Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yobaz strikes back, madalyalı atlet

Artariel

Öne çıkan mesajlar

Katibim said:

Seele said:

ünide ramazanda yemek yiyen dayak yemiyor mu?

işte anlatmak istediğim saygı hususu burda kendini gösteriyor

Ramazan ayı içerisinde oruç tutmayabilirsin yemek yiyebilirsin ama sadece bunu oruç tutan insanlara saygı göstererek onların seni göremeyeceği bir yerde yap...

Su içeceksen en azından seni görmedikleri bir yerde iç ve bunu sadece ramazanda yap

Emin ol bunu yaptığın gün gerçekten toplumunda senin hakkında düşünceleri değişecek

ben bir hata/yanlis birsey yaparsam. gider bir yerderde saklanirim yada kendimi gizlerim. Banane abi senin orucundan. sen git evinde tut. ben sana yemek yeme diyormuyum. Yok. ama sen bana diyorsun. Sen oruc tutup tutmamakta özgürsün ama ben degilim nasil olacak bi is din kardesim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şurda bile adamın biri kalkıp da toplumun geneline uyacaksın yoksa eritilirsin arada diyor daha neyi tartışıyorsunuz ki. Toplumun büyük bölümünün kafası bu işte, yahudileri dışlayan kafa da bu, eşcinselleri dışlayan kafa da bu, ramazanda adam döven kafa da bu.

Kuran'da da bütün bunların yapılabilmesi için yeterli kaynak var. başkasına müdahale etmek için baskı yapmak için gereken cesaretlendirici yazılar var.
Sosyal ağlarda paylaş

Dei said:

Katibim said:

Seele said:

Ramazan ayı içerisinde oruç tutmayabilirsin yemek yiyebilirsin ama sadece bunu oruç tutan insanlara saygı göstererek onların seni göremeyeceği bir yerde yap...

Su içeceksen en azından seni görmedikleri bir yerde iç ve bunu sadece ramazanda yap

Emin ol bunu yaptığın gün gerçekten toplumunda senin hakkında düşünceleri değişecek

ahah. toplum bana bakmasın. bu nasıl mantık? çoğunluk bunu yapıyor diye, çoğunluk haklı olmuyor. ya toplum yanlışsa? ben niye acı çekeyim, kenara köşeye kaçayım, duvar kenarında çömelip süt içeyim.

en büyük saygısız, toplumun ta kendisi. önce toplum, benim onlar hakkında düşüncelerimi değiştirmeye uğraşsın. çünkü bu şekilde bir çok kişiyi kaybediyor. senin gibi adamlara, zararlara kalıyor. daha da prim kaybediyor.

valla en baştaki postuma bak burası müslüman Türk toplumu ateist olarak insanların elbetteki bu toplumda yer alma bu topluma faydalı olma hakları var bunu asla inkar etmem edenede ciddi küfrederim

Ramazanda saygıdan bahsettim... Düşünün ki benim hristiyan arkadaşım bile ramazanda su içerken insanların göremeyeceği bir yerde içmeye yemeğini mümkün olduğunca evinde yemeğe gayret ediyor (işte toplumdaki müslüman kesime saygıdan kastım bu )

Sizin bugünki çabalarınızla bu toplum ateist olabilecekmi ? anca inanmıyorum inanmıyorum diye yırttığınız yerinizle kalırsınız başbaşa

Şunuda unutmayınki bazı toplumsal gerçeklerle öyle de böylede yaşamak zorundasınız... Bunlara ayak uydurmayabillirsiniz beğenmeyebilirsiniz ama değiş-ti-re-mez-si-niz

Bu arada mesaj kutum patlamak üzere ne yazmak isterseniz burada yazın ben cevap veririm size
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ya daha önceki gün adamın biri "ütopyam istiklal marşına saygısızlık yapan birinin tekme-tokat dövülüp sınırdışı edilmesidir" yazdı, TEK BİR kişi çıkıp "ne diyorsun sen arkadaş" demedi.

yani kusura bakmayın da toplumda sindirilme-baskılama fikrine pek bir tepki yok, sadece hangi maksatla yapıldığına var.

bunu yazan cetintas. ikimiz de biliyoruz açtığı başlıkları, attığı mesajları. throine neyse cetintasta tam zıt kutuplusu işte onun. başka da bişey değil

Sam said:

gene benim işaret ettiğim "ulusalcı maksatla toplumun sindirilmesi" arzularına tepki veren yok.

ya akp karşıtı iş yapanların hali ortada hala ulusalcı maksatla toplumun sinidirilmesinden bahsediyorsun. bi 10 yıl geriden takip ediyorsun sanırım.

başka bulamadım bana sorduğun bişey. varsa yaz yine üşenmezsen, verecek cevabım varsa veririm.

aslında baya uzun yazmıştım bu sonlara ama birden ergenekon tartışmalarını hatırlayıp vazgeçtim yazmaktan. cevap vermeyeceğini biliyorum çünkü. ya bugün yaptığın gibi sen de benim sorduğuma cevap vermedin ama diyeceksin yine ki bulamadım bile bana ne sorduğunu son 5 sayfada. ya da görmezden geleceksin önceden yaptığın gibi.

neyse uzatmaya gerek yok. orda sorduklarıma belli ki verecek cevabın yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:
Ramazanda saygıdan bahsettim... Düşünün ki benim hristiyan arkadaşım bile ramazanda su içerken insanların göremeyeceği bir yerde içmeye yemeğini mümkün olduğunca evinde yemeğe gayret ediyor (işte toplumdaki müslüman kesime saygıdan kastım bu )
'benim de x arkadasim var' tezi geldi. yalniz o saygi degil, korkudur. adami yakarsin falan diyedir.

Katibim said:
Sizin bugünki çabalarınızla bu toplum ateist olabilecekmi ? anca inanmıyorum inanmıyorum diye yırttığınız yerinizle kalırsınız başbaşa

Şunuda unutmayınki bazı toplumsal gerçeklerle öyle de böylede yaşamak zorundasınız... Bunlara ayak uydurmayabillirsiniz beğenmeyebilirsiniz ama değiş-ti-re-mez-si-niz

Bu arada mesaj kutum patlamak üzere ne yazmak isterseniz burada yazın ben cevap veririm size
biz degistirmek falan istemiyoruz. yasam ozgurlugu istiyoruz. hatta ben ateist bile degilim, ama canim oruc tutmak istemiyor. imkan olsa karsinda da yemek yerim ramazan sirasinda, sirf inadina. cunku islam senin sandigin seyse, baya dandik birseymis, benim yaptigim gunah falan olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ramazan ayında kafirlere ben de çok kırgınım. Böyle karşımıza geçip, dondurmayı şehvetli şehvetli yalıyorlar. Malum yaz ayları dondurma ayrı bir çekiciliği var. Bu pis kafirler dondurmaları yalarken, hem cinsel olarak ahlakımızı bozuyorlar, hem de nefsimizi zor kontrol ediyoruz, çok yıpratıyorlar bizi :(. Hatta geçen ramazanda karşımda şehvetli şehvetli dondurma yediler diye iftar için 3 kilo dondurma aldım, az daha günaha girip orucu bozuyordum... İftarda dondurmayı çok kaçırmış olmalıyım ki, çok afedersiniz çırçır olmuşum, sahura kadar tuvaletten çıkamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

'benim de x arkadasim var' tezi geldi. yalniz o saygi degil, korkudur. adami yakarsin falan diyedir.

ahaha tam bunu diyecektim, elemanı gelmeden önce uyarmışlardır muhtemelen ajentada falan "ramazan sırasında dışarda yemek yeme sataşabilirler" diye heheh. benim amerikadaki bir hocayada "dışarda sana saldırırlarsa bana saldırıyorlar diye bağırma kimse gelmez yangın var diye bağır" demişler sfsdf. toplumla ilgili böyle şeyler konusunda uyarıyorlar genelde yabancıları heheheh
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

valla en baştaki postuma bak burası müslüman Türk toplumu ateist olarak insanların elbetteki bu toplumda yer alma bu topluma faydalı olma hakları var bunu asla inkar etmem edenede ciddi küfrederim

olması gereken de bu değil mi zaten? bunu yaptığında doğruyu, yapman gerekeni yapmış oluyorsun, ödün vermiş yada lutfetmiş olmuyorsun.

Katibim said:

yahu kilise yaktılar diyorum sana o haç ordan inecek diye. belgesel çekimini durdurdular. sigara içiyor diye dövdüler insanları geçen sene. hala saygı.

Katibim said:

anlamak istemediğin nokta şu ki ben senin dinini değiştirmek amacında değilim. sana namaz kılma oruç tutma demiyorum. bana karışma diyorum sadece.

Katibim said:

birisi senin yazdığın bir mesajı alıntıladığında özel mesaj geliyor, o yüzden dolmuştur mesaj kutusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

bunu yazan cetintas. ikimiz de biliyoruz açtığı başlıkları, attığı mesajları. throine neyse cetintasta tam zıt kutuplusu işte onun. başka da bişey değil

ya akp karşıtı iş yapanların hali ortada hala ulusalcı maksatla toplumun sinidirilmesinden bahsediyorsun. bi 10 yıl geriden takip ediyorsun sanırım.

başka bulamadım bana sorduğun bişey. varsa yaz yine üşenmezsen, verecek cevabım varsa veririm.

aslında baya uzun yazmıştım bu sonlara ama birden ergenekon tartışmalarını hatırlayıp vazgeçtim yazmaktan. cevap vermeyeceğini biliyorum çünkü. ya bugün yaptığın gibi sen de benim sorduğuma cevap vermedin ama diyeceksin yine ki bulamadım bile bana ne sorduğunu son 5 sayfada. ya da görmezden geleceksin önceden yaptığın gibi.

neyse uzatmaya gerek yok. orda sorduklarıma belli ki verecek cevabın yok.

hadi sana da yazayım da bitsin bu çile artık.

çetintaş'a gelene kadar bu forum ne adamlar gördü, hala burada barınanı da çok. şimdi isimler çıkarıp başıma çorap öremeyeceğim kusura bakma ama 3-4 yıldır konu dışı'nda takılan herkesin görüyor olması lazım. çetintaş artık karikatür kıvamında bir kişilik olduğu için tepki çekiyor, yoksa fikri-zikri yüzünden sataşan azınlıktadır.

10 yıl geriden değil de öncesinden beri takip ediyorum. bu forumdaki "seçimlerde kazanamazsak darbe yapalım, asalım keselim" muhabbetleri ne çabuk unutuldu? daha 2-3 yıl öncesi. bana "darbe yapılsın seni ihbar edicem asılacaksın" diyen adam oldu burada, gazetelerin üçüncü sayfalarına gitmemize gerek yok. bunlar hep kanlı-canlı örnekler, arkadaşımın arkadaşı duymuş ölçeğinde değil.

bir kere "hayır yazdığını okumadım, sen benim yazdığıma cevap ver" demek bir tartışmada hakaret etmeden yapılabilecek en büyük saygısızlıklardan biri. bu saygısızlığı fütürsuzca yapmışken hala daha "sen böyle böylesin" diyebilmek de ÖEH dedirtiyor cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

yazik adama, mesalelerle tirpanlarla kovalamasinlar diye saklana saklana yemis yemeklerini.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Seele said:

bi oruc tutmuyanlari direk toplumun disina itti arkadas.
Bakis acin sabit kalsin istemez ahahah
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...