Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"'Bedenim benimdir' bahanesi ile"... by cüneyt özdemir

reyou

Öne çıkan mesajlar

sonuç elde etmek istiyorsanız halkın size destek verebilecek kesminin yanı sıra tepkisiz olan kesmini de uyandırabilmeniz lazım.

tabiri caizse kalp masajı yapmayı becerebilmelisiniz, lazarusu diriltebilmelisiniz.

1000kişilik bi gücünüz varsa ve bunu 1500-2000 yapamıyorsanız
you're doing it wrong.
1000kişilik bi gücünüz varsa ve saçamlıklar ile bunu 800e düşürüyorsanız
EPIC FAIL!

size katılmayı düşünmeyen bir grup tepkisizi size katabilmek manipulasyon ya da wololo değil olması gereken yegane şeydir.

zaten hatanız diğer tarafın sizi dinlemesini sağlamaya çalışmakta.

sponge bob'da bu işe yarayabilir belki.
gerçek hayatta sanmıyorum hiç.

doğru olan uyuyan halka oynayıp onları organize etmektedir. şu an zaten kim neden dinlesin ki, güçsüzsünüz, zayıfsınız..

Sosyal ağlarda paylaş

e napmaları lazım peki?

protesto yapıp sonuç bekleyenler salak çünkü ülkede demokrasi yok mantığı hatalı biraz, ya baştan kabullenmek ya da şiddete yönelmekten başka çıkarı yok bunun.

Ben anlamıyorum, insanların tepki koyup sonuç alıp almaması neden salaklık oluyor? Birşey uğruna savaşmayı salakça bulabilirsin ama, bişileri elde etmenin tek yolu savaşmak yani çabalamak uğraşmak.
Teslimiyetçilik diil mi şimdi bu?
"aman napsak olmuo boşverelim" daha bi salaklık sanki he?
Sosyal ağlarda paylaş

suark, burada ilk yazdığım mesajı oku, sonra konuş abi.. cidden alakasız bişilerden bahsediyorsun çünkü.

özetle, halkı kendinden koparacak protesto salakçadır.
halkı arkanda toplayacak, keskinleştirmeyecek, adamlara prim vermeyecek, akıllıca ve daha yumuşak ancak genele yayılan protesto akıllıcadır.
yeterli sayıya ulaştıktan sonra keskinlik yaparsın. o zamana kadar adamların ekmeğine yağ sürecek her şey salakçadır.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm okudum şimdi,

sen protestonun genel yapılış biçimini değil, bireylerin protestoyu işleyiş biçimini eleştiriosun.

e evet, bunda hata olabilir. Ama bunu denetleyemezsin ki, özgürlük vericem diyip "hayır öyle protesto yapma öle yaparsın kazanamazsın" dersen kendinle çelişmez misin?

bırak yapsın adam, bırak karşıda ki "aman bunnar fuhuşçu" desin. Sonuçta ortada rahatsız olan bir kesim var ve bunu başkalarını daha çok rahatsız edecek bi şekilde yapıyorlar. Yaftalamaya çok açık, doğru; ama gayet çarpıcı.Rahatsız edici.

Ama bunun salaklıkla alakası yok, olsa olsa pazarlama veya reklamcılıktan anlamamazlık denebilir.

Bi de şu var,
akp sempatizanları, rte ne derse o yöne gideceği için onların fikirlerini değiştirmek imkansız,
liberal kesim zaten yasaya karşı ve bunu eylemle belirtiyor.
Diğer muhalif kesim de yasaya karşı olduklarını kendi dilleriyle belirtiyorlar.
Bunların üstüne, cemaat taraftarlarıda , tweeterdan gordugum kadarı ile, yasaya karşı duruyorlar; gerekçeleri "illegal kürtajın aratacak olması".
Çok ciddi bi azınlıkla hareket ediyorlar.

Bir de şu var, insanların damarlarına basınca, onlarda eylem yaparken düşünmeyebiliyorlar, m. gökçeke atılan yumurtalar gibi, bu eylemi yapan bazı bireyler iyice çarpıcı olmasını istemiş olabilirler. çok farklı görüşte insanlar var bu toplulukta.
Sosyal ağlarda paylaş

duygu ile hareket edip sonuç beklemek doğru değil, kitleleri sürükleyebilmelisin.

bunlar çok iyi şanslar ve bu şansları değerlendiremiyor bu adamlar.

hesaplayıp, sakince ve uzun vadede olabilecekleri öngörmeye çalışmak lazım.

cumhuriyet mitingleri için mesela toplumu keskinleştirir ve ellerinde patlar demiştim, sonrasında "toplandınız toplandınız, başa geçecez dediniz, bak ne oldi şimdi!" demek ayıp olacağı için demedim.

ama akp sempatizanı etc kısmının hikaye olduğunu söylemem lazım. doğrudan bireylerin kendi bedenlerini ilgilendiren noktalarda doğru hareket edememek büyük bir zafiyettir,plan yoksunluğudur.

said:
Bunların üstüne, cemaat taraftarlarıda , tweeterdan gordugum kadarı ile, yasaya karşı duruyorlar; gerekçeleri "illegal kürtajın aratacak olması".

hah! işte sen bunlara kendi ÜRÜN'ünü pazarlayamadın. bunlardan %1ine dahi tohum serpemedin. çok açık bir noktada sert girdin ve gereksiz sert girdin.

manuplasyon değil, politikadır abi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

zor değil, sadece salakça hareket etmemek ve duygularına yenilmeden, ekip olarak ilerleyebilmek gerekiyor.

bu olay çok iyi bir fırsattı. iyi değerlendiren 2-3puan oy çalıverirdi doğrudan.

ha bunu yapabilen solcu var mı ülkede?
son 50senedir varlığından haberimiz olmadı, toroslarda bi iki ayak izi ve bi iki blurry fotoğrafı çekilmiş deniliyor gerçi.

bigfoot gibi bi efsane özetle.

ekip halinde mantıklı karar verebilmek gibi bi opsiyonları mevcut değil sanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

protestoya ön ayak olmak isteyenlerin aklından anca bu kadar fikir çıkmış demek ki dasa. memnun değilsen daha iyi fikrin varsa 1 adım da sen at. protesto eleştirisi de fotonun altına lol pedo diyip forumu image board'a çevirmek de değil bence. zaten nerden kaptıysanız bu alışkanlığı... tartışmak bile yorucu
Sosyal ağlarda paylaş

dasa nın yaptığı o sessiz çoğunlukdan farklı değil, yani hiçbirşey yapmıyor, forumda çözüm üretiyor (kendince tabi). Böyle yapsalardı daha iyi olur diyip eleştirininde dozunu kaçırıp bir fikir sunuyor. Hede hödö böyle yapsanıza ama öyle yapıp işin içine ettiniz adamlara koz verdiniz diyor sonra kenara çekiliyor, ama kendiside diğer sessiz çoğunluk gibi hiçbirşey yapmayıp aynı şekilde adamların ekmeğine yine yağ sürüyor ama farkında değil. Foruma yazdığı çözüm önerisini birşey olarak kabul ediyorsa ayrı tabi, postu okuyan 40-50 yine benim gibi sessiz çoğunluk insana hitap ediyor, belki aramzıda aktif olarak birşey yapan varsa onları tenzih ederim.

Ordanda başka biri çıkar, ama sizin gibi bilmem iğrenç, şişko, teşhirci sessiz çoğunluk yüzünden, ses çıkarmadığınız için ülke bu halde adamların eline koz veriyorsunuz der ve oda kendince çözüm üretir.

En azından o teşhirci, selülütlü, iğrenç insanlar (kendi deyimiyle) bir tepki gösteriyor veya katılıyor. Hiç birşey yapmamaktansa bir eylemde bulunuyorlar. Adam en azından ben buyum bilader ahanada tepkim bu diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapıyorsan saygım sonsuz, yazdıklarımı ciddiye alma. Ayrıca yapmadığımı nerden biliyorsun atmak serbest demişsinde, hani bu açıklamana bende yaptığını nerden bileyim atmak serbest nasılsa diyerek bir cevap vermek yerine.

Acaba ne tür eylemlerde yada protestolardda bulundun bu kürtaj yasaklanması ile ilgili, forumlarda paylaşırsan sevinirim desem hem belki ilham vermiş olursun bize ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...