Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yobaz strikes back, madalyalı atlet

Artariel

Öne çıkan mesajlar

huun said:

aga müslüman mallık yapınca islam fuck yeah, budist yapınca milliyetçi salaklık mı?

arattır google da camii budist diye çıkar mutlaka. ayrıca konun gelişimi her zamanki gibi para. bölgedeki müslüman azınlık ticarette öne çıkınca budist kardeşler arasında fakirlik ve işsizlik artıyor. haliyle beleş yaşama alışmış budist din adamlarına gelen bağışlar azalıyor ve gerisini biliyorsun zaten.

bunu anlatmaya çalışıyorum ama işim gücün arasında toparlayıp anlaşılır yazamıyorum.

din adamının olduğu her yerde bu var, şamanda da var, kabile dininde de...

yani insanın doğası

ha birde ben bunları yazınca "islam" dediğiniz bu olayları falan savunuyorum gibi mi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

değil tabi canım münferit olaylar bunlar. Türkiyede bunu söyleyecek 6-7 kişi varsa zaten hepsi ordakiler. Gerçek islamı müslüman camiasının %90ına göre değil de kendi sosyal islam sentezini yapmış insanalara göre baz almalıyız.

%90? nasıl bir analiz yaptın da böyle rakamla konuşuyorsun merak ettim cidden ardeth heh. hani şu "benim çevremde kimse akp'ye oy vermedi, nasıl kazandılar ki" kafasını uyarlamak gerekirse benim çevremde böyle müslüman yok, nasıl %90 çıkarıyorsun sonucu? :p

lol yalnız budizm aradan serseri kurşun yiyince ne kadar budist varsa forumdaki çoşmuş ahah, hayır sonra çok eğitimsiz, kültürsüz adamlar dinine laf gelince coşuyor diye dine laf atıyorsunuz. aynı adamlar budist olsa gene fazla değişmeyecek mantıkları merak etmeyin.

ha bir de, doğrudan "buda istedi onun için fethediyoruz" kafası olmasa da insanlık tarihinin en kanlı savaşlarının çoğu çin'de geçiyor, insan budist olunca savaşma arzusu dinmiyormuş yani. savaş için bahane çok.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

bunu anlatmaya çalışıyorum ama işim gücün arasında toparlayıp anlaşılır yazamıyorum.

ha birde ben bunları yazınca "islam" dediğiniz bu olayları falan savunuyorum gibi mi duruyor.

açıkçası bütün topiği okudum senin yazdıklarının çoğunu tam olarak anlayamadım. işin gücün arasında yazdığın belliydi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Ardeth said:

Her büyük dinin kitabı var ama mesela "en önemli özelliği" bu dediğin dinde, nedense Türkçeleşmeye karşı çıkıldı bu ülkede senelerce. Dinin iyi anlaşılması pek de islamın özünde yok gibi hehe

kitap olup olmaması değil ki mesele, kitap varma camekanın içinde başında din adamı bekliyor, sen gidip ona soruyorsun, saygıdeğer bey ben ne yapayım, o ne olması gerekiyorsa kendi çıkarı için onu söylüyor, kitapta ne yazmış ne etmiş kimsenin umurun da değil.

budizmde de din adamı var. hatta budizm adına paraları götürenlerde var bizim uyanık imamlar gibi

aralarında ki fark, sözde kutsal kitabında her fırsatta inanmayanlara kafir, aşağılık, yanacaklar, cehenenmde mızraklar sokacağız gibi nefret aşılaması yok.

evet insanlarda sorunlu fakat din daha baştan bozuk. hala m.ö mezopotamya kafasına sahip inançtan düzgün bir şey çıkmasını bekleyemezsin
Sosyal ağlarda paylaş

Diyorum abi grafik çizgiroman gibi bişey bu kuran

said:
Cehenneme girenlerin sıcaktan derileri soyulacak hemen yerine yenisi gelecek. O da soyulacak, yerine yeni bir tanesi gelecek: “...(O iman etmeyenlere) çılgın ateş olarak cehennem yeter. Şüphesiz ayetlerimizi inkâr edenleri biz ateşe atacağız. Derileri yanıp döküldükçe, azabı tatmaları için onların derilerini yenileyeceğiz...”

Sam said:

Ardeth said:

değil tabi canım münferit olaylar bunlar. Türkiyede bunu söyleyecek 6-7 kişi varsa zaten hepsi ordakiler. Gerçek islamı müslüman camiasının %90ına göre değil de kendi sosyal islam sentezini yapmış insanalara göre baz almalıyız.

%90? nasıl bir analiz yaptın da böyle rakamla konuşuyorsun merak ettim cidden ardeth heh. hani şu "benim çevremde kimse akp'ye oy vermedi, nasıl kazandılar ki" kafasını uyarlamak gerekirse benim çevremde böyle müslüman yok, nasıl %90 çıkarıyorsun sonucu? :p

lol yalnız budizm aradan serseri kurşun yiyince ne kadar budist varsa forumdaki çoşmuş ahah, hayır sonra çok eğitimsiz, kültürsüz adamlar dinine laf gelince coşuyor diye dine laf atıyorsunuz. aynı adamlar budist olsa gene fazla değişmeyecek mantıkları merak etmeyin.

ha bir de, doğrudan "buda istedi onun için fethediyoruz" kafası olmasa da insanlık tarihinin en kanlı savaşlarının çoğu çin'de geçiyor, insan budist olunca savaşma arzusu dinmiyormuş yani. savaş için bahane çok.

Bak Sam, yukarda yazan alıntıyı oku. Sonra da şuna bi bak

said:
Allahı inkar edenler ve inandığı halde günahları sevaplarından ağır olanlar cehheneme gidecek. Cehennem, birinci gruptakiler için ebedi, ikinciler için geçici bir ikamet yeri.

Sonsuza kadar derinin soyulup soyulup tekrar çıkıp çıkmayacağının tek ölçütü bir varlığa inanmak heheh. Evet böyle bir dinin kafası altında insanlar kendi gibi olmayanlara karşı anlayış sevgi ve saygı ile doluyorlardır sfsdf Annenin babanın seni "kürtler pistir, kürtler iğrençtir, hepsi bir gün hapislerde çürüyecek çünkü hepsi teröristtir" diye yetiştirmesinden farksız şu heheh.

Bana göre eğer inanmayanlara karşı nefret, şüphe ya da negatif bir duygu içersinde olmayan müslümanlar varsa, bu olsa olsa islama rağmen olmuş bir olaydır heheh
Sosyal ağlarda paylaş

Olm çok zor değil yani (sana demedim sdf), yukarıda tasfir edilen tarzdan bir cezaya layık görüldüğü söylenen insanlara karşı bir nefret, bir tiksinti uyandırabileceğini görmek için aynştayn olmaya gerek yok. Düşünsene senin benliğinin bir parçası haline gelmiş bir din, inanmayan insanları böyle bir cezaya layık görüyor. Açık açık inanmayanlara rezil herifler, pis iğrenç yaratıklar falan dememiş diye burda islamın anlayış yönünü savunmaya çalışıyor insanlar hala sdf.

İnsan oğlu zaten kendi gibi olmayana karşı önyargılı davranmaya müsait bir varlık. Azılı suçlu adamın eline tabanca verip suç tabancayı verende değil azılı suçluda demek gibi bişey. azmettirici yani heheh
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...