Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

65cm'lik demiri hissedeceksiniz!

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

yalnız son zamanlarda biber gazı coptan daha tehlikeli bir silah haline geldi. astım hastaları falan ölüyor bunun yüzünden. copu en azından cc icin kullanamıyorsun, gaz direkt ortamda bulunan herkese etki ediyor. crowd control icin baska yontemler bulsunlar, saglıga zararı olmayan.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

250 gr ağırlığında sopayla bir insana ciddi hasar vermek pek mümkün değil gibi geliyor bana.

abi aynından bende var. internette, silah mağzalarında falan bulabilirsiniz 25-30 liraya. plastik copun aksine müthiş hasar veriyor, kendiniz de alıp deneybilirsiniz ben aldığımda mümkün olduğunca sağa sola vurup denemiştim. kafaya geldiğinde direk pekmezi iç taraftan akıtır valla.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Ardeth said:

önemli olan materyal. ne materyaller var 250gr la öküzün kafayı kırar. ama bildiğimiz demir/çelik ise bilemem

ağırlık bariz etken orda. hafif olan bir malzeme ne özelliği ile darbe gücünü arttırabilir ki?

ağırlık etken ama sertlikte etken. kalın poliretan cop'un kontakt yüzeyinin fazlalığıyla, bu ince cop ve ucunda topun kontakt yüzeyinin azlığını hesaba kattınmı?

canım cok istersen hesaplarız, kol boyu acı/sopa boyu hız ağırlık kontakt yüzeyi diye.

şimdi coblarla vurduğunda cobun esnemesi öküz gibi geniş alana vurmasıyla celik bir olurmu huun yapam etme.
Sosyal ağlarda paylaş

Gören de, senelerdir avrupadai amerikada hatta çok uzun zamandır çinde ve uzakdoğu'nun bilimum ülkelerinde bu jobdan kullanılmıyodu sanacak. İlla adam mı öldürmek lazım o jobla? İlla kafa göz mü kıracak millet? Bir sepette bir tane çürük elma var diye her pazarcı elma satmaktan vazçeçseydi ohoooooo.
İlla hemen negatif bakın, ona eleştiri, buna eleştiri. Sizin polis yakınızın bıçaklandı mı hiç o bahsettiğiniz holiganlar tarafından, partizanlar tarafından? Kuytu sokaklarda sadece görevini yapaya çalışıyor diye, karısının kızının ismi söylenerek tehdit edildi mi hiç biriniz? Ya da babanız, anneniz?

Hayır yani, bütün gün haber sitesi gezip, saçma salak propaganda ve şakşak başlıkları açmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz merak ediyorum.

Yeter ya cidden, şu siyaset bölümü mü ne zıkkımdır açsınlar da, adam gibi konu dışında KONU DIŞI okuyalım. Konusu olan bişey olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Sizin polis yakınızın bıçaklandı mı hiç o bahsettiğiniz holiganlar tarafından, partizanlar tarafından? Kuytu sokaklarda sadece görevini yapaya çalışıyor diye, karısının kızının ismi söylenerek tehdit edildi mi hiç biriniz? Ya da babanız, anneniz?

plastik yerine demir cop kullanınca bıçaklanamayacağını düşünüyorsan o yakının için kötü bir haberim var.
Sosyal ağlarda paylaş

iyide abi, ben 10 kere yazdım yanı. polisimiz kötü diye değil, anlamsız ve riskli diye karsı cıkıyorum dedim. ister istemez ayarsız kuvvet uygulanmasına sebep olucak diyorum.

hanı sende o yüzden değil biliyoz herhalde dediğine göre, polisimizi hırpaladılar üzülmesin diye yenı oyuncak vericez gibi abzurd bi tutumu desteklemiyosundur herhalde.

polis güvenliğiyse konu celik yelek eksikliğiden tut, adam gibi telsiz calısmamsı, doğru duzgun polislerin duracağı köşe basında mekan, polis karakolların girişleri. hepsi bombok.
Sosyal ağlarda paylaş

Demir copu ben de elime alıp kurcaladım, fırsatım oldu. Satın almadım ama bi iki denedim yani. Gayet sağlam, ağır ve ölüme varan yaralanmalara sebep olabilecek yapıda. Kafaya geldiği anda zaten zar atmaya başlarsın yaşamak için.

Türkiye'deki polis sisteminde ellerine bunun verilmesi gayet rahatsız edici, çirkin bir durum.

Bıçak vb gibi durumlara karşı kesinlikle çözüm değil, eğer adamın eline vurup bıçağı düşürttürmeye çalışıyorsan normal plastiğiyle aynı etkide, yok onla yapamıyosan bunla da yapamazsın zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çevik kuvvete vermeyeceklermiş, toplumsal olaylarda da olmayacakmış. Vatandaş bile taşıyabiliyor bunu serbestçe, bu kadar büyütülcek bişey değil bence

Öte yandan özellikle eli bıçaklı tiplere karşı normal cop kısa ve güçsüz kalır. Sivil veya devriye polisi için bu uzayabilen batonlar zor durumlarda harbiden faydalı olur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...