Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ucagimiz Suriye karasularının 8 mil açığına düştü

Editor

Öne çıkan mesajlar

Olm bak git!

Cry sen son günlerde çok verdin kendini foruma, çık gez az dışarda hava al, ilaçlarını da aksatma bak
oncekendimi said:

"Tatar Ramazan" said:

Yahudiler Kartaca'yı kurup Roma'yı en parlak çağında süründürmüş daha naapsınlar

Araplara gelince;
Kuzey Afrika-İspanya fetihleri: Onların çoğu Arap değil K.Afrika Berberileri idi
Hindistan ve çevre adalara yayma: Bunu da Timurgiller yaptı Araplar değil
Maveraünnehir katliamları: Kendi Allahları onların belasını versin, sıkıyı görünce her Türk yiğidinin başına akılalmaz ödüller koyarak talancı katliamcı Arap ordusunu gaza getirdiler ve anca öyle Türkleri yendiler ve bunları yaptıran Kuteybe gibi aşağılık komutanlarıylan zorlan dinlerini kabul ettirdiler

Sonra neymiş islamda zorlama yokmuş hasiee kilometrelerce yollar boyunca Türk yiğitlerini ağaçlara astırdılar da sırf korku yaymak ve ibret olması için, Cengiz Han'dan çok önce onun kadar zalimdi Arap yağmacıları, kurdukları halifelikte bildiğin Arap devletiydi amaçları ise din yaymak falan değil fetih ve talandı.

o peygamberin ordusu ki tek basina yola cikarak,kah cihadla kah kalemle 1000 sene bilinen dunyanin coguna hukmetti.araplari yok saymak ,endulusu yok saymak,kabile kafasindan imparatorluk sekline gecmeyi yok saymak,el ezher'in bin sene batiya aktardigi bilgi birikimini yok saymaktir.

senin bu fikirlerin kilic zoruyla musluman olan sonrasinda da islama en buyuk fitneyi sokan pers-sii ekolunun fikirleriyle paralellik gosterir.
ayrica turk boylarinin islamdan once batiya goc etmeleriyle baslayan kavimler gocu neticesinde avrupayi kalbura ceviren turklere korktuda musluman oldu diyen de ya akil yoktur,yada cizvit papazidir lan ahahsha
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

senin bu fikirlerin kilic zoruyla musluman olan sonrasinda da islama en buyuk fitneyi sokan pers-sii ekolunun fikirleriyle paralellik gosterir.

çok doğru bir noktaya parmak basmışsın, tatarın dediği katliamları yapanlarda bunlardı.

gerçi arapları günahı kadar sevmeyen ben gelmişim burada arapları savunuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

hikmetozsahin said:

Şuna da rastladım bir yerde;
said:

Nearly 50 years before the war in Iraq, Britain and America sought a secretive "regime change" in another Arab country they accused of spreading terror and threatening the west's oil supplies, by planning the invasion of Syria and the assassination of leading figures.
...
The "preferred plan"adds: "Once a political decision is reached to proceed with internal disturbances in Syria, CIA is prepared, and SIS [MI6] will attempt, to mount minor sabotage and coup de main incidents within Syria, working through contacts with individuals.
...
...
The report said that once the necessary degree of fear had been created, frontier incidents and border clashes would be staged to provide a pretext for Iraqi and Jordanian military intervention. Syria had to be "made to appear as the sponsor of plots, sabotage and violence directed against neighbouring governments," the report says. "CIA and SIS should use their capabilities in both the psychological and action fields to augment tension." That meant operations in Jordan, Iraq, and Lebanon, taking the form of "sabotage, national conspiracies and various strong-arm activities" to be blamed on Damascus.

The plan called for funding of a "Free Syria Committee", and the arming of "political factions with paramilitary or other actionist capabilities" within Syria. The CIA and MI6 would instigate internal uprisings, for instance by the Druze in the south, help to free political prisoners held in the Mezze prison, and stir up the Muslim Brotherhood in Damascus.

Guardian

su linke bakin yalniz,
2003 yilinda yazmis adam. 50 yil onceki cia ve mi6 in suriye ile ilgili plani.

irak urdun ve lubnanda sabotajlar falan yapilip sucu suriyeye atilcak. sonunda araplari saldirmaya ikna edemeyiz, turkiye de tek basina yetemez diyip vazgecmisler.

belli ki simdi turkiye yeter diye dusunuyolar.

sacmasapan f4 un vurulmasi, sonra kurtarma icin gidenlere ates acilmasi falan gercekten akla mantiga sigmiyodu zaten. simdi sigiyo.

bu yüzden saldırmamalıyız zaten suriyeye

esadın sülalesi bizatihi ingiliz ajanı değilmi ayrıca?

birde türkiyenin yetebilmesi değilde israil ve rusyanın da onaylayacak düzende olması ve türkiye de de güdümlü birilerin koltuğa yapışık olması aranıştır süpriz olmamamsı için
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Rusya Suriye'yi ortada bırakmaz, sıcak denizlerdeki tek üssü adamların
http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/rusya-esadi-nasil-silahlandiriyor.html

"Hava Savunma Sistemi: Rusya 1 milyar dolar değerinde 8 adet Buk-M2 füzesini Suriye'ye sattı. Türk savaş jetini de vurduğu iddia edilen Buk-M2 füzesi orta menzilli. Helikopter, savaş uçağı ve seyir füzelerini vurma kapasitesine sahip. Rusya Buk-M2'lerin bir kısmını Suriye'ye gönderdi. Diğer sevkiyatın 2012-2013 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyor." said:

kerzolar 125 milyon dolarlık füzeyi kullanmış geriye kaldı 7 .hatta bir kısmını göndermiş 2 3 tane kalmıştır sdasf
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Feamer said:

araplar ve suriye böyle bir millet, büyük milletler arasında -fanatik savunmaları hariç- askeri olarak araplardan geri bir millet olan yahudiler bile adamaları bu çağda madara edebildiler, hemde iki kere ve sayıca ezikken

Yahudilerin savaşla ilgili sorunları yok, iş zora bindi mi it gibi savaşırlar
Evet canları ve paraları çok kıymetli ama çok yerleşik bir millet bilinçleri var, Fransız İhtilali'nden binlerce sene önce gen hafızalarına yerleşmiş bu
Her koşulda her zorlukta hayatta kalma becerisine sahipler.

Araplar ve Fransızlar topukları dötlerine vuracak şekilde kaçan sayılı milletler, maalesef ki bu Arapların çıkarttığı din bizim coğrafyada moda oldu, mis gibi yerli Gök Tengrimiz varkene

senin için 15 dk uğraştım ve nihayet ismini hatırlayamadığım kitabı kütüphanemde buldum:

el cahiz ve türklerin faziletleri

http://kitap.antoloji.com/el-cahiz-ve-turklerin-faziletleri-tercumenin-gozden-gecirilmis-2-kitabi/

bulması zor ama taksimde bulunabilinir

bu kitabın kendisinden ziyade ön sözü ve çevirmenin notları mühim.

dönemi yapısı, arapların ve diğer halkların durumu, falan filan bir çok mühim konudan bahsediyor, türk ve arap ilişkileri bakımından.

el cahiz denen adam neten araştırırsanız, islamın ve abbasilerin son akilcı bilginlerinden, yine kitapta islamın nasıl akılcılığa girdiği ve nasıl akılcılıktan çıkıp hadisçiliğe ve bu günlere geldiğini güzel tane tane anlatıyor, önsöz olduğu için de fazla ayrıntıya boğmadan yapıyor.

ve yine bizim ümmetçi din adamı ve tarihçilerimizin bilgi birikimde olmasına rağmen itina ile sakladıkları bir olaydan bahsediyor oda arapların hz muhammedi arab olmamakla suçlayıp arap olmadığı içi sen bizim peygamberimiz olamazsın demeleri ve -tam hatırlamıyorum isim ve yerleri siz okursanız diyede kitaba bakmadan yazıyorum- amcasının peygammberi alıp o zamanlar türklerin yaşadıkları topraklara gitmek ten bahsetmesi falan..

neyse sildim şimdi iddia edip liseli ümmetçiler gelmesin başıma

ayrıca türklerin ergenekondan çıktıklarında müslüman olmadıklarını daha doğrusu şu anda Allah dediğimiz tek tanrıya iman etmediklerini onada gök tanrı demedikleini kim nasıl iddia edebilir? Ciddi kaynaklardan Türklerin yaratılış destanı bir okuyun sonra kuarnla karşılaştırın, ben aptallık etim ün,. kütüphanesinde bulduğum kitabın isimini ve kopyasını almadığım için veya aldım da hatırlamıyorum.

türkler nuhun çocuklarıdır diye bir sözde var, ama bizim ümmetiçiler orayada girmek istemezler, veya ümmetçilerin çıkardıkları oyunlar bunlar diye ortaya atlaya bilirsiniz tabi o ayrı

neyse baya hata oldu af edin
Sosyal ağlarda paylaş

rusya şu aralar hayatta batı bloğuyla şavaşı göze alamaz. kaybederlerse haritadan silinirler.

yalnız şaka maka iş ciddiy e biniyor lan! herkes sınıra silah yığıyor. kasıtlı ya da değil elemanın teki bir hata yapsa savaş çıkar.

esed midir esad mıdır nedir çok ayıp ediyor. kodumun diktatörü.
Sosyal ağlarda paylaş

[quote="Suriye'nin en fazla ilgi gösterdiği savunma sistemlerinden biri de, havada vurulamayan füzeler olarak ün yapan İskender füzeleri. Karadan karaya atılabilen İskender'in menzili 500 kilometreye ulaşabiliyor. Şam, İskender füzelerini satın almak için Moskova'yla 2005 yılında anlaşma yaptı. Ancak İsrail'in yoğun baskısı sonrası Rusya, bu füzeleri Suriye'ye göndermekten vazgeçti."]

Sosyal ağlarda paylaş

maalesef savaş ne esatın nede tayipin insiyatifinde.

çıkacaksa zaten çıkacaktır, bunu engelleyemeyiz, sadece dışarda kalabilir ama hükümet bu iradeyi göstere bilirmi?

savaş girer ve terso bir durum olur da, acaba halk galyana gelirde, bizde sokaklarda ergenekon ile badem avlaya bilirmiyiz acaba :)))))

malesef yapacak bir şeyimz yok, çobbanlarda oy kullandıkları için, ama neyazıktırki yetersiz baş bakanları yüzünde savaşa girecek ülkede ilk onların çocuklar ve kendileri ölecek.

ben rusyanında şu anda savaş istediğin düşünmüyorum, keza rusya ve çinin rahatça savaş çıkarta bilmeleri için en az 10 seneleri daha var, çok şükür.

birde insanlık tarihi sosyolojik ve teknolojik sıçramlarını büyük savaşlardan sonra yapmışlardır, içinde bulunduğumuz medeniye seviyesi ww1 ve 2 de anca sağlanabilmiştir ve artık sonuna gelmiştir, bir savaş olacak ama lütfen ben öldükten sonra olsun, post modern savaşları hiç çekemem 30-40 yaşında

ha birde kürtler ne kadar türkse, kartacalılarda okadar yahudidir veya israillidir, o bölgedeki devleti bildiğiniz gibi nabuketnazer yıktı ve onları surgüne gönderdi, hani şu exodus
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Ha İslamiyet öncesi Türk inançları illa bir şeylere uyduralacaksa o da en fazla Budizm'e uydurabilir. İslam falan yalan yolan.

öncelikle arapları özelikle sevmem onda anlaşalım, şiileride, farisileride sevmem

şimdi itiraz ettiğin noktayı tam olarak anlamadım.

Allaha inanıyorsan peygammberlere ve hz nuha da inanıyor olman lazım, öyle olunca da, tufanda bizatihi kurtulanlarda olabilirler neden olmasın aksi kanıtı anca kendini böbürlenen araplar getirebilirler kanıtı da olmaz bunun.

şimdi biz bilinen tarihi mağra adamları hariç sümerliler ile başlatıyoruz değilmi?

tamamsa sümerlerinde yaratılış miti diyebileceğimiz destanlarında gılgamışta falan hep tufandan bahseder, daha giderde bu neyse...

ayrıca türklere budist demek ayrıca bir küfürdür, benim demek istediğim eski töreleri bir yere yamamak değil, peygammber gelmeden önce bile bu inanç siteminin -bu gün bozulmadan önce- türkler tarafından uygulandığı,

mesela göktürk kitabelerinde "gök tanrının izniyle ben buraları buraları feth etim" der, bu gibi bir girişim müslümalaarın haricinde ben hiç bir yazıtta germen-grek-hint- destanlarında falan rastlmamadım, sadece hititler de var,

keza çok veya az tanrı olması önemli değil, önemli olan o tanrılara olan yaklaşımdır.

herdot ve germen masallarında tanrılar bizat görünür, adamın eliden tutar ama, iş tatlıya başlandığında hiçbiri tanrıya şukranda bulunmaz, tanrılarda kızmaz buna, tanrılar işe başlamadan önce adak sunulmayınca bozulur (varya buradan nere konulara girilir)

eğer Allaha inanmıyorsan

o zamanda git, islamiyet öncesi bi yaratılış destanını oku, bak bakalım şeytanın kovulma sahnesi benzerini bulabilecekmisin.

ha herdinde benzeri var diye bilirsiniz doğal olarak, bende nuh tufanı ve öncesi medeniyet derim, öyle yuvarlanırız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...