Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bankacı patiler, bankadan gelen mesaj - fon mon -

Suark

Öne çıkan mesajlar

Of çok cahilim bu konuda, canımı da sıkıyor bunlarla uraşmak.
Benim bir çalışan hesabım var yapı kredide, şöyle bir uyarı geldi bugün,

said:
ÇALIŞAN HESAP’TA DEĞİŞİKLİK DUYURUSU
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’nin Likidite Yönetimi Hesabı “Çalışan Hesap”, müşterilerin vadesiz
hesaplarında, belirlenen alt sınırın üzerinde bulunan tutarları “Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Likit
Fon” alarak değerlendirmektedir.
8 Temmuz 2012 tarihinden itibaren Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Likidite Yönetimi Hesabı’nın
nemalandırılmasında kullanılan yatırım fonunda değişikliğe gidilecek ve yeni alımlar için Yapı ve Kredi
Bankası A.Ş. B Tipi Şemsiye Fonu’na Bağlı Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Alt Fonu (Dokuzuncu
Alt Fon)(*) kullanılacaktır.
“Çalışan Hesap” müşterilerinin talimat verilen ödemelerinin ve nakit işlemlerinin karşılanması için
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Likit Fon bozulmaya devam edecek ve hesapta kalan tutarların
nemalandırılmasında ise 8 Temmuz 2012 tarihinden itibaren Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Şemsiye
Fonu’na Bağlı Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Alt Fonu (Dokuzuncu Alt Fon) (*) kullanılacaktır. Dolayısıyla
ödeme ve nakit işlemlerin karşılanması için otomatik fon bozumu gerekmediği sürece, müşteri
hesabında mevcut Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Likit Fonları bozulmayacaktır.
YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş. B TİPİ ŞEMSİYE FONU’NA BAĞLI KISA VADELİ TAHVİL
VE BONO ALT FONU (DOKUZUNCU ALT FON) (*)
Fonun Yatırım Amacı/Stratejisi
Fon yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakde dönüşümü kolay ve
riski az olanlar tercih edilir. Fon portföyünün ağırlıklı ortalama vadesi en az 25 en fazla 90 gündür.
Alım - Satım Saatleri
Saat 00:00-17:00 arasında alım satım emirleri aynı günün fiyatıyla on-line gerçekleşir.
Saat 17:00 ile ertesi günün fiyatının belirlendiği saatler arasında aynı günün fiyatıyla sadece satım
işlemi, ertesi günün fiyatının belirlendiği saat ile 24:00 saatleri arasında ise aynı günün fiyatıyla satım
ve ertesi günün fiyatı üzerinden alım işlemi gerçekleşir.
(*) Daha önceki bilgilendirmede Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. B Tipi Şemsiye Fonu’na
Bağlı Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Alt Fonu (Birinci Alt Fon) olarak belirtilen Fon, Yapı ve Kredi
Bankası A.Ş. B Tipi Şemsiye Fonu’na Bağlı Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Alt Fonu (Dokuzuncu Alt Fon)
olarak değişmiştir.

ne bu? anlamadım ben? nolcak şimdi bunda? benden bişi alıcak mı? alıyosa direk kapatayım hesabı. Tokata getirecekler
Sosyal ağlarda paylaş

Garanti'de yüz yıldır olan Elma Fonu'nu kopyalamışlar anladığım kadarıyla, önemli bir şey değil, senin hayatını değiştirmez yani.

Bir alt sınır belirliyorsun, örneğin 5.000 TL, bankada 6.000 TL paran olduğunda bunun 1.000 TL'sini otomatik olarak fona çeviriyor hesap. Üç beş bir şeyler biriksin, boş durmasın diye işte. Sen gidip 5.500 TL işlem yapmaya kalkarsan da otomatik olarak bir kısmını bozdurup sana yine paranı veriyor (olması gerek düzgün yaptılarsa).
Sosyal ağlarda paylaş

Bankalar gönderdikleri sms lerden 5 tl para alacak diye haber okudum haberi bulmaya gidiyorum

Bankaların SMS'le borç bildirimi 5 TL!

Bankalar kart borcunu telefon ya da mesajla bildirdiği müşterisinden 5 lira da para tahsil ediyor
http://www.dunyabulteni.net/?aType=haber&ArticleID=215358

geçtiğimiz günlerde bankalar ATM’den kart olmadan hesaba para yatırma işlemlerinden 5 TL ücret tahsil edecek yeni düzenlemeleri hayata geçirmeye başladılar.

Kaynak: http://www.tuketicifinansman.net/2012/02/atmden-kartsiz-para-yatirmak-artik-5-tl.html#ixzz20IR0Rw00
Sosyal ağlarda paylaş

Bin çeşit yol var kredi kartı ekstresini görmenin. Bunları kullanmayıp bana sms gelsin dersen, (bazı bankalar) bunu ücretlendiriyo tabi. Ama mail vs beleş biliyosun.

Diğer yandan kartsız atm para yatırma da ücrete tabi. (başkasının hesabına) Bu da bi bin yıldır falan var yauv...
Sosyal ağlarda paylaş

likit fon dediğine göre ağırlıklı olarak $ veya TL denomine hazine bonosu falan olacaktır, tam olarak ağırlıklarını bilmiyorum, geri kalanında endeks, hisse senedi, altın, mevduat faizi, vs. gibi şeylerde değerlenecek. mevduat faizi 8% olunca "100 milyarım olsa ayda 8 milyarla gül gibi geçinirim." tarzı konuşuyor ya, insanlar aslında onu enflasyon ile normalize etmiyorlar, dolayısıyla mevduat getirisi aslında 2-3% arasında, o yüzden ileriye dönük yatırım yapmak istiyorsan ve bütün paranı altına basmak istemiyorsan bu tarz fonlara girebilirsin.

baggio'nun da dediği gibi mevduat hesabından belli bir miktar para alıp, onunla belli başlı finansal enstrümanlara yatırım yapacak. ancak, hatırladığım kadarıyla, bu fonlara yatırım yaptıktan sonra, o parayı belli bir süre unutman gerekecek, öbür türlü çekmek istediğinde erken çekim cezası tarzı birşey alırlar, aklında bulunsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...