Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmirde öldüren kedi için üniversiteliye 3 ay 10 gün hapis verildi

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

çok az vermişler.

3-4kat fazla süre ile de sosyal sorumluluk projelerinde falan çalıştırılıyor olmalıydı. sonrasında da bi o kadar psikolojik destek etc.

Su sosyal sorumluluk olayini bi oturtsalar baya baya ise yarar zaten tek basina da nihayetinde iyi bir sey abi. Memlekete yararli bir sey icin ugrasildigini ne zaman gordun sen ?
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

herkes tanıyo ve kimse girişmemiş mi yolda çocuğa?

yemin ediyorum ağzını burnunu kırardım hiç de alıcagım cezadan pişman olmazdım
net

şu hapis cezası az bile
umarım örnek olur daha da ağırlarını getirirler ilerde hatta
sosyal sorumluluk da güzel iş
gitsin lağım filan temizlesin hatta 2 yıl boyunca
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

Mal said:

herkes tanıyo ve kimse girişmemiş mi yolda çocuğa?

yemin ediyorum ağzını burnunu kırardım hiç de alıcagım cezadan pişman olmazdım
net

şu hapis cezası az bile
umarım örnek olur daha da ağırlarını getirirler ilerde hatta
sosyal sorumluluk da güzel iş
gitsin lağım filan temizlesin hatta 2 yıl boyunca

kedi boklarini agziyla temizletsin devlet,her isyan girisiminde de veteriner eldivenle toto kontrolu yapsin
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Kedi öldürmek suçsa arı öldürmekte.suç olmalı

Şu arkadaşı kedileri zevk için ya da psikopatlıktan öldüren adamlarla bir sene aynı eve koyun da görsün niye böyle insanlara ceza verilmesi gerektiğini. buna common sense deniyor, şeytanın avukatlığını yapcam derken kaybediyorsunuz bazen hehe. Sanki bütün yasaları belirleyen evrensel objektif gerçekler varmış gibi o zaman arı öldürmek de suç olsun diyorsunuz hehe. Arı öldürmekle kedi öldürmek arasındaki farkı çizen şey toplumsal kabuller zaten, matematiksel denklem mi istiyorsunuz ikisinin neden eşit olmadığını gösteren?

Nasıl ki normal insan cinayetlerinde motivasyon ve toplumsal normlara, bilimsel kabullere vs göre belirlenen bazı anlayışlar önem kazanıyorsa (mesela cinnet geçirmek, tahrik edilmiş olmak, deli olmak, nefsi müdafa vb) bu tarz olaylarda da dikkat edilmesi gereken detaylar var. mesela kediyi ne amaçla öldürmüş zevk için mi psikopatlıktan mı, sahibi var mıymış kedinin bunların hepsi suçun ağırlığını belirleyen şeyler. Şahsen sinir krizine girip de ya da psikopatlıktan kediyi tekmeleyerek öldüren kişinin toplumdan ceza olarak uzaklaştırılması bana normal geliyor. sana anormal gelmiyorsa buccaneers dende hep beraber mutlu mesut yaşayın
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

senko said:

Kedi öldürmek suçsa arı öldürmekte.suç olmalı

Şu arkadaşı kedileri zevk için ya da psikopatlıktan öldüren adamlarla bir sene aynı eve koyun da görsün niye böyle insanlara ceza verilmesi gerektiğini. buna common sense deniyor, şeytanın avukatlığını yapcam derken kaybediyorsunuz bazen hehe. Sanki bütün yasaları belirleyen evrensel objektif gerçekler varmış gibi o zaman arı öldürmek de suç olsun diyorsunuz hehe. Arı öldürmekle kedi öldürmek arasındaki farkı çizen şey toplumsal kabuller zaten, matematiksel denklem mi istiyorsunuz ikisinin neden eşit olmadığını gösteren?

Nasıl ki normal insan cinayetlerinde motivasyon ve toplumsal normlara, bilimsel kabullere vs göre belirlenen bazı anlayışlar önem kazanıyorsa (mesela cinnet geçirmek, tahrik edilmiş olmak, deli olmak, nefsi müdafa vb) bu tarz olaylarda da dikkat edilmesi gereken detaylar var. mesela kediyi ne amaçla öldürmüş zevk için mi psikopatlıktan mı, sahibi var mıymış kedinin bunların hepsi suçun ağırlığını belirleyen şeyler. Şahsen sinir krizine girip de ya da psikopatlıktan kediyi tekmeleyerek öldüren kişinin toplumdan ceza olarak uzaklaştırılması bana normal geliyor. sana anormal gelmiyorsa buccaneers dende hep beraber mutlu mesut yaşayın

açıklama çok açıklayıcı olmuş
teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

ardeth adam kötü trollük yapmış boşuna ciddiye almışsın, esprisi kötü diyip geçseydin keşke, bazı şeylerin esprisi bile olmuyor zira.

senkoyu bilmem de bu forumda bunu ciddi ciddi savunan insanlar var başka konularda uzun uzun yazılmıştı. artık bi daha benzeri bir mesaj gördümü bunu copy pasta
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...