Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kuledibi'nde içki yasağı

yav

Öne çıkan mesajlar

benjani said:

Loex said:

içki yasaklanmasına en çok kızanlarda haftada birden fazla içmeyen herifler ben ona tav oluyorum

senede 1 kez sevişenler zina yasağına karşı çıkmasın mı?

ya amma takıldınız ben kişisel bi düşüncemi söyledim. Haftada 2 bira içip aaa içki yi yasaklıycaklarmış diyenlere uyuz oluyorum gibi
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi sipeys ve thoreine -ya da her ne ise artık-
justin bieber cumhuriyete ve cumhuriyetin simgelerine karşı olsa onu bile sever savunurlar.

bende bıraktıkları intiba bundan ibaret gerçekten.

uzaykekinin "abi salak mısınız ya" "şaka bunlar heralde" tarzı postlarını çıkartınca 2 adet postu kalıyormuş. biri de kızgın zürafa zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

Sıcaktan beyniniz erimiş sizin. Size 3 rekat alaskada namaz yazıyorum. Yanına da tekellerde satılmaya başlanıcak alkolsüz gülsuyu öneriyorum.

Ailenizin doktoru db.

Edit : Birde dışarıda içmeyi savunanlar haftada 2 gün içenler denmiş, fakir denmiş, kültürsüz denmiş.

Lan dana arkadaşlarım, avrupa'da yok mu hiç böyle bir şey, ilk biz mi içiyoruz sokakta ?

İlk aklıma gelenler:
Bairro Alto, Lizbon
http://aprendercrescerconcretizar.files.wordpress.com/2011/07/1.jpg
Puerto Del Sol, Madrid
http://www.thehindu.com/multimedia/dynamic/01122/23MP_MADRID_GQ155F_1122181g.jpg

Ayrıca mekanda 9-10 Tl bira satılırsa kusura bakmayın da dışarıda içilir yani. Genel olarakta arkadaşlarla mekana girmeden önce 3-4 bira dışarıda içip giriyoruz, içeride 2 bira kesiyor. Ayda 3 de kazansam 15 de kazansam, yok hani bira içmek için bir mekanda 70-80 tl vermem. Ki dışarıda içmenin zevki ayrıdır, kapalı mekanda daralma geliyor çoğu zaman.

Millet içmeyi bilmiyor diye komple saçma sapan bir düşünceyi desteklemeyin ya da siz asosyalseniz bile saçmalamayın az mantıklı düşünün.

Sevgilerle...
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa'da yaşayan var mı demişler. Var. 1 sene Bordeaux(Fransa), üzerine 2. senemin sonlarındayım Padova'da(İtalya). 3. senem doluyor Avrupa'da. Burada kişilik hakkına saygı duyulmuyor mu denmiş, duyuluyor. Ancak, dışarıda içme çoğu yerde yasak olmasına karşın çok uygunlanan bir kural değil o. 2 ülkede de. Bazı meydanlar veya mahalleler, bilhassa böyle kullanılıyor. Paris'te Pont des Arts, Bordeaux'da Miroir d'Eau, Padova'da Piazza dei Signori ve Prato della Valle var mesela. Geceleri içmek için. Barlar kapanır, alırsın marketten biranı, şarabını oralara gidersin. Ha, aynı şeyi akşamüstü de yapabilirsin. Polis görse de birşey demiyor sana. Ha adam gibi sokakta herhangi bir yerde içip takılıyorsan da birşey demiyor işte. Sadece görünürde yasak gibi bir durum var yani. Diğer yandan işte olay çıkarırsan, çok gürültü yaparsan vesaire uyarırlar seni. Devamını getirirsen de ne olacağı belli sonuçta. O yüzden her konuda son sığınılan bonus argüman "Avrupa'da böyle değil mi?"'yi kullanmayın bence. Beyoğlu'ndaki masaların kaldırılmasında da "Avrupa'da böyle, masa yok sokaklarda." dediler, oysa ben geçen hafta akşam yemeğimi açık havada, meydanın ortasında bir lokanta masasında yedim. Ses çıkıyor diye sokak kültürünü öldürmek çözüm değil. Asıl çözüm, polis teşkilatını eğitmek ve efektif kullanmak.
Sosyal ağlarda paylaş

kültürsüzlük akıyor üstünüzden Oski biraz aktarmaya çalışmış bir şeyler ağzına sağlık

bu arada her gece bir olay çıkması yeter falan denmiş evet makul bir argüman ancak ben hiç duymadım galata meydanında olay çıktığını hatta google'a galata meydanı olay yazdım sizin kafanızdakilerin propoganda sayfalarından başka hiçbir şey çıkmadı

gazete haber sitelerinden linkler verin aynı ay içerisinde 2 tane olaya dair böylece argümanınız geçerli olsun

ya da boşverin gelin istanbul'a içkinizi ben ısmarlayacağım galata meydanı uygun olursa orada olmazsa merdivenlerde tartışalım.
Sosyal ağlarda paylaş

yine o aci ve kol gibi argumani soylicem;

abi sevmiyorsaniz bi zahmet defolun gidin su ulkeden seriat gelecek gelecek diyenlerde hep ayni tezgah urunusunuz abi,
askeri vesayet destekli gorece hukumranliginiz elinizden gidince basiosunuz seriat cigligini,ben bu topraklari seviyorum,yonetim bicimi ilgilendirmiyor beni ,seriat gelse takarim sarigimi fesimi isime gucume bakarim,hirsizkik yaparsamda kessinler kolumu adssssadasd
Sosyal ağlarda paylaş

normal birşey bence. sonucta o civarda dükkanı olan var oturan var! buna benzer bir kaç şey izmirde bile uygulandı.seneler önce meşhur kilese sokağında takılıyorduk vay efendim metalciler rockçı gençlik falan millete sinyal çekiyor içiyor bilmemne diye!birde üstüne o dönem satanist olayları falan sokaktan polis eksik olmuyordu. daha sonra herkes muzaffer izgu namı diger "uğrak" sokagına gitmeye başladı. herkes o sokakta:) akşam oldumu alıyorsun eline biranı hani ortamda kötü degil herkes kızlı erkekli takılıyor! ama gece yarılarına kadar dolu sokak. e sokakta oturanlar var ,mekan sahipleri var,millet rahatsız durumdan, belediyede birşey yapamıyor sonucta işportacı degiliz vs.. hiç unutmam teyzenin biri aşşagıya millet dagılsın diye kaç kere su attı:D artık her hafta sonu rahatsızlıktan kafayı yiyen mekan ve ev sahipleri bar niyetine kullandıgımız kablo tv.telefon için bulunan böyle uzun dikdörtgenimsi santrallerin üstünü üçgen yaptırttılar. sonra baya yogun bir şikayet ile sokaga polis gelmeye başladı.unutmuyorum polis gelip sokakta içenleri dagıtıyordu bizde polisin arkasından bir tur atıp sokaga geri geliyorduk. en sonunda sürekli polis durmaya başladı:D

O dönem imdadımıza kordonun tamamen bitmesi yetişti.anlatıgım dönemlerde kordonun yarısından fazlası taş toprak yıgınıydı .sag olsun o dönemki belediye başkanı burhan özfatura kordonu 6 şeritli otoban yapacaktı ki! seçimlerde efsane piriştinaya kaybetti:D neyse tabi kordon açılınca bizim tayfa oldugu gibi alsancak vapur iskelesinin oradaki çimlere akın etti rahat rahat içtik zuçtuk karışan eden olmadı .şimdi yaş birazda geçtigi için pek takılmıyoruz ne durumda bilmiyorum ama en güzel dönemini yaşadık.punkı ,hardcore cusu,metalcisivs.. herkes birbirini tanır kavga gürültü olmazdı o dönemler.

İşte anlattıgım gibi izmirde de oldu hatta daha kötü olaylar falanda var polis tarafından yapılan ama sayfalar yetmez.zaten garibim izmir devletten ve medyadan üvey evlat muamelesi gördügü için yurdum insanı pek bilmez.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

abi sevmiyorsaniz bi zahmet defolun gidin su ulkeden seriat gelecek gelecek diyenlerde hep ayni tezgah urunusunuz abi,
askeri vesayet destekli gorece hukumranliginiz elinizden gidince basiosunuz seriat cigligini,ben bu topraklari seviyorum,yonetim bicimi ilgilendirmiyor beni ,seriat gelse takarim sarigimi fesimi isime gucume bakarim,hirsizkik yaparsamda kessinler kolumu adssssadasd

-sevmiyorsaniz defolun gidin su ulkeden
-askeri vesayet destekli gorece hukumranlık
-şeriat gelse takarim sarıgımı fesimi

yazdıklarından sonra sana ne diyebilirimki, bu düşüncelerinle yaşamaya devam et yaşam diyorsan buna.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

troll'dür diye umuyorum; yoksa argüman değil, düşünme şeklin çok acı.

birincisi bu bir argüman değil. tdk'ya göre argüman tez, kanıt, sav demek. seninkisi sadece bir emir.

ikincisi, senin böyle düşünmeye hakkın olması ve senin gibi düşünmeyenlerin, "ülkenin yönetim biçimi umrunda olanların", sence düşünmeye hakkı olmaması, defolup gitmesi gerekmesi sence de ironik değil mi biraz? bana göre senin böyle düşünmeye kesinlikle hakkın var. ama bu çok istediğin düşünce kısıtlaması/yasaklaması döner dolaşır birgün seni de vurur, haberin olsun.

devam edelim. seni ilgilendirmeyebilir bu toprakların yönetim biçimi, ama milyonları ilgilendiriyor. belli ki sen şu "şanslı" doğan türk ve müslüman çoğunluktansın. herkes öyle değil. türkiye ne türklerin, ne müslümanların kusura bakma. türkiye içinde yaşayanların. 15 nesildir anadoluda yaşayan rum aileden, ermeni aileden daha çok mu hakkın var sanıyorsun yoksa bu topraklarda? öyleyse yanılıyorsun.

inan ben senden çok seviyorumdur türkiye'yi. eğitim hayatım, kariyerim yurt dışında çok daha rahat ve daha iyi devam edebilecekken türkiye diye tutturan bir insanım ben. bu demek değil ki seçilmişlerin her dediğine "he" diyeceğim. şeriat geliyor çığlığı da bastığım yok benim. aksine sen çıkardın şeriat kelimesini ortaya. ben sadece ülkemin güzelleşmesini istiyorum. bunun da azınlıkları, farklı düşünenleri ülkeden kovarak olacağına inanmıyorum. tam tersi muhalefetle, çok seslilikle olacağına inanıyorum.

son olarak, bir insan sırf kendisi apolitik olduğu, biraz haddimi aşayım, "ot gibi" yaşadığı için; politikayla ilgilenenlere hakaret edemez, aşağılayamaz.

fesini, sarığını şimdiden takabilirsin; kimsenin karışacağını zannetmiyorum. ancak sen de milletin muhalefet hakkına karışmazsan iyi edersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

iyi olmuş ya

iki üç kere geçtim önlerinden. biz burda galatanın dibinde içen gençleriz naber? diye bakıyolardı.

sonra ordan indim aşağı bi ara sokaktan. bi dükyanın vitrinine eski ayakkabılar koymuşlar. şaşırdım girdim sordum, bu ne kullanılmış ayakkabımı satıyosunuz. genç biriydi. yok dedi bunlar eskitilmiş eski süsü verilmiş. kaç para dedim. 250 felandı. sonra ayağımdaki 7 senedir giydiğim paramparça adidaslara baktı çocuk. gülümsedim. 500 lira versen satmam bunları diycektim vaz geçtim. hayırlı işler dedim çıktım. çocuk arkamdan wauvv dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...