Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2012 - 2013 Regular Season

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Rudy Gay'den kurtulmaları iyi oldu. Birde bu konuyu 2-3 hafta önce kadar Potacast'te de konuşmuşlardı. Bütçeleri bu oyuncuları tutmaya yetmiyor ve aralarında en istikrarsız ve takıma uyum sağlayamayanı yolluyorlar. Gay'in yüklü kontratı var yanılmıyorsam.

Kendini yıldız sanıp pek birşey olmayan bir tip aslında o yüzden ayrılmaları kolay olmuşta Calderon'u vermeseler bari, Prince'i falan almak ne birde ...

Suns ile Dudley + 1. tur draft hakkı = Gay takası düşünülüyordu. O olsaydı harika olurdu takım içinde bu takas biraz soruşturulabilir.

Gay'den kurtulmaları iyi oldu ama
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu sezon başında şu hamleyi yapsalar hadi biraz mantıklı olabilir de; playoff potasındasın, takım gayet iyi gidiyor, all-star arasına muhtemelen konferans 4.sü olarak gireceksin ve uzun yıllardır görülmeyen bir seviyede olacaksın, buna rağmen gidip takımının yıldızını takaslayıp yerine orta seviye bir forvet ve Calderon alıyorsun.

Üstelik bence Conley tam olarak Memphis sistemine uyan bir guard. O bölgede Bayless de 2. adam olarak gayet idare ediyor. Calderon'a ne gerek vardı?
Sosyal ağlarda paylaş

memphis'e gerizekalı falan diyosunuzda adamlar gayet güzel iş yapmışlar. konferans 4.lüğünün üstüne ztn çıkamazlar. anca playoff'ta 2 tur geçip elenirler. e geçen sene gay yokken yaptıkları ortada takımın. yani onları buraya getiren adam gay değil pota altında ki gasol ve zack ile beraber takım savunması ve mücadele. gay'de bunların hiçbirine uymayan va max kontrat alan adam. bide lokavttan sonra cap'in üzerine çıkan takımlara dahada ağır vergi yükü getirildi. memphis'te cap'in üzerindeydi bu sene. hem cap'in altına düşmek için hemde playoff'ta kendilerine katkı verebilecek süper bi trade yapmışlar bence.

price 32 yaşında olmasına rağmen en az 2 senede daha çok çok iyi savunma yapabilir. ztn sistem oyuncusu. tecrübelide. gayet iyi iş yapıcaktır memphis'te. ed davis ztn çok potansiyelli uzun. speights'i yolladıktan sonra bi eksiklikleri olmuştu uzun yedeği olarak en iyi şekilde doldurdular. austin daye'de benchten gelip 2 3 şut atıp geri gider benche. genç atletik adam işte.

toronto asıl aptallığı yapan kesinlikle. millet en azından 2 tane şutor tutmaya çalışır takımında, toronto'nun ilk 5inde şut atabilen adam yok şu anda. lowry biraz ortalam üstü sadece. derozan gay 2lisi resmen kabus. içeri gömülen her takım saçmasapan şuta zorlar 2sini.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hakkaten ya, bir de vermişsiniz veriştirmişsiniz memphise. Rudy Gay takımın yıldızıydı bile denmiş sddfssfd, siz uzun zamandır takip etmiyorsunuz heralde nba'i :p

rudy gay bio:

>2 tane yutup smaçıyla hype yap.
>memphis bırak allstarı, superstar kontratı versin.
>3+ sene yat
>derrick rose'un, durant'in bilmemkimin çılgın attığı takımda BEN DAHA YILDIZIM EN YILDIZ BENİM diye kapris yap, şampiyona boyunca kenarda otur.
>ikide bir GERÇEK İSLAM RUDY BU DEĞİL diye demeç ver gündemde kalmak için

http://i22.photobucket.com/albums/b306/Shack1212/rudy-gay-rt-float.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Lol Marc Gasol takımı sırtlasa da, Zach bütün reboundları çekip 20 üzeri sayı da atsa bu takımın yıldızı Rudy Gay oldu hep.

Sorun zaten onun gönderilmesi değil, neden sezon başı değil de şu an takım iyi giderken gönderiliyor? Takım halinden memnun gidiyor işte ne diye çomak sokuyorsun ki?
Sosyal ağlarda paylaş

asıl sana lol. gay olmadan playoff'ta neler yaptıklarını bilmiyosun sanırım. adamlar gay olmadan konferans yarı finalinde 7. maçta elendiler thunder'a.

sonraki sene gay ile beraber ilk turda elendiler clippers'a. yani aldığı para olarak gay belki superstar gözükebilir ama hiçte superstar kariyeri yok. sadece istatistik olarak öle gözüküyor.

ligin en overrated adamlarından biri.

ha tabiki bütün takım gay olmayınca iyi, gay olunca kötü denemez. ama gay'in takımın bütünlüğüne sıkıntı yaşattığı ve arıza çıkaran bi yapıda olduğu kesin. ayrıca 16 milyon dolar alıyo bu adam senede ve ne bir işe yarar maç kazandırdığı var ne de oyuna doğru düzgün bir etkisi. anca denk gelicekte son saniyeyi kullanıcak. super star dediğin adam gerektiği zaman insiyatif alır, gerektiği zaman geri çekilir takımı oynatır. gay bunların hiçbirini yapan bi adam. sen isteediğin kadar lol gay bu takımın yıldızıydı de. demekki değilmişki price, daye ve ed davis karşılığında trade'lendi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ömer alamaz mip'i.

Paul George allstar da oldu zaten, şu an superstara dönüşme yoluna başladı. Ki adam şu ana kadar hep savunmasıyla ön plandaydı, bu sene bir anda skorere dönüştü. Geçen yıl playofflarda indiananın en zayıf halkası olarak görülürken şimdiki durumu ortada.

Harden reis zaten malum, gerçi onun işte zaten böyleydi sadece ilk 5de başlamıyordu durumu var.

Holiday'in iguadala gitmişken bynum uçmuşken takımı sırtlayan oyuncuya dönüşmesi var, en azından yetebildiği kadarıyla.

OJ Mayo hayvan gibi hype yapmıştı, hala onun tarafında olan bir sürü yazar var.

Ömer 5. 6. option gibi şu an. Houston all star arasından sonra şampiyonluk istese coşsa bile ömere değil hardena verirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Harden'a gideceğine Paul George gitsin daha iyi olur. Harden üstüne ne koydu ki abi ilk beş başlamasının dışında? O da yani takas olmasa yine olmayacaktı.

Geçen yıl da zaten OKC dışında her takımda çok rahat ilk beş oynayacak düzeyde bir oyuncuydu. Hatta bana kalırsa daha iyiydi.

Ömer'e MIP gideceğine bende inanmıyorum. İstatistikler tamam güzel, iyi savunmada var ama halen hücumda eksiklikler var. Çarkın tam bir parçası olamadı.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Harden'a gideceğine Paul George gitsin daha iyi olur. Harden üstüne ne koydu ki abi ilk beş başlamasının dışında? O da yani takas olmasa yine olmayacaktı.

Geçen yıl da zaten OKC dışında her takımda çok rahat ilk beş oynayacak düzeyde bir oyuncuydu. Hatta bana kalırsa daha iyiydi.

Ömer'e MIP gideceğine bende inanmıyorum. İstatistikler tamam güzel, iyi savunmada var ama halen hücumda eksiklikler var. Çarkın tam bir parçası olamadı.

dalga geçiyorsun di mi?

harden ne yaptı? ilk 5 başladı eyvallah da, tek başına taşıyor hücumda houston'ı resmen.
dakkaları %22 arttı, sayısı %54, asisti %49....
takımın hücumdaki tek gerçek yaratıcısı iken %44 ile şut atıyor.

aç bir bak tarihte 25 sayının üzerinde ortalama yakalayan adamları 1 sezonda. ya da dur ben sana söyleyeyim aklıma gelen 5-10 taneyi.
lebron, durant, kobe, wade, nowitzki, shaq, malone, jordan, robinson, barkley, olajuwon.

hani 25 sayının üzerine çıkmanın ne kadar zor olduğunu anlamanız açısından yazdım şunları. oturup harden'ın rolü ve dakkaları değişti diye laf etmeyin yani. paul george'un da aynı şekilde dakikaları değişti ve granger sakatlandı. harden'ın ilk 5 çıkmaya başlaması ile benzer bir etki diyebiliriz granger'sız indiana'ya, adamların ellerinde 2 ve 3 numara yok resmen şu anda.

kısacası harden'ın almaması büyük komedi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bilmiyorum, zaten çok yetenekli olan adamların ekstra süreler ve görevler aldığında istatistiklerinin artıyor olması bana göre MIP olmak için yeterli değil gibi gözüküyor. Yani kişisel fikir tabii, geçen yıl hatırlarsan Ryan Anderson'a da karşı çıkmıştım.

Harden oyun olarak geçen yılın üstüne hiç koyamadı ki, sadece 10 dakika kadar daha fazla süre alıyor ve artık yancılık yerine kilit adam rolünde oynuyor. Doğal olarak istatistikler artacak. 25 sayı ortalaması yakalamasını da küçümsemiyorum, çok büyük başarı. Ekstradan Harden hayranıyım da onu da belirteyim.

Ama dediğim gibi geçen yılın üstüne oyun zekası, yetenek vs. koyup; istatistiklerini ve takıma katkısını da arttıran adamların bu ödülü almasını daha mantıklı buluyorum ben

Yanlış düşünüyor olabilirim ama bu yüzden Harden'in almasını istemiyorum. Harden zaten çok üst düzey bir adamdı, ödülün adı "En Çok Gelişme Gösteren Oyuncu". Olay sadece görev, takım değişikliği sonrası istatistikleri artan oyuncular sınırlandırmasından çıkmalı diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

süre ve rol değişimi diyorsun. bak sana yazdım yukarıda sürenin artmasına oranla sayı ve asistlerinin artışının daha fazla olduğunu. george'da bu oranlar daha kötü harden'a göre mesela.

bir de dediğim gibi george'un da rolü değişti çünkü takımda 2-3 numarada oynayacak 1 tane bile adam yok şu anda. herkes çöp.
Sosyal ağlarda paylaş

ya george'u o arada harden'a gideceğine ona gitsin diye öne sürdüm. Yoksa desteklediğimden vs. değil.

Yani savunduğum şeyde şu işte,

Geçen yıl Harden tüm sezon boyunca 629 atış yapmış. Bu sezon daha şimdiden 834 atışa ulaşmış. Her top elinde bitiyor, her atağa hemen hemen yön veriyor. Adam içinde yatan cevheri ortaya koyuyor. Üstüne olağanüstü bir gelişme koymuyor ki, hani böyle ekstrem gelişim gösterdiği bir dalda yok bana kalırsa. Saf bir lider olabilseydi takıma belki MIP'e sıcak bakabilirdim ama skorer kişiliğine rağmen liderlik vasıfları olduğuna da inanmıyorum. Yine de yapmaya çalışıyor helal olsun.

Dediğim gibi abi yani var olanı göstermek yerine var olanın üstüne koymak arasında bir fark olmalı, ikisi de saygı gösterilecek şeyler ama biri daha önemli
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...