Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 Temmuz'un yıldönümü

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

Bugün 2 Temmuz.

19 sene önce bugün çoğunluğu 20li yaşlarında olan genç sanatçılarımızı, ozanlarımızı, şairlerimizi katlettiler.
Üniversite yıllarımdayken cayır cayır yanan insanları, o insanların yanışını izleyen, alkışlayan, alevlere bakıp tekbir getiren, "Allah'ın ateşi bu" diyerek sevinç naraları atan binlerce insanı tv'dan dehşetle ve ağlaya ağlaya seyredişimin üzerinden 19 sene geçmiş.

Hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımızın ışık olduklarını biliyorum.

Onları katleden namussuzların, o namussuzları destekleyen herkesin ama herkesin bu dünyada cezalarını bulmalarını yürekten diliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Oradaydım Belgeseli

http://vidaru.com/oradaydim-sivas-katliami-lutfi-kaleli/36610079

hayatını kaybedenlere üzülmekten başka yapacak birşeyimiz yok gibi görünüyor ne yazık ki. o hayvan sürüsüne müdahale etmeyenlerin, seyirci kalanların yargılanması lazım asıl. en başta da seyirci kalan, hatta belki teşvik eden belediye başkanı var.
hale bakar mısınız? adamın takıldığı nokta; cayır cayır yanarak ölmemiş, boğularak ölmüş olmaları. üzülmüştür bile belki. içinden keşke yansalardı diyordur.

belediye başkanı

http://www.youtube.com/watch?v=eScPaPpGTkA&feature=related

ama bizde olmaz öyle şeyler. tam tersi korunur böyle hayvanlar, insanlıktan nasibini alamamış olanlar. davaya avukat olmaya çalışan vekil mi beklersin ki kendisi daha sonra adalet bakanı(!) yapılan şevket kazan, yoksa cezaevinde baba olan sanıklar mı beklersin?

sanık kayırmaca

http://www.youtube.com/watch?v=LBowSUxxByM&feature=player_embedded#!

aslında bize kalan tek şey artık farkında olmak galiba. 20 sene oldu daha. bu insanlar ölmedi, hala bizle yaşıyorlar. insan yakmayı, şeriat istemeyi düşünce özgürlüğü olarak gören; ama islam'ı eleştirmeye, türklük'ü eleştirmeye ölüm cezası öngören insanlar bunlar. yine söylüyorum hala aramızdalar. tek fark artık sadece gazetelerde değil, sosyal medyada da varlar. hedef göstermeye devam ediyorlar.

hedef göstermece

http://www.youtube.com/watch?v=K6SoqIMTcJo&feature=related

Sosyal ağlarda paylaş

cezalarını bulmuşlar zaten

yersen

Yargılandığı sırada firar eden 9 sanıktan biri olan Sivas Belediye Meclisi Üyesi Cafer Erçakmak’ın yeri öldükten sonra tespit edildi.
Her yerde aranan hatta Almanya'da olduğuna ilişkin istihbarat alındığı söylenen kilit önemdeki sanıklardan Cafer Erçakmak’ın uzun yıllar kentte yaşadığı, geçen yıl ölmesi ve gizlice gömülmesiyle ortaya çıktı.
Bulunamayan Erçakmak arandığı yıllar boyunca memleketinde yaşamıştı.
İhsan Çakmak’ın da firari olarak arandığı yıllarda evlendiği, askerlik yaptığı, ehliyet aldığı ve çocuğunu nüfusuna kaydettirdiği belirlendi.
Bir diğer sanık Yılmaz Bağ’ın ise katliamdan sadece iki hafta sonra, Kangal ilçesinde düğün yaparak evlendiği tespit edildi.

Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

Işık olmak ne ya

Ya Alevi ya Kemalist ya da laik jargonudur herhalde.

:)

ya da e hepsi.

Hani şimdi nur içinde yatsınlar, allah rahmet eğlesin falan çok müslüman kaçıyor bazılarına.

Ben bunu "kültürel" kalıplar olarak kullanıyorum, inançtan bağımsız. Böylece komik duruma düşmüyorum "Işık Olmak" falan tarzı.
Sosyal ağlarda paylaş

Devlet televizyonumuzun internet sitesinden bir yorum alıntı yapdım yorumsuz

SİVAS OLAYLARI' DA, DİĞER TÜM TERÖR OLAYLARI GİBİ BU ÜLKEYİ SEKSEN SENEDİR İÇTEN İÇE KANATAN ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜNÜN İŞİNDEN BAŞKASI DEĞİL. MÜSLÜMANLAR HAKSIZ YERE ZAN ALTINA SOKULUYOR. KAŞIMAYIN ARTIK SİVASI YETER. YADA DOĞRU ADRESE TEPKİ KOYUN.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Osie16 said:

Işık olmak ne ya

Ya Alevi ya Kemalist ya da laik jargonudur herhalde.

:)

ya da e hepsi.

Hani şimdi nur içinde yatsınlar, allah rahmet eğlesin falan çok müslüman kaçıyor bazılarına.

Ben bunu "kültürel" kalıplar olarak kullanıyorum, inançtan bağımsız. Böylece komik duruma düşmüyorum "Işık Olmak" falan tarzı.

Benim arkamdan pirzola oldu diyin la çok zengin duruyo
Sosyal ağlarda paylaş

bu olaylara artik tarihle referans etme bitsin LUTFEN. 2 temmuzun susu, bilmemkac eylulun busu, hede martin tursusu. abicim olayin adini soyle, MADIMAKTA ADAM YAKTILARin 19. yili de, agzimiza sicilan darbenin 23. senesi de, ama allah askina tarih ki yil bile vermeden yazilmasin. 2 temmuz her sene var ve hicbir onemi yok 2 temmuzun tek basina.

bu anlamsiz atarimi okudugunuz icin tesekkur ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...