Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kesici, delici v.b. aletlerin T.C. gümrük prosedürü

Feamer

Öne çıkan mesajlar

@Masakari
+
NolaxThensbane said:

bir katalogta ben istiyorum

http://www.peramezat.com/Content/Download/14HaziranKatalog.pdf

İşinize yarayacağını sanmasamda ben yine vereyim, 311 - 316 lot numaraları arasında silahlar mevcut ama uyarayım bunları müzayede bitmeden alamazsınız çünkü açık artırmaya çıkacaklar.

Lakin mağazamızda direk satışa açık bölümde mevcut ve orada da kılıçlar var, pazartesi işe gittiğim zaman o kılıçların bilgilerini fotoğraflarıyla atıcam. Benim görevim metin araştırmacısıyım katalogda görebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler kanun bu:

Madde 4 – (Değişik: 12/6/1979 - 2249/5 md.)
Ülke içinde kama, hançer, saldırma, şişli baston, sustalı çakı, pala,kılıç, kasatura, süngü, sivri uçlu ve oluklu bıçaklar,
topuz, topuzlu kamçı, boğma teli veya zinciri, muşta ile salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere özel nitelikteki benzeri
aletlerin yapımı yasaktır.
Bunlardan bir sanat veya mesleğin icrası için kullanılması zorunlu bulunanların yapımına İçişleri Bakanlığınca
yapılacak bir yönetmelikte belirlenen kurallara göre izin verilir.

Madde 5 – (Değişik: 12/6/1979 - 2249/6 md.)
Yurda sokulması ve yapımı yasaklanan ve 4 ncü maddenin 1 nci fıkrası kapsamına giren bıçak ve aletlerin satılması,
satınalınması, taşınması ve bulundurulması yasaktır.
Bir sanat veya mesleğin icrası için kullanılmasına 4 ncü maddeye göre izin verilen bıçaklar bu yasağın dışındadırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

evet çıldırmamak elde değil. oda değil 100-500 dolar veriyorsun adam sınırdan istediğin silahı getiriyor, herkeste biliyor ama dokunan yok, faturalı kayıtlı iş yapacan zevkine yok izin. yani şu anda 30-45 dk arasında rahat adam öldürecek kılıç yapabilirim böylede bir durum var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...