Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

THY uçuş ekipleri AHL'de eylem yapıyor

Llama

Öne çıkan mesajlar

O kadar detayı yoktu. Haberin kendisi de bana yalan gibi geldi, bu kadar büyük bir havayolları şirketi olarak göz önündeyken bunu yaparlarsa ve ortaya çıkarsa ertesi gün kapatılır şirket neredeyse çünkü.

Kaynağı nedir onu da bilmiyorum, dediğim gibi twitterdan gördüm. Ama yalan da olsa ne olur ne olmaz bi araştırma şansı olan varsa diye yazayım dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ne kadar doğrudur bilmiyorum, heralde yalandır diye ümit ediyorum.

Ama bugün twitterda "THY grev yüzünden eleman açığını kapatmak için eğitimini tamamlamamış pilot adaylarını uçaklara atadı" diye bi geyik vardı. Haberiniz olsun da, bu yakınlarda uçuşa gidecek falan varsa bi önceden araştırsın derim.

yok o tarz bişeyi yapamazlar. EASA standartlarına uyum göstermek zorunda şirket eğitimini tamamlamamış adamı kendi istese bile gönderemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Lupin said:

Rewendor said:

Ama bugün twitterda "THY grev yüzünden eleman açığını kapatmak için eğitimini tamamlamamış pilot adaylarını uçaklara atadı" diye bi geyik vardı. Haberiniz olsun da, bu yakınlarda uçuşa gidecek falan varsa bi önceden araştırsın derim.

yok o tarz bişeyi yapamazlar. EASA standartlarına uyum göstermek zorunda şirket eğitimini tamamlamamış adamı kendi istese bile gönderemez.

habom'dan teknisyenleri alıp 2 saatlik eğitimle kabin ekibi yaptılar diyolllaağğ
Sosyal ağlarda paylaş

hükümeti destekleyen yorumlar da süper. zaten en büyük koz "şu kadar maaş alıyolar yetmiyosa bıraksınlar!!!"

said:
ya tamam iyide ilk defa ucak kabini eylemle tanismistir. acaba kimin gazina gelip bu eylemi gerceklestirdiler..pilotlar mustesar kadar maas aliyor.. yetmiyormu yani. eger yetmiyorsa dunyada yuzlerce ucus sirketi var orda calissin o zaman ne diyelim yani...

said:
Grev niye demokratik hak sayılsın? İşten ayrılmak isteyeni tutan yok ki. Grev zorbalıktır.

said:
4000 tl alıp 3 ayda bir çift maaş alan hostesleri ve en az 20000 tl alan pilotları grev diyor dışarıda işçi 750 tl ile çalışabiliyor belki daha azı bile vardır. Bu ülkede çok daha iyi eğitimli insanlar daha az ücretlere çalışıyor örneğin asker polis gb ve can güvenlikleri yok hiç sesleri çıkmıyor

said:
Garibim özel sektörlü ayda 670 liraya çalışıp gıkı çıkmazken, kamu sektöründe en düşük maaş olarak 2,000 TL alanlar en başta greve gidiyorlar. Kamu sektöründeki verimle, özel sektördeki verim belli. THY'de de 2,000 TL den aşağı maaş alan yoktur ve grev yapıyorlar.

said:
kamu kurum ve kuruluslarinin tamaminda grev yasaklanmalidir. sebebi de kamu kuruluslari millete aittir hickimse millete baskaldiramaz, bunun yerine ozel sektorde calisanlarin grev hakki icin mucadele edilmelidir. nedense tr de grevler hep kamu kuruluslarinda yapilir

said:
ÖZEL SEKTÖRDE SİZ DİYİN BEN GREVDEYİM DİYE HEMEN KAPI ÖNÜNDE BULURSUNUZ KENDİNİZİ aylık 800 tl ALIYORUM ÇOK ŞÜKÜR YETİYOR İNSANLARIMIZ LÜKSÜN ÜSTÜNDE VE RAHAT YAŞAMAYA ALIŞTI .MEMURLARIN YÜZDE KAÇININ GÖBEĞİ VAR DESEM

vatandaş doktorların grevine de aynı şekilde bakıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Lupin said:

Rewendor said:

Birara bir skandal olmuştu ya, bir iki öğrenci yardımcı pilot koltuğuna oturtulmuştu. neredeydi acaba o.
Sosyal ağlarda paylaş

özel sektör grev mrev demişte biri, hakkını alamıosan senin ve arkadaşlarının sorunu
arz-talep dengesi var özel sektörde, memurluktan farklı. Memnun olmadığın halde aynı işte kalıyorsan, bu senin sorunun. Zaten istifa ettiğinde adam senin yerine hemen birini bulabiliyor, ve sen daha iyi bi konumda çalışmaya başlayamıosan o da senin sorunun, demek ki gerçekten o paraya değmezmişsin heh.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Hoşgeldin tekrar :)
Alıntıladığın mesajların her biri ibretlik. Bu mesajlardan çıkardığım bir önemli yanlışı (bana göre tabii ki) belirtmek istiyorum.

Bir meslek grubunun grev hakkını savunması sadece ücretle ilgili memnuniyetsizlik için bu grev hakkını kullanacakları anlamına gelmez ki. Havayolu personelinin en büyük sıkıntısı olması gerekenin üzerinde uçuş saatleridir. Yani çalışma şartlarıdır. İnsanlar sadece para için çalışmazlar. Bunu hala fark edemeyen arkadaşlara uyarı görevimi yapmak istedim.

suark said:

Suark kardeşim. Özel sektörde işinden memnun olmadığı halde o işe devam eden de bir sorun olduğunu söylemişsin. Umarım özel sektörde çalıştığın ileriki dönemde bu sözlerin aklından hiç çıkmaz ve bu sözlerden dolayı pişman olmazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

valla 2.5 senedir çalışıyorum, 3. şirketim 4 te olabilir yakın zamanda.

zamanında mecburi olduğumdan ( borç harç ) ve iş bulamayacağımdan korktuğumdan değiştirmediğim olduydu. karın tokluğuna yurt dışında çalışıodum heh.

Ama şimdi, çevre + referanslar + tecrübe var. İlerde çok daha babası olur, hiiiç gelemem öyle istemediğim şeyleri yapmaya, zaten masaya otururken konuşurum direk.
Benim gibiler sayesinde ortak gelirimiz artıyor, adamlar resti görüyorlar. Bizim nesil ve bizim 1-2 altımız böyle.

Mesela bir tanıdığımın büyük bir şirketi var ve serzenişte bulunuo bana, " sizin grubunuz ve alt nesiller hiç sadık değiller"

e sen adamı mutlu edio musun? sen adama yaşayabileceği motive edebilecek parayı verio musun? vermiosun, bide üstüne adam işinden mutsuz bide gelişmio. Tabiki bulduğu ilk fırsatta kaçacak. Kaçmalı, sadakat neymiş peh! herkes para kazanmak için çalışır, çok gördüm ben o sadakat sadakat diye laflayan patronların 1 günde bir sürü işçi çıkardıklarını.

O yüzden, özel sektördeysen
1- mümkün olduğu kadar az borcun olacak
2- kendini sürekli geliştirip çevre pompalıcaksın, adamla gideceğin bir maç, adamı misafir ettiğin bir akşam veya yardım ettiğin 1 adam ilerde sana çok farklı bir şekilde dönebiliyor.

ama memurların böle bi durumu yok, o yüzden grev konusunda sonuna kadar arkalarındayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

özel sektör grev mrev demişte biri, hakkını alamıosan senin ve arkadaşlarının sorunu
arz-talep dengesi var özel sektörde, memurluktan farklı. Memnun olmadığın halde aynı işte kalıyorsan, bu senin sorunun. Zaten istifa ettiğinde adam senin yerine hemen birini bulabiliyor, ve sen daha iyi bi konumda çalışmaya başlayamıosan o da senin sorunun, demek ki gerçekten o paraya değmezmişsin heh.

ahahsa yasa hukuk faln hani bunlar hiç duydugun seyler mi acaba
Sosyal ağlarda paylaş

oldun said:

Suark said:

ahahsa yasa hukuk faln hani bunlar hiç duydugun seyler mi acaba

alakası nedir çözemedim
Sosyal ağlarda paylaş

özel sektorde yasaların belirledigi saatlerden fazla calıstırılıyor olabilirsn haklı oldugun halde işten cıkman gerekmez yada isverenin yanına kar olarak kalmamalı gibi yada özel sektor diye gunlugu 1 tlye adam calıstıramamalısın devlet denetiminde olmamalı sen bildigin orman yasası tanımı yapmıssın ben olması gerekeni söylüyorum öyle olmadıgını da biliyorum
dunyada özel sektorun oldugu tek ulke biz degiliz orda nasıl insanların guvencesi otu pusuru belli bir işten cıkma saatleri oluyorsa burda da olabilmeli yada insnlar bunu istedigi için işten cıkarılmamalı
Sosyal ağlarda paylaş

hmm benım bahsettiğim memnun olmama durumu o değildi yalnız. Zaten hep kurallara bağlı çalışıyoruz ama,
mesela enflasyon %5 ken sana %3 zam yapıldıysa, geçen seneyle aynı işi yapmana rağmen daha az para alıosun demektir. Hakkını ararsın, patron da para kazanmak için o müesseseyi kurduğundan kendince haklıdır. Anlaşamazsan orda durmassın. Duruyorsan, zaten kabul etmişsindir durumu ve bundan sona böyle olacaktır. Hem senden sonra gelecek nesile hem de kendine zarar vermiş olursun
Sosyal ağlarda paylaş

evlenecek cocugu olmus bir tane ihtimal var sen sec bu adama patron ne dese adam yapmak zorunda kalır bir secenek degil yani hadi ben bastım gittim demek patronların bazı seyleri isteyememesi lazım ulkenin defaultı bozuk bence ama neyse alkollüyken konusması laazım seyler bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

ya işte bazı şeyler için kendini köle etmeyip iyi plan yapıcaksın. Ben de inşallah evlenicem mesela, ama gidip hayvan gibi borca girmek yerine bekleyip para biriktirmeyi, her harcamayı minimuma indirmeyi planlıorm yıllar öncesinden.

gidip ihtiyacın yokken iphone almıcaksın mesela, paranı kontrol ediceksin abi.
parasını kontrol eden hayatını kontrol eder.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...