Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tacizciyi döverek öldürdü.

Bella

Öne çıkan mesajlar

Çok göreceli bir olay ve iyi ki ölmüş gibisinden yapılan yorumlar tamamen insan hayatının değeri gözardı edilerek ve üzerine hiç düşünülmeden dar bakış açısıyla yapılan yorumlar. Kimse kimsenin hayatını alma konusunda haklı olamaz (nefsi müdafa gibi hayati durumlar dışında).
İnsanların anlamadığı nokta, nasıl bir adamın küçük bir kızı taciz ederken kendi yaptığının normal ve içgüdüsel olduğunu düşünmesi çirkinse, o adamın cinnet sonucu içgüdüsel olarak öldürülmesinin normal olduğunu düşünmek de aynı mantık ve derecede çirkin. Bir nevi ikisi de duygusal ve psikolojik bir sorun. Baba kendi doğrusuyla adamı öldürdüğü için kahraman olurken, tacizci kendince normal bulduğu taciz olayı sonucunda öldürülmeyi hakkeden insan oluyor. Tacizciyi savunmuyorum kesinlikle ama insanların ikisinin de yanlış(veya çirkin) olduğunu algılayabilmesini isterdim.
Küçük kızlara ilgi duymak önüne geçilemeyecek bir psikolojik sorun değil, en azından denenebilirdi ve o sapık insanlığa kazandırılabilirdi, belki ilerde bir gün küçük bir kızın veya bir başkasının hayatını kurtaracak birisi olacaktı o adam, kimse bilemez.( .. ve artık bilemeyecek de "atv ana haber müziği" )
Sosyal ağlarda paylaş

Kamera kayıtları var mı olayın bilmiyorum varsa böyle bir taciz adamın cinnet geçirip tacizciyi yerden yere vurması olası bir durum ama yani olayın farklı yapısını da düşünmek lazım ya adam sapık değilde kızı normal bir şekilde seviyorsa ve adam bunu taciz olarak anladıysa ya da baba o adamla bir hukuku varsa ve kızıma tacizde bulundu diye bok atıyorsa. Tüm bunları da göz önünde bulundurmak gerekiyor, Türkiye'de bile bunun çok örneği var adamla husumeti var herifin, kızıma tecavüz etmeye kalktı diye evine davet ettiği adamı öldüren var,karıma sarkıntılık etti diye ağır tahrik mevzusundan yararlanıp cezadan yırtmak isteyeni var. Var oğlu var. Aynı cinayeti ben de işlesem haksız da olsam mahalleli beni sevdiği için bana destek olur mesela, özellikle benim böyle bir olayda suçlu olmadığımı düşünüyorlarsa ve olayı görmedilerse. Bu açıdan baktığınızda Kamera kaydı şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğerki gerçekten taciz ettiyse adam keşke ölmeseymiş.Tecavüzcülere hapiste mislini yaparlar çünkü.E tabi o an adam eminse ve dogruysa hiç bişey düşünmeyip döverek öldürmüştür ki bu yüzden hapise girmesi dogru olmaz bence bi pislik dünyadan eksilmiş olur.
Ama ortada öyle bir durum yoksa da işler çok değişir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

peki adamın tacizci olduğunu nerden biliyoruz? belki baba manyak. belki kıza samimi bir şekilde ay ne tatlı şeysin sen diyen adamı tacizci diye döverek öldürdü?

hah tam bunu sormaya gelmiştim

Ardeth said:

Amerika orası iki kez düşünün oh iyi olmuş demeden önce. Hakim, savcı, mahkeme denen şey bu yüzden var arkadaşlar.

Sam said:

ya eh yani öldürme kısmı abartı olmuş kusura bakmayın. tecavüz filan olsa anlayabilirdim öfkeyi de, döversin tamam da öldürmek başka birşey.

Ardeth said:

ne saçma adalet anlayışınız var ya sonra başka konulara gidip de kuzey avrupadaki ülkeler şöyle medeni, kuzey avrupadaki ülkeler şöyle gelişmiş, insanlar çok kültürlü, Türkiye türk halkı yüzünden onlar gibi olamadı falan diyorsunuz. o halkın baya baya içindesiniz.

Bi yanda Norveç dünyaya adalet ve medeniyet dersi veriyor diğer yanda siz korku ve baskı devletini savunuyorsunuz, herhangi bir vatandaşın başkasını öldürmesini destekliyorsunuz falan.

başka bi konuda "avrupa şöyle medeni canım tabi, bizim halkımız hayatta öyle olamaz" dediğinizi görürsem ensenize tokadı basarım.

Ardeth said:

üstelik bir de ölmüş bir adam söz konusu, adamın kendini savunma hakkı elinden alınmış bulunuyor yani. medeniyetin bittiği nokta bu zaten. norveçin de sizden ve türkiyeden farkı bu, Andersın savunması ne kadar saçma ve sinirlendirici olursa olsun adamlar oturup dinliyor önce.

Ardeth said:

adalet sadece sadece suçluluları değil, suçsuzları da suç unsuru içermeyen davranışlarından ötürü korkutmaya başlarsa bu korku devletidir.

Sam said:

ya öldürmek ancak "ya sen ya o" gibi durumlarda savunulabilir, gece evine girip bıçak çeker, o zaman öldürürsün yapacak birşey yok. sadece taciz için (hayır küçümsemiyorum ama cinayet yanında hiçbir şey sayılır, tecavüz bile değil) adam öldürmek evet cezalandırılması gereken bir durum. hafifletilebilir ceza ama ardeth'in dediği gibi ölen adamın kendini savunma şansı bile kalmadı.

bunlara da +1 vereyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

adamı öldürecek kadar cinnet geçirdiyse kesin kötü birşey görmüştür.

normal düşünen adama öldüresiye dövmez, cinnet hali o.

texas'ta kötü bir şey olması gerekmez, adamlar postal mode: on dolaşıyor.

Bella said:
ortada gerçek bir taciz olma ihtimali de var. ve o ihtimalde, insanın kendini tutması çok zor, onu da geçtim 4 yaşında bir çocuğa taciz edilmesi kabul edilebilir birşey değil. bunun medeniyetle alakası yok, insan kendi çocuğunu o halde görse kim tutabilir bilemiyorum, herkes öldürür demiyorum fakat cinnet geçirebilir insanlar, doğal. içgüdü.

açıkçası bu dediğinin, şu adamın dediklerinden hiç bir farkı yok:

http://inciswf.com/filmeeeim.swf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...