine soyundun bak o yazdığın ayetin devamı

O, bir şâirin sözü değildir. Ne de az inanıyorsunuz!
42. Bir kâhinin sözü de değildir. Ne de az düşünüyorsunuz!
43. O, âlemlerin Rabbi tarafından indirilmedir.
44, 45. Eğer (Peygamber) bize isnat ederek bazı sözler uydurmuş olsaydı mutlaka onu kudretimizle yakalardık.
46. Sonra da onun şah damarını mutlaka keserdik.
47. Hiçbiriniz de bu cezayı engelleyip ondan savamazdı.
48. Şüphesiz Kur'an Allah'a karşı gelmekten sakınanlara bir öğüttür.

öncesi ve sonrasını belirtmediğin hiç bir cümle bütünü anlatmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

bak viktor tuzağa düştün kardeşim,bilgin bu kadar internetle sınırlı al eline bırak biraz pc'yi de kitap oku beynin sulanmasın..

sana birşey anlatayım madem internet bilginisin,bunları doğru bil ki bir daha yanılma karşındakiyle tartışırken

ben sana uydurma demiyorum bak dikkat et...
ama tabii yine dalgaya alacak çıkacak v.s v.s ne anlatsak boş

Kuran-ı Kerim diye bahsettiğimiz kitapta bulunan ve surelerde geçen bazı hataların bulunmasına rağmen , bunların ya 'Allahın yemin etmesi' durumuna rağmen yanlış olması biraz kredibiliteyi düşürmesi ya da kitabın ilk halinden degişmesi anlamına gelmesi demek anlamına getiriyor ki bu da yukarıda gördügümüz arkadaşımız gibi ne zaman kanıtlı yazı yazılsa cevaben üste çıkma ve ben dini bilirim sen din nedir ne degildir bilmezsin tavrına sürüklüyor. Lütfen eğitimini almış okumuş etmiş kendi kararlarını kendi araştırarak edinmiş insanlara , anneden babadan dini devralmış mahalle kuran kursundan ögrenilen bilgilerle gelmeyiniz buraya.

Bu arada belirtmeliyim ki , George Bernard Shaw tamamen ingiliz kraliyet ailesi düşmanı Fabian Society üyesi katolik kilisesi düşmanı bir insandır ve elit sosyalistligi yüzünden olacaktır ki bir ton müslümanlıgı öven lafı bulunmaktadır çünkü o dönem müslümanlık belki de en az bulunan dinlerden biridir ingilterede ve bu da bir çok insanı kızdırmaya yetmiştir, bir fabian society falan açıp okursan ögrenirsin , bak senin gibi yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ali ve tüm halifeler zaten Muhammed'in kurduğu kabileden sultanlığa(halifelik) evrilen devleti büyütmek için her şeyi yaptılar ve söylediler.

Bunların sözlerinin hiç bir kıymeti yok, adamlar sultan olacam diye her halife öldüğünde birbirine girmiş, Muhammed'in torunlarını bile kesmiş, daha neyin dininden allahından bahsediyonuz ya lol
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

viktor ama sen bir siyasetçi konuşma yaparken konuşmanın genelini almayıp da bir kısmını alıp aha yalancı işte diyen medya görevine soyundun bak o yazdığın ayetin devamı

O, bir şâirin sözü değildir. Ne de az inanıyorsunuz!
42. Bir kâhinin sözü de değildir. Ne de az düşünüyorsunuz!
43. O, âlemlerin Rabbi tarafından indirilmedir.
44, 45. Eğer (Peygamber) bize isnat ederek bazı sözler uydurmuş olsaydı mutlaka onu kudretimizle yakalardık.
46. Sonra da onun şah damarını mutlaka keserdik.
47. Hiçbiriniz de bu cezayı engelleyip ondan savamazdı.
48. Şüphesiz Kur'an Allah'a karşı gelmekten sakınanlara bir öğüttür.

öncesi ve sonrasını belirtmediğin hiç bir cümle bütünü anlatmaz.

bak bende diyim aynisini, dediklerim yalansa allah belami versin, cayir cayir yaniyim su odadan cikmak nasip olmasin vs vs

yemin uydurmaktan kolay ne var, ilkokul terk adamin yapabilicegi sey bu, kendini hakli cikarmak icin yazmis adam iste
Sosyal ağlarda paylaş

bakın şimdi şairin yazdığı bir sözler bütünü diyorsunuz kurana

belagat da ve kısa söz de kuranın üzerine dahi bir kitap gelmemiştir diyorum ispat ediyorum ayetin anlamı değil kısalığı ve özlüğü hakkında tabii bunun asıl ispatı arapçadadır.

o güne kadar böyle kısa ve öz olarak bir olayı anlatan bir cümleye rastlanılmadığını,peygamberle savaşıp ölen şairler dahi söyler ve yazar

Ey yer, suyunu yut. Ey gök, suyunu tut. Su çekildi, iş bitirildi ve gemi Cudi Dağına oturdu.

bu ayet de belirteyim de ne olduğunu sadece şairane dille yazılmadığını da belirtmiş olayım.

edit:hud 44.ayet
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Adam kendi yazmış-kendi yönetmiş-kendi oynamış, daha Allah'ın yemini Ali'nin lafı kanıt olur diyorlar asdasdasd

sen yapsana tatar?

yada şimdiye kadar dünya tarihine yön vermiş hayatı belirgin olan,sözlerinden dahi bir ilim dalı çıkarılan (hadis)

inandığı hakim-i mutlak yaratıcının sözleri olan kuran-ı kerim'i korumak için bu kadar özen gösteren,dünya üzerinde 1400 yıl üstüste binlerce kez düşman akınlarına sırf dini sebebiyle maruz kalmış bir inanç sistemini gösterebilirmisin?
Sosyal ağlarda paylaş

Bende şahidiniz olurum olmaz mı ? Yemin ederim ki şahidiniz olurum hatta o derece, eğer yalan söylüyorsam kendimi çarpayım o derece.

Yahudiler kadar dert görmüş millet var mı ? İncilden israilin kuruluşuna kadar yahudilere sataşmış asıl herkes , bence acitasyonu müslümanlar adına yapma çok fena yanılırsın adam öldürerek din yayan bir dinden bahsediyorsun ki din yayman konusunda muhammedin kendi çıkarttığı savaşları şuraya yazsak şok geçirilir. Dinini kabul ettirmek için mekan ele geçirip kabul edilene kadar adam öldürdügü saklanan gizlenen bir olay degil.
Sosyal ağlarda paylaş

http://web.archive.org/web/20080822045534/www.islam-exposed.org/furqan/contents.html

ahanda fake kuran, gercek furkan

ustune hala akademik calismalar yapiliyor, muslumanalrin yapabildigi en somut itiraz adamalrin domaini patlatip internetten sansurletmek oldu, israil ve CIA oyunuymus bu iki arapin yazdigi kuran

http://web.archive.org/web/20070803081500im_/http://www.islam-exposed.org/furqan/pages/344.jpg

bakin ne kadar duzgun, hadi bunada inanin

is sanatla olsaydi dedigim gibi allahtan buyuk mozart var
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

"Tatar Ramazan" said:

Adam kendi yazmış-kendi yönetmiş-kendi oynamış, daha Allah'ın yemini Ali'nin lafı kanıt olur diyorlar asdasdasd

sen yapsana tatar?

yada şimdiye kadar dünya tarihine yön vermiş hayatı belirgin olan,sözlerinden dahi bir ilim dalı çıkarılan (hadis)

inandığı hakim-i mutlak yaratıcının sözleri olan kuran-ı kerim'i korumak için bu kadar özen gösteren,dünya üzerinde 1400 yıl üstüste binlerce kez düşman akınlarına sırf dini sebebiyle maruz kalmış bir inanç sistemini gösterebilirmisin?

SIRF din sebebiyle çıkan hiçbir savaş dünya tarihinde yoktur. 1 tane bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Uçkur 4:31

1.Kim ki Big Bang'i tetikleyen kudretteki benim elçimin yolundan gider, o ki tekilalarda yıkanıp, mankenlerle (huri) sevişecektir (cennette).

olmuyor,olamıyor loxias parantezlerle derdini konuşurken anlatıyorsun..

sevişecektir.. açıyorum paranteeeeez cennette kapatıyorum yada bunu anlatamazsın yahu binlerce kişiye seslenirken savaş meydanında.. değilmi?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...