Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

kanıtla gel arkadaşım,ayrıca bak sana birşey anlatayım madem internet bilginisin,bunları doğru bil ki bir daha yanılma karşındakiyle tartışırken,

hadis ilmi peygamberimiz zamanında dahi,söylediği sözleri ezberleyip kaydetmeye veyahut 8*10 kişinin üzerinde ittifak kurarak kitabına aldığı selefi salihin döneminde ki peygamber sözleri üzerinde meşrudur.

şimdi burayı iyi oku!!!!

x kişinin oğlunun amca oğlu ki bunun imani melekeleri zayıfdır,cihada gitmez,oruçları tutması sıkıntılıdır,sünnetlere fazla ayak uydurmaz ,yalan söyler,hatta zina yaptığına dair rivayetler var denilerek buhari ve sahih hadis kitapları ileride bunun vebali olur diyerek kitaplarına almamışlardır.

ben sana uydurma demiyorum bak dikkat et...

mesela tasavvufçuların sıkça kullandığı sallama bir hadis vardır.

7-Hz Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur: Karnınızı aç bulundurunuz ihtirası terk ediniz bedeninizi çıplak bırakınız amellerinizi kısa tutunuz ciğerlerinizi susuz bırakınız dünyayı terk ediniz umulur ki bu sayede Rabbinizi kalplerinizle görürsünüz.

Tasavvuf literatüründe bu rivayeti Hucviri müşahade bahsinde zikretmiştir.Hucrivi age.s.474

Iraki aslını bulamadığını söylemektedir rivayetin bir aslı olmadığı anlaşılmaktadır.İraki age III.214 Zebidi ithaf VII.288

bak sonunu iyi oku...

ama tabii yine dalgaya alacak çıkacak v.s v.s ne anlatsak boş
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Peki yeryuzunde iki farkli kuran mushafi var desem sen nedicen? En eski kuran topkapida filan degil Taskenttedir, omer doneminden kalmistir, o kullanilir

Sayfalari arasinda yiginlada fark vardir, o sayfalar yaslandi bozuldu aslina uygun restore ettik derler artik yersen

Hayir yarim yamalak bisiler biliyorsunuz bari kesin diye hava atmayin ehuehu

ya baştada haftalar öncede de diğim gibi, müslümanı bağlayacak hususlar benim görüşüme göre - kalem suresinde mesela olmayın dedikleri- bunlardır, ben bu yazanlarla ilgilenirim

formül kitabı değildir, bütünü beni ilgilendirmiyor

değişti diyorsun, tamam değişsin

o halde, (hakikati) yalan sayanlara boyun eğme!

9. onlar isterler ki, sen yumuşak davranasın da onlar da sana yumuşak davransınlar.

10. şunların hiçbirine itâat etme :yemin edip duran,aşağılık,

11. (herkesi) kötüleğen,söz götürüp getiren,

12. hayra engel olan, mütecâviz ve saldırgan günahkar,

13. kaba ve kötülükle damgalı,

14. mal ve oğullar sahibi olmuş diye (böyle yolunu şaşırmış)

bunları kim yazmış ise ben onu tebrik ediyorum beni de alakadar eden konular bu
Sosyal ağlarda paylaş

adam kendine helal kılınan kadınların listesini çıkarmış, seni istemeyen senin istediğin olursa sana helaldir onlar bilmez allah bilir demiş, evine gelenler uzun oturmasın diye ayet indirmiş, karşı çıkanlar ahirette azap çekecektir ama siz yine de parmaklarını doğrayın tarzı fantezilerini iletmiş, araya iki üç dağ deniz karıştırınca zorlaya zorlaya mucize çıkarıp bu kitabın "yaratıcı" tarafından indirildiğine nasıl inanabiliyorsunuz. hani o dönemler için fena değil de fantastik edebiyatın çok daha iyi yapıtları mevcut günümüzde onlara "inansanız" ufkunuz genişler az.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Viktor said:

Peki yeryuzunde iki farkli kuran mushafi var desem sen nedicen? En eski kuran topkapida filan degil Taskenttedir, omer doneminden kalmistir, o kullanilir

Sayfalari arasinda yiginlada fark vardir, o sayfalar yaslandi bozuldu aslina uygun restore ettik derler artik yersen

ya baştada haftalar öncede de diğim gibi, müslümanı bağlayacak hususlar benim görüşüme göre - kalem suresinde mesela olmayın dedikleri- bunlardır, ben bu yazanlarla ilgilenirim

9. onlar isterler ki, sen yumuşak davranasın da onlar da sana yumuşak davransınlar.

abi basic ahlaka sahip olmak için din sahibi olmana gerek yok tek olayın oysa yani
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

kitabin tamamini kabul etmiyorsan musluman degilsin, sabaha kadar inat et yok oyle bir dunya

kuranin tamamina inanmiyorum, tamami beni ilgilendirmiyor diyerek bildigin yaptigin dini inkardir, cezasida olumdur islamda

kendi ozel dinini yasiyorsun sonra ben muslumanim diyorsun, yok ole bisi
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

kuran diyorum, en kesin dini kaynak diyorum bana hadisle geliyorsunuz

hadisleri kafadan gecin, yalan dolan 432543254352 tane hadis var, hepsini toplasan bi insanin yasadigi surece o kadar lafi etmesi imkansiz uyumasa ve surekli konussa bile

viktor şöyle onu da açıklayayım pekala,

hz ali peygamberimizin yanında büyümüş ve onun şahididir.ilk kuran tefsirini de hz ali yardımıyla yapıldığı bilinen birşeydir.
Hz. Ali (a.s)'ın kendisi şöyle buyuruyor: "Resulullah'a nazil olup da bana okumadığı bir ayet yoktur. O okuyor ve ben de yazıyordum; daha sonra o ayetin tevil ve tefsirini, nasih mi yoksa mensuh mu olduğunu bana öğretiyordu."[8]

günümüz de bir kitap çıktığında aynı kitabın 1 hafta sonra korsanları raflara konuluyor,kimisi önsöz dahi yazıyor bu sence kanıtmıdır ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/480784_3698007643394_745693337_n.jpg

bu ne saçmalık abi
http://worldsstrongestlibrarian.com/wp-content/uploads/2011/05/hannibal-lecter.jpg
http://www.npt.gov.uk/images/pressreleases/2464_anthony_hopkins_disabled_sports.jpg

adamın rolü neyse onu yapıyor.
sonra gidip kendi hayatını yaşıyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

Feamer said:

Viktor said:

abi basic ahlaka sahip olmak için din sahibi olmana gerek yok tek olayın oysa yani

asıl mesela kitabı okuyunca ne anladığın ben ve benim gibi bie çok kimse bunu anlıyor,

aslı mesela zaten iyi ahlak sahi olmak, oruç tutmak, hacca gitmek falan değil, iyi ahlaklı olmaz isen bunların zaten bir faydası yok, artı zararı var

değişmiş dediğiniz kuranda sayısız kere bu öğüdü veriyor, bende diyorum neresi değişmiş, değiştirip bunu yaptılarsa ne ala, yok başka tarafları değişmiş ise diyorum yukarıda yaptığım çıkarımlar göre beni bağlamaz,
Sosyal ağlarda paylaş

Narius said:

oncekendimi said:

-Deno- said:

islam'ın en mükemmel din olduğuna inanmayan 10 kişi bulabilirim

merak etme bu din 1 kişiyle başladı.ve kıyamete kadar da devam edecek.

bugünün mitolojileri de zamanında öyle diyordu çok emin konuşma.

bak ben demiyorum bunu

(Bernard Shaw) «Sizce yeryüzünde en ilginç olay nedir?» diye sorulduğunda: «Yeryüzünde bunca kavga ve düşünce kargaşasına rağmen, Kur'an'ın tazeliğini, korumasıdır» diye cevap vermiştir..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Ren said:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/480784_3698007643394_745693337_n.jpg

bu ne saçmalık abi
http://worldsstrongestlibrarian.com/wp-content/uploads/2011/05/hannibal-lecter.jpg
http://www.npt.gov.uk/images/pressreleases/2464_anthony_hopkins_disabled_sports.jpg

adamın rolü neyse onu yapıyor.
sonra gidip kendi hayatını yaşıyor işte.

mantık olarak haklısın.

ama cemaat kadrolaşması olarak olaya bakarsan durum pek öyle değil (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Viktor said:

kuran diyorum, en kesin dini kaynak diyorum bana hadisle geliyorsunuz

hadisleri kafadan gecin, yalan dolan 432543254352 tane hadis var, hepsini toplasan bi insanin yasadigi surece o kadar lafi etmesi imkansiz uyumasa ve surekli konussa bile

viktor şöyle onu da açıklayayım pekala,

hz ali peygamberimizin yanında büyümüş ve onun şahididir.ilk kuran tefsirini de hz ali yardımıyla yapıldığı bilinen birşeydir.
Hz. Ali (a.s)'ın kendisi şöyle buyuruyor: "Resulullah'a nazil olup da bana okumadığı bir ayet yoktur. O okuyor ve ben de yazıyordum; daha sonra o ayetin tevil ve tefsirini, nasih mi yoksa mensuh mu olduğunu bana öğretiyordu."[8]

günümüz de bir kitap çıktığında aynı kitabın 1 hafta sonra korsanları raflara konuluyor,kimisi önsöz dahi yazıyor bu sence kanıtmıdır ?

adem-nuh-musa-isa-muhammed-ebubekirden olusan guven zincirine aliyide ekledin ki guven zincirinden yukarda bahsetmistim, bunlardan birisi kotu niyetli ise tum zincir gumbur gumbur cokuyor

ayrica ali cok zayif bir sahit olmus, kuranda allah bizzat muhammed icin sahitlik yapiyor hadi onu gectim allah yemin ediyor

"Görebildikleriniz ve göremedikleriniz üzerine yemin ederim ki, hiç şüphesiz o (Kur'an), çok şerefli bir elçinin sözüdür" (K. 69, Hakka Suresi, ayet 3840).

yalan yere yemin eden tanriyi kim carpicak? alin size en kralindan paradoks
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...