Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yobaz strikes back, madalyalı atlet

Artariel

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

işte vazgeçiyorsun çünkü müslümanlar forumda kolay lokma, ulusalcıya bulaşırsan o tartışmayı faceroll götüremeyeceksin yanında raid grubuyla heh.

kısacası tepkilerinde objektif değil seçicisin ardeth. ha ama hakkını vereyim, geçmişte eleştirdiğini gördüm. sadece oran bayağı bozuk heh.

nası oran bozuk ya dalga mı geçiyorsun? bu forumda fetullahçı bile ilan edildim ben kesinlikle yeterince okumamışsın. bu insanların karşısına çıkıp da her sabah andımız okutmak beyin yıkamaktır, ülkenizi Atatürk gibi semboller olmadan sevemiyor musunuz, isteyen bu ülkeyi sever isteyen sevmez kimsenin düşünceleri üzerine tekeliniz yok dediysem bence daha diyecek bir şeyim kalmamıştır zaten.

tartışmayı böyle saçma bir boyuta çekmeye gerek yok örneklere boyayabilirim bu forumu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ya daha önceki gün adamın biri "ütopyam istiklal marşına saygısızlık yapan birinin tekme-tokat dövülüp sınırdışı edilmesidir" yazdı, TEK BİR kişi çıkıp "ne diyorsun sen arkadaş" demedi.

yani kusura bakmayın da toplumda sindirilme-baskılama fikrine pek bir tepki yok, sadece hangi maksatla yapıldığına var.

orda kac sayfa dalga gecildi. daha ne olmasini bekliyodun?

bir de su 2si arasinda ne fark var?
neden biri elestirildigi zaman cevap olarak neden oburunu elestirmiyosunuz geliyo?

"istiklal marşına saygısızlık yapan birinin tekme-tokat dövülüp sınırdışı edilmesi"
"Malum müslüman bir toplumda yaşıyorsun ve toplumun kabul edemeyeceği söylemler ve hareketlerde bulunursan toplum seni de eritmesini bilir"
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

Ulusalcıya sataşamıyoruz diye kabul ettik diyelim dediğin gibi. O zaman "biz seni eritiriz" diyen tiplere de cevap vermemeli miyiz? Mantık bu mudur?

benim de demeye çalıştığım bu, ulusalcıları eleştirmediğim fikri zaten doğru değil ama doğru olsa bile şu argüman saçma. double fail
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Seele said:

ünide ramazanda yemek yiyen dayak yemiyor mu?

işte anlatmak istediğim saygı hususu burda kendini gösteriyor

Ramazan ayı içerisinde oruç tutmayabilirsin yemek yiyebilirsin ama sadece bunu oruç tutan insanlara saygı göstererek onların seni göremeyeceği bir yerde yap...

Su içeceksen en azından seni görmedikleri bir yerde iç ve bunu sadece ramazanda yap

Emin ol bunu yaptığın gün gerçekten toplumunda senin hakkında düşünceleri değişecek

yoksa eritir
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

sam dalga mı geçiyorsun yahu? nasıl kimse demedi o konuda başından beri ceto ile taşak geçildi

distopya/ütopya nedir bilmediğinden, yoksa dediğim şeyleri yazdıktan sonra bir tek tepki yok sanırım ben hariç orada bakmadığım sürede birşey yazılmadıysa. başka birisi "ezana saygısızlık edene meydan dayağı atılan bir ütopyam var" dese şu forumda nasıl bir shitstorm çıkar tahayyül edebiliyor musun?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Aluriel said:

okuyamadım bile daha yazdıklarını katibe cevap veriyorum. sen okudun en azından benim mesajımı.

var mı cevabın orda sorduklarıma?

okudum da sen benimkini okuyup cevaplamıyorsan ben niye seninkini okuyup cevaplayayım ki? senin vaktin daha mı kıymetli? :)

verecek cevabım yok diyorsun yani. klasik abi direk. neyse yazıcam ama cevap sana sırf senden cevap alabilmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Seele said:

Ramazan ayı içerisinde oruç tutmayabilirsin yemek yiyebilirsin ama sadece bunu oruç tutan insanlara saygı göstererek onların seni göremeyeceği bir yerde yap...

Su içeceksen en azından seni görmedikleri bir yerde iç ve bunu sadece ramazanda yap

Emin ol bunu yaptığın gün gerçekten toplumunda senin hakkında düşünceleri değişecek

adama bak, ciddi ciddi git saklanarak yemegini ye, suyunu ic diyo. sanki orucu biz tutuyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Seele said:

ahah. toplum bana bakmasın. bu nasıl mantık? çoğunluk bunu yapıyor diye, çoğunluk haklı olmuyor. ya toplum yanlışsa? ben niye acı çekeyim, kenara köşeye kaçayım, duvar kenarında çömelip süt içeyim.

en büyük saygısız, toplumun ta kendisi. önce toplum, benim onlar hakkında düşüncelerimi değiştirmeye uğraşsın. çünkü bu şekilde bir çok kişiyi kaybediyor. senin gibi adamlara, zararlara kalıyor. daha da prim kaybediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Flassh said:

sam dalga mı geçiyorsun yahu? nasıl kimse demedi o konuda başından beri ceto ile taşak geçildi

distopya/ütopya nedir bilmediğinden, yoksa dediğim şeyleri yazdıktan sonra bir tek tepki yok sanırım ben hariç orada bakmadığım sürede birşey yazılmadıysa. başka birisi "ezana saygısızlık edene meydan dayağı atılan bir ütopyam var" dese şu forumda nasıl bir shitstorm çıkar tahayyül edebiliyor musun?

cok bi shitstorm cikmaz bence, ezana saygisizlik ettin diye meydan dayagini normalde de yiyebilirsin cunku turkiyede. utopyaya falan gerek yok
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

ey allahim yarabbim. muslumanlar baski altinda derler bir de. banane arkadas, istedigim yerde yerim.

muslumandan once insan olsaniz, islam daha cekilir bir din olacak kalan 5 milyar insan icin.

ya fiz daha 3 sayfa önce hakaret geldi, ünleme bastım daha tık yok heh. evet forumda baskı altında olan bir grup var yani, müslüman saymıyorum kendimi ama olsun. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

nası oran bozuk ya dalga mı geçiyorsun? bu forumda fetullahçı bile ilan edildim ben kesinlikle yeterince okumamışsın. bu insanların karşısına çıkıp da her sabah andımız okutmak beyin yıkamaktır, ülkenizi Atatürk gibi semboller olmadan sevemiyor musunuz, isteyen bu ülkeyi sever isteyen sevmez kimsenin düşünceleri üzerine tekeliniz yok dediysem bence daha diyecek bir şeyim kalmamıştır zaten.

tartışmayı böyle saçma bir boyuta çekmeye gerek yok örneklere boyayabilirim bu forumu.

valla bayağısını okudum, eskisi kadar olmasa da ara ara bakıyorum cevap yazmadan. işte sen var, cüce var, 3-4 kişi daha vardır belki. belki de cömert davrandım 3-4 kişi derken.

forumdaki saçma mesaj post oranı 1 dinci saçmalık:10 ulusalcı saçmalık ayarındayken bunlara karşı çıkma oranı 10:1 şeklinde lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

sanki her an dibinize liseli kafasi biri gelip zaa oruc tutuyor xd diyerek dondurma yaliyor suratiniza sapirdatiyor

aynen kafa bu kusura bakma Sam genelleme yapcam ama Ramazda kendi halinde su içen insana bu gözle bakan o kadar çok müslüman var ki. Otobüs şöförinden tut otobüsteki insanlara, üniversitedeki öğrenci gruplarına kadar (tecrübeyle sabit). Kusura bakma ama bence bunlar İslam'ın inanmayanlara karşı takındığı sado mazo gore tavırdan ötürü tetiklenen şeyler. İnsan potansiyeli de önemli tabi sonuçta böyle olmayan müslümanlar da bizzat biliyorum ve senin çevrende de böyle insanlar olabilir. Ama suç işlemeye eğilimli bir insanın eline tabanca verirsen senin de suçun vardır. Tek suç burda adam da değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

forumdaki saçma mesaj post oranı 1 dinci saçmalık:10 ulusalcı saçmalık ayarındayken bunlara karşı çıkma oranı 10:1 şeklinde lol.

benim kendi adıma öyle olmadığından eminim gir Suriye konusuna falan bak istersen ulusalcılıkla ilgili fikirlerimi taze taze görmek için. diğerlerinin ne kadar eleştirdiği beni ilgilendirmiyor istersen onları samimiyetsizlikle suçla ama konu da zaten bu değil. kuranda var olan ve yukarı yazdığımız ayetler sakıncalı mı değil mi toplumsal açıdan? bence sakıncalı. ki bunların sakıncalı olup olmadığına karar vermek için çevrendeki iradeli, iyi niyetli ve ahlaklı insanlara bakman yetmiyor. bu ayetlerden kötü şekilde etkilenip bunları kötü şekilde yorumlama potansiyeline sahip ne kadar insan var ona bakmak gerekiyor. türkiye dışına bakmak bile yeterli bunun için. yok din olmazsa başka şey olur zaten diyecekseniz o zaman insanlara tabanca dağıtalım beşer onar, tabanca olmazsa başka şey oluyor zaten?
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:
Malum müslüman bir toplumda yaşıyorsun ve toplumun kabul edemeyeceği söylemler ve hareketlerde bulunursan toplum seni de eritmesini bilir....

demokratik laik bir hukuk devletinde yaşıyorduk di mi?

a pardon avrupa'da bir devletle karıştırmışım herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...