Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Her telden sahane sorular

di

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Business Project diye bir siniftayim ve senaryoya gore yarin muzik yapimcisi roluyle, bir muzik grubu ile anlasip, sartlarimizi kabul ettirip kontrat imzalamaya calisacagiz.

Haliyle yapilacak is cok, vakit az ve ben bazi seyleri bulamiyorum. Bilginiz varsa yardimci olun plz.

* Produksiyon isi nasil isliyor ? Ben gelecek vaadettigini dusundugum grubu karsima alip konustugumda beklentileri neler oluyor, nelerle karsilasiyorum ?

* MTV gibi bir kanala muzik klibi yayinlatmak icin ne gerekir ? Odenecek para ne kadardir ?

* Sadece album kaydi ve piyasaya surulmesi icin -reklam kismi haricinde- gereken para nedir ?

* Her bir albumun Amazon gibi sitelerde ya da muzik marketlerde 10-15 dolar araliginda satilacagini dusunurseniz, kar marjim yaklasik ne olacaktir sizce ?

* Grup bir kere tanindiktan sonra diger kanallar ve radyolarla isler nasil yuruyor ? Benim onlardan para alacagimi dusunuyorum ? Oyleyse miktarlar hakkinda fikriniz var midir ?

Hesap kitap yapmak icin aha bunlari bulmam lazim sevgili patiler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
En güncel olaylardan biri de sektörde Spotify ve benzeri ortamlar. Satışın da büyük oranı iTunes, 7digital gibi sitelerden oluyor artık.

Direk UK buldum hatta sana, 2011'e kadar ama son senede digital artışın daha da fazla olduğunu biliyorum:

http://www.ispreview.co.uk/ispnews/data/upimages/subfolders/2012%20Statistics/2011_uk_music_sales.gif

İşini yarar umarım. Single kısmına özellikle dikkatimi çekerim. Digital lisans farklı oluyor (7digital'den doğrudan satış da farklı, Spotify da farklı), konuya dahil etmen artı olur bence. Teknik yönü hakkında fazla şey bilmiyorum ama. Ama global olarak CD'yi geçtiğini biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla girdik, 90 dakkada agizlarina agizlarina vurduk ciktik.

Bi yerde karsi ekip bu biz illaki istiyoruz bunlari, olmazsa olmaz dedi. Madem oyle take it or leave it dedik, eee ooo onumuzdeki hafta devam edelim deyip kactilar.

Bir de ben picligin buyugunu yapip onlarin ne istemesi gerektigini anlatan kagidi ele gecirdim bir sekilde. Haliyle nereye konacagi belli kus misali oturdular kucagimiza.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...