Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

galaxy s3 aldim da ne farki var gs2 den?

Seleph

Öne çıkan mesajlar

Marty said:

sen sanirim gelmis gecmis en bilincsiz tuketici olabilirsin.

En azından hoş bir telefon almış , rayici belli olan.

Millet elma , armut alır gibi mediaMarkt'a girip alışveriş yapıyor ya onu anlamıyorum.

mediaMarkt'a girmiyorum bile , çok belirgin bir ürünün indirimde olduğunu biri söylemezse falan.

Bi bilgisayar lazım bana diyip girip , alıp çıkıyor millet :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben hep gidip bakıyorum MediaMarkt'a. Yolumun üzerinde, bir sürü indirim yakaladım öyle. Daha iki gün önce 50TL'ye Starcraft II sattılar. 30TL verip bir notebook soğutucu aldım sonra 20TL indirimle. Böyle şeyler için gidip bakmak gerekiyor. İki haftada bir filan uğruyorum. Mesela son gidip Starcraft II aldığımda NFS: Hot Pursuit 25TL'ydi (Steam'de 50$). Bir sürü vardı, haftaya gidip alacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

Marty said:

sen sanirim gelmis gecmis en bilincsiz tuketici olabilirsin.

En azından hoş bir telefon almış , rayici belli olan.

Millet elma , armut alır gibi mediaMarkt'a girip alışveriş yapıyor ya onu anlamıyorum.

mediaMarkt'a girmiyorum bile , çok belirgin bir ürünün indirimde olduğunu biri söylemezse falan.

Bi bilgisayar lazım bana diyip girip , alıp çıkıyor millet :D

e aynı şeyi ev, araba vs için yapanda var.

para var huzur var :)
Sosyal ağlarda paylaş

Demek S2 ve S3 arasında ne gibi fark var,

S3 ile gelen yenilikleri ufaktan bi sayayım, yarın tam detaylı yazarım

öncelikle dış özellikleri:

Processor: ARM A9 1.4 GHz Quad Core Exynos
Operating System: Android Ice Cream Sandwich
Display: 4.8 inch Super AMOLED HD display
RAM: 1 GB
Camera: 8 Megapixels Rear, 2 Megapixels Front camera
Dimensions: 70.6 x 138.6 x 8.6 mm
Weight: 133 g
Resolution: 1280x720

Daha sonra ise

1- Video çekerken foto çekebiliyosunuz, ve saniyede 8 kareye kadar resim çekebilip telefon tarafından en iyi olanı size sunuluyor

2- Sesli komut olayını bayagı bi gelistirmisler, ingilizce için çok çok iyi ama türkçe hala geliştirilmekte, şu anki halide güzel ama daha da iyi olucak. Bi "siri" değil tabiki

şurda test etmişler, siri dövmüş

http://crave.cnet.co.uk/mobiles/samsung-galaxy-s3s-s-voice-vs-siri-on-iphone-4s-50008087/

3-

Wireless Charge

http://www.youtube.com/watch?v=vsj3IkyAqEU&feature=related

4- ICloud benzeri bişey yapmışlar, samsung hesabı alır almaz 5gb kota alıyosunuz, başkalarıda sizin üzerinizden üyelik alırsa 2 tarafada +5gb daha ekleniyo, saadet zinciri gibi gidiyo öyle işte sdfsdf..

5- Telefonu sessize aldınız diyelim, rahatsız edilmemek için ters çevirip koydunuz, mesaj veya facebook notification geldiği an telefon hiçbi tepki vermiyo, ne zaman telefonu elinize alıp hareket ettirdiniz, telefon titriyo, sizde anlıyosunuzki bişey gelmiş

6- Galaxy note'da olan kalemi veya opsiyonel olarak satın alıcağınız kalem ile de kullanabilirsiniz, Touchpanel ona göre dizayn edilmiş

7- Pop up play, video izlerken pop-up yapıp videoyu küçültüp bi kenarda izleyip diğer yandan web'de gezinir yada mesaj yazıp yollayabilirsiniz

8- GPS üzerinde devrim yapmıslar nerdeyse, biliyomusunuz bilmiyorum fakat GPS'inizin çalışması için en az 4 uydudan sinyal almanız gerekiyor, fakat s3'te bunu şebekeye entegre etmişler ve baz istasyonu üzerinden sinyal alıp kısa süre içinde max. sayı olan 27 uyduya rahatlıkla ulaşabiliyosunuz, yani içinde baz istasyonu olan metro tünel vs gibi yerlerde de navigasyon kullanmak artık mümkün.

9- Flipboard, webde gezinirken sayfaları sanki gazete kağıdı çevirir gibi kullanmak, hell yeah

10- Biri size mesaj attı, diyelimki "beni ara" yazdı, tek yapmanız gereken o mesaj ekranı acıkken telefonu kulağınıza götürmek, ve telefon kendisi arıyor

11- Video izliyounuz diyelim, başka bi s3 le sırtsırta dayadığınız zaman diğer telefonada aynı görüntü gidiyo ve arka planda video dosyasını gönderiyo

12- 2fasterWi-fi çok gelişmiş bi wi-fi işlemcisi koymuşlar, sadece test edin görün derim,

13- Bluetooth 4.0, alanı 50 metreye kadar yükselmiş

şimdilik bu kadar

şurda detaylı review var, bi göz atın

Kısacası içine telefon koyulmuş mini bilgisayar olmuş

Son ve önemli uyarı, Galaxy s3 usb girişi mini-usb değil, mini-usb'ler 7pin, S3'ün ki 11 pin, o yüzden S2 veya başka bi telefonun usb'si üzerinden bilgisayara veya şarja bağlamayı denemeyin, şarj yuvasını bozmayın,

Ben bunları nerden biliyorum derseniz, dünkü presentation'a katıldığım için olabilir.

3 ay sonrada projeksiyonlu versiyonu gelicek sanırım, Galaxy Beam olarak geçiyo

ve hala geliştirilmekte olan flexible telefonlarda yakındır

Terazime abanabilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...